25 Şubat 2017

Senin Blog Yazmanı Çok İsterdim


Eşime;

Gizlilerin en gizlisinden özellerin en özelinden olabilecek bir blogun olsun isterdim.

Okuru olmayan ama yazarı sen olan bir blog.
Kelimeleri senin tarafından seçilmiş,içeriği senin tarafından oluşturulmuş bir blog.

Susuşlarını yine sessizliğinle dile getirdiğin bir alana astığın afişlerin gizlice çektiğin resimlerin olsun mesela.
Veya benim gizlice çektiğin resimler olsun örneğin.Veya başkaca,sence önemli ve kıymetli olan resimler..
Elindeki telefonla haberleri okuduğunu sandığım esnada çocukların güzel anlarını yakaladığın resimler.
Veya okuduğun o haberlerden dikkatini çeken özellikle benimle pek paylaşmadığın önemsemeyeceğimi veya şu anda yoğun veya şimdi sırası değil diye düşündüğüm için göstermediğin notlarını yazdığın bir sayfan olsun isterdim.

Bir çıkış noktası gibi bir blogun olsun isterdim.
Tek okurun olmasa bile bunun bir ihtiyaç gibi kalbine doğsun isterdim.Çok gizli çok saklı çok sen olacak bir blogun olsun isterdim.

Yıllar sonra bana göstereceğin belki de sitemli bir konuşmanın hararetini söndürmek için yazdığın bir yazıyı içeren belki çok mutlu olduğun bir anı kaybetmek istemediğim için not aldığını büyük bir süpriz yaparcasına bana bunu göstermeni isterdim.

Gözlerimin şaşkınlıkla bakmasını fark etmediğim bir çok şeyi kayıt altına aldığını,o bu şu tartışmamızın ardından oturup bana yapamadığın açıklamayı ve iç döküşü oraya yaptığın bir blogun olsun isterdim.

Senin düşüncelerini merak ettiğim için bir blogun olsun isterdim..

Erkeklerin çokça gizlediklerini önemli olup dışa vurmadıkları bir çok duygu ve düşünceleri senin sayende bilmek isterdim,erkelerin düşüncelerini şahsen merak ettiğimden değil,senin düşüncelerini merak ettiğim için bir blogun olsun isterdim.

Herkes kadınların gizemli olduğunu söyler,herkes anneye ağırlık verir,annelerin duyguları annelerin birikimleri annelerin anıları yansır her yerde..ama babalık ve baba olmanın yavaş yavaş bir erkeğin nasıl babaya dönüştüğünü yazdıklarınla göstermeni isterdim.

Bunu senin yapmanı isterdim..Sendeki şefkat alemini sendeki sevgi alemini sendeki sen sendeki ben sendeki biz alemini senin gözlerinden görmek isterdim..

İsterdim ya ..

Senin bir blogun olsun isterdim çünkü ben de her kadın ve her anne gibi babaların içinde yeşeren duyguların hem renkli hem sesli hem yazılı olarak görmek isterdim.

Babaların da bir dünyası olduğunu çocuklar da görsün isterdim,babalarının da bir kırgınlığı(bunun senin sert veya katı oluşundan değil,pek erkekliğe yakışmadığını düşündüğünüz için gizlediğinizden dolayı karanlıkta kalışını bilirim)yazarak resimleyerek göstermeni isterdim.

Akıp giden hayatımızın sessiz yazarı olmanı isterdim,bazen izleyicisi olup gördüklerini yazmanı isterdim..

Süprizin en büyüğü olurdu,hediyelerin en tatlısını dün,bugünden yavaş yavaş hazırlamanı isterdim..


Ben isterdim :)Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

12 yorum:

 1. Gerçekten,ne güzel olurdu.Duvarlarının ardında saklı dünyayı görürdük.

  YanıtlaSil
 2. Vayyy :) :)
  Bir çiftin eşiyle birlikte blog yazmak istemesi-yazması gerçekten çok güzel olur! :)
  Eşinizi ikna etmelisiniz belki ;)
  Saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birlikte yazmasak bile ona özel bir blogu olsun isterdim
   .

   Sil
 3. Ben de eşimin bir blogu olmasını çok isterdim ama sanırım hiç yapmayacağı bir şey:( Hatta araştırmıştım baba blogerlar var mı diye. Çok başarılı baba blogerlar varmış sayıları az da olsa. Ona da örnek teşkil etmesi için gösterdim hatta ama oralı bile olmadı maalesef:( Ne yapayım sağlık olsun.

  YanıtlaSil
 4. Baba bloggerlar var evet ama pek popüler değil yani biz pek bilmiyoruz.
  Benim eşim sadece yemek blogu yapmaya sıcak bakıyor birlikte yemek yaptığımızda buzun konu hakkında konuşmuştuk ama yine sorun vakitsizlik.Zamanımız yok ne yazık ki.

  YanıtlaSil
 5. Çok beğendim bilmiyorum bana çok şiirsel geldi. Çok samimi ve sanki daha önce düşünülmemiş de bir eksiği doldurur gibi. Söylenmesi gereken fakat hep söylemekten kaçınılmış gibi. İnsanın eşinden isteyebileceği çok özel ve güzel, maddiyatla ölçülmez türden bir hediye gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hediye.
   Hem de çok özel çok biricik.
   Evet istedim Derya hanım böyle bir sürprizi gerçekten isterdim.
   Ziyaret ve kıymetli düşünceleriniz için teşekkür ederim hep gelin olur mu?
   Sevgiyle kalın💕

   Sil