25 Şubat 2017

Bencil Blogger Olmamak İçin 5 Öneri
Bir önceki Bencil Bir Blogger Olduğuna Dair 10 İşaret yayınımda bir çok madde ile bazen bizblogcuların farkında olmadığımız veya bilerek sergilediğimiz bencil davranışları madde madde açıklamaya çalışmıştım.

Eminim ki herkesden önce ben dahil bir çok davranışı gözden geçirmiş bu gzel alemde nasıl gerçekten daha iyi olunuru düşünmeye sebep olmuştur.
Ama bazen insan bunları görmek ister,yazılı olarak çoğu zaman :)

Bencil bir blogger OLMAMAK için güzel basit kolay 5 öneri ile karşınzıdayım.


 Bencil Blogger Olmamak İçin 5 Öneri

1-EMPATİ
Empati kurmak çok önemli,Kendimizi başkasının yerine koyarak bir çok şeyi farklı düşünmemize sebep olacaktır,empati kurarak anlayışlı olmanın ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebiliriz.

2-ÖNEMSEMEK
Sen değil o önemli.Kendi ihtiyaç veya beklentilerimizi birazcık arkaplanda bırakıp yardım için elimizi,dinlemek için kulağmızı okumak için gözlerimizi kullanıp gerçekten önemsediğimizi bu şekilde gösterebiliriz.

3-YARDIM ETMEK
Hep alan değil çoğunlukla vermek için gayret edenlerden olmak.Yardım etmek yol göstermek bilgileri paylaşmak dayanışma içinde olmak.

4-DESTEK DESTEK DESTEK
Dayanışma.
Özellikle yeni gelenlere,yeni yol almaya çalışanlara katkıda ve yardımda bulunmak blog aleminde paha biçilemez bir nimettir.Yardım eden ol,yardım etmek için hazır ol,yardımcı ol.

5-DOST OLMAK
İyi niyetli ol,rekabet elbette gelişim için çok önemli bir faktördür ama insanlığı,nezaketi,yardımı mutlaka önemse ve mutlaka yardım et ki ektiğin tohum bir gün sana meyve versin.


Ekleme yapabilir,fikrinizi bizimle paylaşabilir bu alemde daha insancıl daha kaliteli bir alana dönüştürmekte katkıda bulunabilirsiniz bu yüzden kıymetli görüşlerinizi bekliyoruz..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

21 yorum:

 1. Çok güzel öneriler..Bütün maddeler benimsenmeli

  YanıtlaSil
 2. Özellikle çok yeni başlayanlara destek olmak onların bloğumu zaten kimse okumuyor diyip yazmayı-bloğu bırakmalarına engel olmakla beraber daha da azimlendirir o kişileri. O yüzden dediklerinize katılıyorum.
  Saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emek verene dürüst olup samimi olana elbette yardım etmemiz gerekiyor.

   Sil
 3. Tam da sizden bahis etmişken bloğumda, bu yazınıza rastladım :)

  YanıtlaSil
 4. tam beni anlatiyor makale 😉

  YanıtlaSil
 5. Hayatımın hiç bir noktasında bencil biri olmadım. Dilerim bu yaştan sonrada olmam. Vakit sıkıntımız çok fazla. Instagram da blog ziyaretlerini azaltan sebeplerden birisi.

  En kocaman sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oysa bazen düşününce 24 saat içinde ne kadar çok şey yaptık diyebiliyoruz yine de yetmiyor.

   Sil
 6. Zaten bu maddelere uymayanlara kalıcı olamıyor blog dünyasında.

  YanıtlaSil
 7. Aynı zamanda güzel insan olmak için de öneriler olmuş :)

  YanıtlaSil
 8. Blogun amacını normal hayatın getirdiklerinden farklıdır. Bencilik blogu kendi hayatlarımızdan ne zaman geri plana atarsak bencilik ortaya çıkıyor. Normal hayatta yapacaklarımızla blog da yapacaklarımız çok farklı şeyler. Normal hayatta hep konuşuyoruz. Blog dünyasında hep yazıyoruz. Bu iki ayrıntıyı bir türlü dengeleyip orta yolu bulamıyoruz.

  Onun için hayatlarımızdan vazgeçemeyeceğimiz için blogdan vazgeçiyoruz. Blog dünyası için güzel bir konuya değinmişsiniz. Umarım bütün blog yazarları bu yazıdan kendileri düşen payı alır.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kişiye göre blog algısı değişebilir mi?
   Bence oldukça mümkün..biraz tanıyarak biraz düşünerek yol alınca insan içinde ve aklında yer ediyor bazı şeyler..aslında biraz da daha basit anlatmak gerekebilir,insan her yerde aynıdır belki de bilmiyorum yani nerde olursa olsun insan hem saygılı hem de değerlerden ödün vermeden yaşamaya ve hareket etmeye özen göstermeli bu bir özsaygı meselesidir.

   Sil
 9. İnsan her yerde aynıdır. Kendini başka kalıp sokup gösteriyorsa oda onun sorunudur. Saygı ve öz saygı kendilerinde uygulayamayan bir başkasında uygulasın. Dediğiniz bir değerlerden ödün vermeden yaşamaya ve hareket etmeye özen göstermeliyiz.
  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 10. Güzel bir paylaşım olmuş :))) Ellerine sağlık

  YanıtlaSil