3 Nisan 2017

Ülker'in 1 Nisan Videosu Hiç De Mutluluk Verici Değil


Tüyler ürperten bir video ile karşınızda olmak hoş değil ancak bu video ve yapımcıları ve yayıncılar hakkında kimsenin hatta Ülker'in kendisinin bile bir fikri yok..

Hiç de mutluluk verici olmayan video yayından kaldırılmıştır sanırım videoyu hazırlayanlar  hedefe ulaşmış..

Bu video bir şaka değil bir reklam olacak kadar sempatik değil ama hem ilgi çekici hem ürkütücü..

Görüşler çeşitli olduğu için hepsini aktarmak mümkün değil ama şu var:Gözümüze kadar sokulan niyeti neden göremiyoruz..

Video aşağıdadır:
Bu videoda da güzel bir analizi var.

Sonuç bize malını satan şirket bize zarar vermekten hiç çekinmiyor bizim topraklarımızda bizden elde ettiği gelir ile bizim televizyon kanallarımız bizim medya gruplarımızı kullanarak bizi tehdit ediyor korkutuyor böyle olmasa bile 15 Temmuz korkusunu canlandırıyor hatırlatıyor..Hani küçük çocukken Batman vs gibi filmlerde kötü adamlar olurdu bu filmlerde de hep ünlü şirketlerin ürünleri belirirdi..bir gün dünyayı fethetmek ele geçirmek fasa fiso sadece filmlerde olan şeyler bunlar dediklerimizi bizzat gerçek hayatımızda yaşıyoruz..bu video bir şaka gibi algılanıyor olabilir insanların korkusu şaka yaşadıkları acı şaka kaybettikleri en yakınları şaka olamaz..bunu yapmak böyle kolay olamaz..

Akleden düşünsün..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

14 yorum:

 1. gercektende son zamanların en cok konusulan olayı.. tüm türkiye kaldırsalar dahi bu reklamı ızledi ve izlendi..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlenme gerçeği kaldırılamaz ancak unutturulabilir...neler unutturulmadı :)

   Sil
 2. Ben sosyal medyada tıkladım, izledim, hani "bir şey anladımsa Arap oliimm" denir ya öyle oldum, kal geldi yani. Ülker bildiğim kadarıyla AKP'nin hatta Tayyip Erdoğan'ın oğlunun şirketi değil miydi? Hatta vaktiyle mecliste konu olmuştu.

  YanıtlaSil
 3. Reklam bana da korkutucu geldi. Ilk olarak aklima gelen ulker grubuna yonelik bir uyari olduguydu. Fakat sonrasinda ogrendim ki bunu sirket kendisi yaptirmis. Gercekten de tuhaf buldum. Zaten insanlar yeterince gergin. Sirket acisindan ise markaya zarar verecek turden. Dikkat cekici ve akilda kalici mi? Evet benim bir sure aklimdan cikmadi muzigi. Daha cok cartoon network'teki korkunc cizgi filmlere benziyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabah sabah o müzik aklıma geldi öylesine yağılmış bişey olamaz yoksa bu denli etkilemezdi.

   Sil
 4. Reklam çok kötü. Ne dediği de anlaşılmıyor. Çağrışım yapıyor tabiki ama Ülker böyle bir şeyi kasıtlı yapıp niye tepki çekmek istesin anlamadım. Garip işler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence o reklam değil yalnız.
   Ülker gibi devasa bir marka nasıl kontrol edemez böyle bir şeyi..yani sanırım her yayının aşamaları vardır hiç birine mi takılmadı kimse mi ''hey bu nedir'' demedi?..yayıncı bile mi?

   Sil
 5. Hiç bir şey anlamadım desem. Zaten dünyadan haberim yok açıkçası. Fakat ülker, çocukluğumdaki ülker olmaktan çoktan çıkmıştı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünyadan uzak kalmak kısmen iyidir ama kısmen.

   Sil
 6. Gerçekten ürkütücü özellikle çocuklar için. Bu reklamı görmemiştim ilk defa izledim ve youtobe da çok daha uzunları ve korkunç açıklamaları olanları varmış yayınız sayedin de öğrendim. Anlam veremedim koskoca Ülker firması üstelik pek çok marketi neredeyse ele geçirmişken neden böyle bir şey yapmış gerçekten anlam veremedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani biz böyle ürktüysek bunu izleyen çocuk ne yapmıştır bilmiyorum(büyük oğlum hariç-17 yaşında-çocuklarım izlemedi).Anlam vermek herkes için zor oldu zaten ama içimde bir his bunun son olmayacağını söylüyor,hayırlısı.

   Sil
 7. Benimde twitterda görüp izlediğim ve anlam veremediğim video. Ülker gibi bir firma markasına bu denli zarar verecek reklamı nasıl yayınlar. Tuhaf

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Markaya zarar verilmesini nasıl göze alır..hmm belki daha büyük bir yararı elde etmek için.

   Sil