13 Şubat 2017

#MİM Hakkımda 7 Şey - Günlerimi İfade Eden Resimler İçerir


Sevgili Sibelynka davetiye göndermiş hakkımızda 7 Şey hakkında yazıp çizmek veya hayal etmek gibi güzel bir mim bu.

1-Kahvem ve Evim:

İlk resim hayatımın sevdiğim iki yanını resmediyor:Kahvem ve evim..bu ikisinin alternatifi yok benim için hep aynı kahve olsa da olur hep aynı ev olsa da olur.Yaşımı aldıkça alışkanlıklarım daha bir benimsendi sanki hatta değişikliğe bazen gerçekten olumsuz bakıyorum değişiklik derken günlük yaptıklarım ile alakalı olanları kast ediyorum yoksa yenilikleri seviyorum ama yenilik başka değişiklik başka.


2-Huzur:
Huzur en çok sevdiğim ve yıllarca elde etmek için en çok emek verdiğim şeylerden biridir,ölene dek de vermeye razıyım.


3-Yemek
Altı kişilik bir aile günde bilmem kaç kez sofra kurmak bazen üç tencereyi ocakta görmek(sıklıkla)mutfaktan istesem de çıkamamak,sofra kurulduktan sonra yemek ile ilgili hiç bir şey görmeyi kaldıramayıp yemek yiyememek.


4-Özlem/Hasretlik/Gurbet

Almanya'ya geldiğim günden beri kendimi buraya bir türlü ait hissedemiyorum,annemi babamı babannemi ve geriye kalanları özlüyorum kendimi öksüz yetim yetersiz zayıf çoğu zaman da boş hissediyorum.Ne değerlerim kalmış geride diye düşünüyorum,iyi kötü idare etmeye çalışıyorum hatta kimilerine göre de başarılı olabilirim ancak yurdundan ayrılmak nedir kanımda hissettim ve yurdundan illa bir yerlere gitmek isteyenleri anlayamıyorum.Buralar çok soğuk.


5-Mum Işığı ve Uykularım 

Az uyuyorum çok erken uyanıyorum,sabahım 06:00'dan önce başlıyor yatakta bağlasan uyuyamıyorum uykunun hayatımızın büyük ve genelde en önemli olan vakitleri çaldığını düşünüyorum.
Vanilya kokulu mumları çok seviyorum vanilya kokulu olan herşeyi seviyorum.


6-Çocuklarım 

Evimizin ortak kullanım alanlarında kendi alanlarını oluşturmaları oyuncaklarını odalarından çok oturma odasına taşımaları odalarından çok bizim aramızda olmayı sevmelerini seviyorum,galeri gibi olan evleri silme beziyle çocukların peşinden dolaşan anneleri eşyaları çocuklardan üstün tutan mantığı sevmiyorum.
Çocuklarımın evlerinde istedikleri her odada rahat ve özgür olmasını istiyorum.
Gece uykuya daldıklarında oyuncaklarını toplarken bu minicik eşyalar ile ne tür dünyalar kurduklarını ne kadar çok hikayeler içerdiklerini gördüğün zaman oyuncakların her yerde olmasına kızmıyor tam aksine bu hayali dünyalara basmamak için yıkmamak için özen gösteriyorsun.
Çocuklarımla uyumayı da seviyorum onlarla uyumak kalbime saflık huzur ve çocukluk katıyor sanki.


7-İnanç 

Dinimi seviyorum.
Benim bütün hatalarımı affedeceğini vaat eden Rabbimi seviyorum.Çok hatalı çok kusurlu çok yetersiz olduğumu düşünüyorum.Daha çok şey öğrenmek daha çok şey hissetmek istiyorum hikmetler arıyorum çoğu zaman aramaktan yoruluyorum.Muhteşem güzellikleri olan bu dinin yanlış anlatılması anlaşılması kalbimi acıtıyor.


Hakkımda 7 Şey yazmak hiç kolay olmadı anlatmak istediklerimi de asla anlatmadı ama biraz da olsa bu şekilde de olsa kendimi biraz anlatmama vesile oldu..

Mim budur ve birilerine gönderilmesi gerek ya hani ben bu mim'i:

Benimseyen ve adını görmediği için üzülmeyen kişilere göndermek istiyorum.Çünkü okuduğum tüm blogların düşüncelerini en samimi duygularını içeren samimi bir mim yazmasını istiyorum.Takip ettiklerim de az değil dolayısıyla bu mimi seven onun saysın ve yapsın 💕

Sevgilerimle


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

29 yorum:

 1. Okuduğum en güzel mimlerden. :)

  YanıtlaSil
 2. Çocukların oyun alanlarının sadece odaları olmalarına bende karşıyım. Çok samimi ve içten bir mim olmuş. Ellerine sağlık ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduğun için ben teşekkür ederim Sultan çocukların dünyasını bizim dünyamıza adapte etmeye çalışmak saçma oluyor bazen çünkü onların o kadar çok ve değişik dünyası var ki biraz düşününce insan o dünyaların bir parçası olmak için can attığını görüyor.Sevgiler.

