17 Mart 2017

E-posta Aboneliği - Gereksiz Aboneliklerden Kurtulma Yöntemi - E-posta Aboneliği Nasıl İptal Edilir?


Gün içerisinde aldığımız mail sayısı oldukça fazla olur bazen,gelen kutusuna baktığımızda evvela reklam/anons/bilgilendirme/kampanya vs gibi maillerin posta kutumuzun ilk sıralarda yer aldığını görebiliriz.

Evvela bunları gerekli gereksiz veya daha sonra göz atarım diyerek ayırıştırır ardından da gerçekten gereksiz olanları silmeye başlarız.Her gün.

Bu durum çok tanıdık,bir çok yerden gelen mailler veya bizi nerden bulduklarını bilmediğimiz bir çok hesaptan mailler posta kutumuza gelmektedir.

Abone olduğumuz,mutlaka takip etmek istediklerimiz dışında ne zaman nasıl abone olduğumuzu veya nasıl abone edildiğimizi bilmediğimiz hesaplardan ve aboneliklerden kolayca çıkma ve haliyle kurtulmayı kim istemez.

Bu konuyu yayına almadan evvel evvela benim gereksiz yere veya nasıl abone olduğumu hatırlamadığım hesaplardan çıkışımı gerçekleştirdim bunu yaparken de benimle aynı durumu yaşayanlar için çare olması niyetiyle resimlerle adım adım paylaşmak istedim.


İYİ HABERLERİM VAR!GEREKSİZ E-POSTA ABONELİKLERİNDEN NASIL ÇIKILIR?
İlk yapılması gereken unroll.me adresine gitmek.Karşınıza yukarıdaki gibi turkuaz renkte bir buton çıkacak.Ok işareti ile gösterilen yeri tıklıyoruz.

Bir çok şekilde giriş yapabilirsiniz,girişinizden sosyal medya hesaplarınızın etkilenmemesi için resimde ok ile işaretlediğim sekmeye tıklayın.


Mail adresinizi girdikten sonra kullanım şartları ve gizlilik politikasına onay verdiğinize dair o minik kutucuğu işaretleyin (güvenli).
Ardından Continue (devam et) butonuna tıklayın(ok işareti).Unroll.me sitesi hesabınıza erişmek için izin istiyor,mail hesabımza ulaşması ve aboneliklerimizi görmesi için izin ver diyoruz.Bu erişimi de kaldıracağız,yazımın sonunda onun anlatımı da mevcut ancak evvela şu gereksiz maillerden kurtulmamız için unroll sitesine erişim izni vermeliyiz.
Erişim izni verildikten heme nsonra sistem mail hesabınızı anında taramaya başlıyor.Abonelik sayınız çok ise biraz zaman alabilir,Ekran başında beklemek istemeyenler ok ile işaretlediğim sekmeye tıklayarak mail yoluyla taramanın sonuçlandığını bildirim sayesinde öğrenebilirler.
Tarama sonucu kaç yerde aboneliğimiz olduğunu ekranda görebiliriz(turuncu rakamlar).Continue diyoruz.Ve çok sevinerek karşımızda abone olduğumuz tüm yerlerin listelerini görüyoruz..yuppi!!

Listede tutmak istediğiniz ve ne zaman nasıl abone olduğunuzu bilmediğiniz adresler göreceksiniz..evet siz bunlara abonesiniz..Abonelikten çıkmak için turkuaz ile işaretlenmiş bölüme gelip çarptı işaretini kullanarak anında istemediğimiz yerin abonelik listesinden çıkıyoruz..

Abonelik listemizde istediklerimiz kalınca da FINISH butonuna tıklıyoruz.Karşınıza toplam olarak kaç yere abone olduğunuz ve kaç abonelikten çıktığınız bilgi penceresi olarak gelecektir..BU HİZMETİN HESABIMIZDAKİ ERİŞİMİNİ NASIL KALDIRABİLİRİZ.? 


Siz abonelikelr ile meşgulken mail hesabınıza unroll sitesi tarafından gönderilen bir mail gelmiş olacaktır.Bu maili açarak ok ile gösterdiğim Hesabım sekmesine tıklayın..
Karşımıza hesabımıza erişimi olan başka hesaplar göreceksiniz çoğu zaten kullandığımız sosyal mekanlarındır bunların arasında da işlem yaptırdığımız sitenin erişimi de mevcut,KALDIRalım onu.
Böylece gereksiz veya onayımız olmadan yapılan aboneliklerden kurtulduğumuza tam sevinelim..yarın sabah mailimizde abonelik konusunda bize yardımcı olan siteden gelen maillerle karşılaşmak istemeyiz tabii...

Son olarak yine çok faydalı olan bu yayınıma da göz atmanızı önerebilirim:

Blogger'da Silinen Resimler Nerde Depolanır-Silinen Resimlerini BulFaydalanmanız dileği ile...

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

16 yorum:

 1. Gereksiz şeyleri hayatımdan çıkarmayı severim.Faydalı bir yazı olmuş.Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle boşuna yer tutmasın gereksiz şeyler💕
   Okuduğunuz için ben teşekkür ederim sevgiler.

   Sil
 2. Dolup taşan mail kutularına çare olacak gibi görünüyor teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. dünya kadar maılıme dusen abonelık var hepsını bu yontemlerle nakavt edecegım :)

  YanıtlaSil
 4. Çok faydalı bir yazı. Gereksiz maillerden kurtulmak için ideal gözüküyor. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları her gün gönderi yapıyor bu da bir yerden sonra yoruyor ben teşekkür ederim.

   Sil
 5. Harika bir içerik olmuş. Ben de bu gereksiz e posta aboneliklerinden kurtulmak için bir mail adresi almıştım. Üye olmam gereken yerlere onunla üye oluyordum. Böylelikle günlük kullandığım e postamı biraz hafifletmiştim.

  YanıtlaSil
 6. Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça işime yaradı benim de ben teşekkür ederim.

   Sil
 7. Tam 32 tane aboneliğim varmış! Hepsini temizledim ve rahatladım gerçekten tam ihtiyacım olan bir şeydi, çok teşekkürler. :)
  Son yazımdan sizin bir yazınızı ekledim bu arada. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzellik ile ilgili olabilir mi o abonelikler;)
   Bir sonraki yazımda da siz varsınız Büşra hanım❤

   Sil
 8. Gereksiz e-postalar yüzünden bana ulaşmak isteyen bir çok takipçimin maillerini kaçırıyordum. Artık maillerde bir temizlik yapmanın vakti geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık tertemiz bir posta kutunuz olacak:)

   Sil