10 Şubat 2017

Kuzu Kuzu Mee - Kulak Pamuğundan Kuzu Yapımı


Aslında biz mükemmel bir kuzu yapmayaniyet etmiştik ancak elimizden geldiği kadarını yapabildik.Bu kuzuyu yapmak çok uzun sürdü çünkü evdeki kulakpamuklarının rengi beyaz değil pembeydi.Pembe renkli bir kuzu olmadığından beyaz pamuklu kulak pamuğu almak gerekti ve ertelendikçe ertelendi.

Nihayet dün soğuktan dolayı kısa süren bir park gezintisinin ardından beyaz kulak pamuğu alarak eve geldik...
Örneğimizde çok başarılı bir kuzu vardı eh tabii ki biz de en azından onun kadar başarılı olacak bir kuzu yapacaktı,tabi :)

Kulak pamuşundan kuzu yapımı ve aşamaları-çok şirin görünüyor


Aynen resimdeki gibi gövde ve kafayı kalınca bir kağıt kullanarak kestik..devamı da yavaş yavaş geldi


Kuzunun talibi Bahar kızım da güya yardım eder gibi bir şeyler yaptı,yapmadı değil.Söz aramızda el işlerini çok sever ama başkası yapıp kendisi izleyici olarak katılma şartıyla :)


Annesin ya;kıramıyorsun elinden geleni yapıyorsun ''Anne ben seninle birlikte bir şeyler yapmak istiyorum'' sitemlerine karşı eriyip bitiyorsun ya kuzuyu yapmak zorunda kalıyorsun...burada gövdesini binbir zorlukla tamamlamışım,yapıştırıcı seçimi yanlıştı kabul ancak elimizde ve evimizde bu tür vardı deneyecek olan varsa normal japon yapıştırıcısı ile denesin arkadaşlar bununla sıkıntılı oluyor.


Kuzunun gövdesi bitti başı da tamamlanıp eklendi,güç bela bir tane de fiyonk bulunup eklendi.Ayakları için dondurma çubuğu bulunmadığından yine kulak pamukları ortadan kesilerek bant ile kuzunun arkasına yapıştırıldı,Elhamdülillah.


Ve geriye kalan hararetli çalışmanın görüntüsü bu şekildeydi masanın altı üstü kesme anında fırlayan kulak pamuklarının plastik artıkları ile doldu.:)


Aşağıya doğru bakan kuzunun gözleri bir ara (anne mutfağa çöp atmaya gittiği bir dakika içerisinde ) doldurulmuş ve pembe boyanmış :)
Talibi böyle istemiş ve elbette ki kuzu yapımındakatkıda bulunmuş oldu :)

Kuzumuz evimizde uzun süre kalamadı çünküüü küçük kızım uyanınca onu detaylı olarak incelemek istedi,eline aldı pamukların hangi sırayla ne yöne doğru sıralanıp yapıştırıldığını çözmek için kuzunun kafasını kopardı (aaaayyy) sonra gövdesindeki pamukçukları tek tek çıkardı.Araştırması kapsamlıydı :)


Kuzumuzun ömrü pek kısaydı ama güzel vakit geçirmemize hem bizim hem sizin gülümsemenize sebep olmuştur inşallah..

Buna da şükretmek gerek tabi :))Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

34 yorum:

 1. Ne güzel vakit geçirmişsiniz. Çocukların anneyle geçirdikleri zaman önemli.İşten güçten buna bilnçli bir şekilde vakit ayıramadığımı düşünüp üzülüyorum. Hem çocuklarım hem de kendi adıma üzülüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vakit geçirmek sayılır mı bilmiyorum ama bütün gün beraberiz,arada yine de buna rağmen 'anne seninle birlikte bir şey yapalım' dedikleri çok olur.