   Sil
 3. Teşekkürler, keyifle okudum cevaplarını.
  Bazı cevapların gülümsetti beni bazıları da yüreğimi sızlattı. Ben de az da olsa vatan ve aile özlemini yaşamış biriyim. Duygularını o kadar içimde hissettim ki... Umarım sevdiğin herkesle keyif ve huzur içinde geçireceğiniz bol bol zamanınız olur.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vatan özlemi ağırmış ben de dönem dönem uzakta yaşadım tabii ki ama köklü değişimlere gelince insan bunun çok ağır bir bedeli olduğunu da anlıyor. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim sevgiler.

   Sil
 4. Mim konusunda çok bilgim yok sanırım kendi sayfamızdan yazıp paylaşıyoruz demi.cahilligimi bağışlayın lütfen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mim altında blogcunun kendinden bahsetmesi veya biraz özel durumları dile getirmesi gibi bişey kardeşim sevdiysen sen de yap.

   Sil
 5. Bu arada okurken içim cizladi burnumun direği sızladı.sanki beni anlatır gibiydi bu yazi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Ayşegül ya anlatılmayacak olanlar 🙈

   Sil
 6. İzmir 'de beş oda bir salon evimiz vardı ve her yerine yayılıyordu çocuklar. Salon sehpası en baş oyun yerleriydi. Dediğin gibi toplarken gülümserdim ben de ne hayallerle yaptılar diyerek :D Hoş şimdi de her yerdeler. Küçük oda bilgisayar odası oldu, dağıtıyorlar, kendi odaları zaten darma duman, dolayısıyla ödevler nerede yapılabiliyor, tabii ki salon masasında :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki :)
   Sanırım yaşları ne olursa olsun bizim yanımızda olmak istiyorlar bu da çok güzel bişey Handan.

   Sil
 7. Sanırım her söylediğine katılıyorum.Gurbet harici.Ve çok zor olacağına da eminim.Allah yardımcın olsun.Ay evlatlarınada masallah.Büyümüslerki zaten.Allah size bağışlasın 😃ne güzel bende büyüdügnü görebilirim insallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oglum on yedi oldu en küçüğüm ise yakında ikinci yaşını dolduracak büyüyorlar elbette hamdolsun bu günleri çok güzel ancak işte Hasretlik ve gurbet hiç rengi değişmeyen bir elbise gibi giymek zorundasın:(

   Sil
 8. Her şey iyi hoş da, o gurbet duyguları gerçekten kalbimi sızlattı.
  Büyük oğlum 1,5 yıldır Estonya da. Geçen bahar onunla geçirdiğim bir ay bile sizi anlamama yetti.
  Kaldı ki çoğu günler başka ülkelerde, başka şehirlerde geçti.İnsanın bir yanı sevdikleri ile birlikte olmaktan mutlu, bir yanı aidiyet duygusunun eksikliği ile mahzun.
  Ne diyelim. Allah böyle ayrılıklar versin yine de.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmuyor Tülin hanım insanın vatanı gibi olmuyor hiç bir yer kalbimizdeki bağ ne eskiyor ne yoruluyor Allah başka sıkıntı vermesin ne size ne bize,sevgilerimi gönderiyorum teşekkürler.

   Sil
 9. Güzel resimler
  Bu arada ben header istemiştim sırada mı? Yoksa diskalifiye mi oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Header yaparım da siz de tasarim yaptığınız için biraz tutkun oluyorum sanırım hani beğendirmek zor olur diye 🙈

   Sil
  2. zahmet olmasa yapmanizi isterdim. O sekilde dusunmeyin bence

   Sil
  3. Anlaştık o zaman ilk fırsatta size dönerim.

   Sil
 10. Ne güzel bir mim olmus sıcacık Rabbım her şeyi güzel gönlüne göre versin inşallah sevgiler Selamlar olsun İstanbul'dan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun kardeşim Allah senin için de hayırlısını ve huzurlusunu nasip etsin vealeykumusselam 💕

   Sil
 11. Ne güzel samimi düşünceler olmuş. Allah huzurunuzu bozmasın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun amin cümlemizin inşallah sevgiler.

   Sil
 12. Çok güzel bir yazı olmuş.Ben de severim vanilya kokulu her şeyi;) Ah çocuklar iyi ki varlar. Onlarla çocuk olmak iyi hissettiriyor insana kendini. Selamlar sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünyadaki cennet kokusu çocuklardadır aynen öyle benden de sevgiler💕

   Sil
 13. Bazen gülümsedim bazen hüzünlendim okurken. Dilerim herşey gönlünce olsun. sevgiler :)

  YanıtlaSil