14 Nisan 2017

Yeni Blogger Temaları Yayında!Kısa bir süre önce Blogger yıllar sonra yeni temalarını duyurarak herkesi sevindirdi!..
Günümüzün ihtiyaçlarını bir çok anlamda karşılayan yeni temaları biraz inceleme imkanım oldu oldukça güzel ve temiz bir görünüme sahipler.

Temalarda kullanılan fontlar ve genel görünümü bir çok tarz blogun ihtiyaçlarına karşılık verebilir dediğim gibi bunların içinden blog sahibi bir çok seçenek ile blogunda istediği değişiklikleri yapmakta zorlanmayacaktır.

Yeni temalar dört adet olmakla beraber bu dört temanın çeşitli renk paletleri de mevcut.
Kumanda paneline geçiş yaptığınzı takdirde Şablon tasarımcısı'na tıkladıktan sonra karşınıza sayısız seçenek imkanı çıkacaktır.

Bunlardan bazıları yazı stili/boyutu/rengidir.
Biraz daha incelerseniz eklentilerinizin de bir çok özelliğini değiştirebilir sizi daha çok ifade eden ayarlar yapabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde yeni temaların uygulaması ile ilgili ayrı ayrı yayınlar hazırlayıp daha detaylı anlatmaya çalışacağım.

Yeni temaların içinde en çok tercih edilen şüphesiz Empori teması oldu.
Temaların genel görünümü dışında yapılabilecekleri tek tek ele alarak onların yakından tanıma ve anlama imkanımız olacaktır.

Henüz çok yeni ve alışılmış temalardan farklı olduklarından birç çok kişi mesafeli bakıyor olabilir şahsen ben de böyle bir tavır içindeyim biraz..Ancak Blogger'in uzun yıllar sonra böyle bir yeniliği bize sunması sebebiyle ayrıca mutluyum.

Sizler yeni temaları nasıl buldunuz,size hitap eden blogunuza yakışacağını düşündüğünüz temalar var mı?

TAKİPTE KALIN

Önümüzdeki hafta yeni blogger temaları ile ilgili daha ayrıntılı yayınlar yaparak inşallah kullanımı ve özelleştirme ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım.
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

17 yorum:

 1. ben sohoyu beğendim, deneyebilirim blogumda ... sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça sade ve hoş dimi bi dene bence de belki benimser,seversin hatta.

   Sil
  2. denedim bile ve beğenmedim :)

   Sil
  3. Senin kullandığın sablon biraz şirin ve süslü olduğu için olabilir ben de henüz alışamadım yeni temalara.

   Sil
  4. galiba , yakında güzel bir tema bulursam değiştireceğim ama 3 yaşıma yeni bir tema ile girmek istiyorum :)

   Sil
  5. Aslında güzel tema için bi kaç iyi yer biliyorum😉

   Sil
  6. :))))) özelden görüşelim o zaman ... şaka bir yana bakacağım artık , hoşuma giden bir şey olursa keyfimde olursa değiştireceğim... sevgiler canısı

   Sil
  7. Kolaylıklar dilerim canım dilerim içine sinen bir şeyler bulursun.

   Sil
 2. Benim için şart ama benim gibi cahiller için ayrıntılı anlatmışlardır umarım, bloğum benim gibi olmasın, iç açıcı olsun istiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ayşe aslında kolay,gerçekten kolay inşallah adım adım göstereceğim

   Sil
 3. Ben henuz denemedim yeni temalari. Ama cok iyi gorunuyorlar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz kurcalamak lazım güzel şeyler çıkabilir.

   Sil
 4. Ben beğenemedim yaaa😢

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklılar biraz dimi ondan olabilir yine de bir çok özelliği itibariyle klasik tema kullanıcıları için oldukça iyiler en azından mobil cihaz uyumlu oluşları bile yeterlidir çok Blogger ilk temaları günümüzde bile kullanıyor tercih meselesi kuzum.

   Sil
 5. Gördüm de cesaret edemedim:)))

  YanıtlaSil
 6. Ben ingilizce almanca yazdigim blogumda birkscini denedim. Emporioyu sevdim ancak temaya bir sey ekleyemedim meta etiketi ve google analitics kimligimin meta etiketini bir türlü kaydetmedi. Siz böyle bir sorun gözlemlediniz mi?

  YanıtlaSil
 7. Google adsense kodları bazen hatalı olabiliyor ya da farklı bor formatta eklenmesi gerekiyor acaba yeni temalara için de bu geçerli mi diye düşündüm yani meta tag'lari1normalde kabul etmesi gerek hadi diyelim ki kod farklı ama Google analytics kodunu kabul etmemesi enteresan konu ile ilgili bloggerin resmi bloğundan veya destek sitesinden bilgi almak en sağlıklısı denemediğin için bu konu ile ilgili net bir şey söyleyemem.

  YanıtlaSil