   Sil
 2. Canlarım benimmm yaaa gülümseyerek okudum çokta mutlu oldum ne güzel olmuş hem birlikte vakit geçirilmiş hem bir eser ortaya konmuş hemde çocukların hayal gücü çalışmış. Daha ne olsun batması temizlenmesi gerisi teferruat.amaca ulaşılmısmi ulaşılmış herkes keyif almısmi almış ben sonuca bakarım arkadaşş 😁😁😁😁🤗🤗🤗hepinizin ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Ayşegülüm eserimiz şahaneydi ta ki küçük uyanana dek :( ha keyif aldık mı evet keyif aldık kuzunun bozulmasından bile keyif aldık çünkü onun parçalarını toplarmak bile eğlenceliydi bkz:anne bi bacağı burdaaa :)

   Sil
 3. Bu arada bu güzel fikri paylaştığın için teşekkürler canım kardeşim oglusumla en kısa surede denemek istiyorum çünkü oglusumla neredeyse hergün beni didikler durur.illaki anne nolur kesme biçme yapıştırma yapalım diye.bazennfikir bulmakta zorlanıyorum. Çokta güzel olmuş bizde yaparsak sana atalım yayınlansın canim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evinde kulak pamukçukları varsa yapabilirsin zaten malzemeler evde olan şeyler ama keserken derinden kesmeye çalış yoksa plastik bölümü yapıştırma esnasında sıkıntı veriyor kolay gelsin yaparsan resmini mutlaka bizimle de paylaş kardeşim olur mu?

   Sil
 4. Hahahah, kuzu bahane anneyle yanyana olmak şahane isimli çalışmayı gördük sanırım :) En güzel çalışmalardır onlar :)

  YanıtlaSil
 5. kuzunun evinize ziyareti cok cok kısa sürmüş:)

  YanıtlaSil
 6. Harika olmuş ya ellerinize sağlık. Bayıldım 💛💛💛

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel; torunlarıma göstereyim bunu. Çok sevecekler bu yapay kuzucukları.

  YanıtlaSil
 8. Biz de yapılacak listesine ekleyelim bu faaliyeti. Sizinki kedi suratlı bir kuzuya benzemiş gözlere yapılan son rotuşla :) Aslında hiç yapıştırma işine girişmeden zemini oyun hamuruyla yapılabilir fikri geldi bana nedense. Deneyelim bakalım ne çıkacak ortaya?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım kuzuya makyaj yapıldı yoksa pek şirindi gençliğinde o kuzu :) ben şahsen çok eşlendim deneyebilirsiniz :)

   Sil
 9. sağlıklı vakit geçirmek adına iyi oluyor böyle etkinlikler ama kuzunun kısa ömürlü olmuş:))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi oluyor gerçekten insaneğleniyor çocuklar damutlu oluyor amaişte pek vakit ayıramıyorum bu tür şeylere veya yaptıklarımızın çoğunu resimleyemediğim için buraya aktaramıyorum yoksa bunun dışında hep bi kesme biçme işimiz olur :)
   Kuzu uzun ömürlü olmadı demi ? he ya olamadı gariban :))

   Sil
 10. Yaratıcı fikirler her zaman güzeldir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sempatik birçalışma olduğu için şahsen keyif aldım güzeldi gerçekten :)
   Bir de sıcak hava balonlar yapmıştık inşallah onu da paylaşırım bir ara yine de söz veremiyorum.

   Sil
 11. Pembe de kuzu olurdu aslında. Kınalı kuzular oluyor ya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru kınalı kuzu da olabilirdi ancak bir daha denemem hemen kurbanlık oluyorlar :))

   Sil
 12. Valla ben 45 yaşımdayım kızım da 23 yaşında, ancak karar verdik , ilk fırsatta bizde bu kuzudan yapıp iş yerindeki masalarımıza koyacağız. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldız hanım olur da yaparsanız resmini gönderir misiniz💕

   Sil
 13. Yani yorum yazmaadan edemeyeceğim bu faaliyet olayı beni bitiriyor kızım 5 yaşında 2 yaşında da bir oğlum var sürekli faaliyet talep ediyorlar üstelik çalışıyor sıkıntı yok ama her gün bi araştırma yapıp bir faaliyet buluyorum ama yaparken deiğiniz gibi olay sanki ben istiyormuşum gibi bana dönüyor arkadaş hiç katılmıyor izlemekle yetiniyor e bi süre sonra artık gına geliyor ama ne yapalım hele faaliyet biter bitmez aaa anne hadi şimdi dergiden etkinlik yapalım demez mi o zaman bitiyorum ama tabi dışımdan yapalım kızım yapalım diyorum ne diyim yanii :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hah işte o durumlar bizde çok olur ve sonunu tahmin ettiğim için benim de keyif alabileceğim şeylerden seçmesini istiyorum.

   Sil
 14. Çok sirin olmuşlar. Hemen denemek üzere alıyorum izninle;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbete alabilirsin kardeşim kolaylıklar dilerim❤

   Sil
 15. çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil