5 Ocak 2017

Yeşil Valiz


Çok güzel deriden yapılmış yeşil bir valiz aldım,minicik bişey.İçinde aynası bile var,makyaj malzemelerini koymak için daha uygun görünse de ben bu minik valizin içine iplerimi iğnelerimi henüz ne olacağı belli olmayan motiflerimi yerleştirdim..

Motiflerin ne olacağı meçhul olduğu gibi valizin içinde duran turkuvaz renkte iplerin de nerede kullanılabileceği meçhul.Zorluk gibi bir şey meydana geliyor iğneyi elime aldığım zaman.Birileri minik elleriyle ipleri çekip evin içinde turlar atarken bir diğer minik elli 'Anne bana da örmeyi öğret' ısrarlarıyla başımda duruyor ve her seferinde benim ördüğümü değil başka işlere daldığımı görüyorum..

Böyle olunca ne tableti elime alıp yeni bir örnek deneyebiliyorum ne de istediğim terapiyi yapabiliyorum...erteliyor,erteliyor,erteliyorum..

Ertelemek ümit içerir diyerek ertelediklerimi de 'Belki bir gün yaparım'gayesi ile kaydedip saklıyorum...

İşte bunlar BELKİ BİR GÜN diye saklayıp örmek/yapmak istediklerim,derdime çaredir yaparım bunları inşallah dediklerimdir :)


Dolaplarımı açtığımda mis gibi lavanta kokusu ile karşılaşacağım çünkü ben BİR GÜN  lavanta keseleri dikip giysiler arasına asacağım :)


Çok basit ama zarif bir örneği öğrenip en basitinden bir battaniye yapıp hediye etmek için hazırda bulunduracağım,tabii BİR GÜN.


Hayal ve umutlar benim ya,bir hobim odam olabilri bir gün ve ben ordaki fuzuli ne varsa her birini gruplandırıp bizzat ellerimle yaptığım raflardaki bölmelerde sıralayacağım,BİR GÜN.


Motif ve turkuvaz sevdalısıyım...fark edilmiştir de konu o değil..BİR GÜN bu tonalrda kırlentler öreceğim.


Çooook istediğim makrome tekniğini öğrenip sarmaşık çiçekli saksılarımı evin bir kaç yerine asacağım,BİR GÜN.


İğnedanlık olarak en beğendiklerim arasında bu güzellik yer alır,BİR GÜN böyle bir iğnedanlık yapacağım.


Kitaplarım arasında en sevdiğim en kıymetlim Kur'an'i Kerim'dir..bir gün ona yeni bir kılıf dikeceğim..


İşte tüm bu yapmak istediklerim yukarıya alıp biraz daha dikkatli bakıldığında sadece bir günde yapılabilecek şeyler,sadece bir günde ama o gün bugün değil benim için,yarın da olmayacak biliyorum ama BELKİ BİR GÜN muvaffak olup yapacağım :)

Bir kadın eline iğne iplik almak istiyorsa ona rica edeceğim bak bunu senden, dokunmayacaksın.
Çünkü elinde gördüğün iğne ile iplik gördüğünden çok fazla bir şeydir,o bir terapidir aynı zamanda.İplik ile iğnenin bir desene,bir giysiye,bir süs eşyasına hatta marifete göre bir oyuncağa dönüşmesi tam bir sanattır...Sanatçıya saygı gösterelim.Daha çok örgü örmek daha çok ellerimizle bir şeyler üretmek ne güzel olurdu diye düşünüyorum.

Evet ellerimizden bütün ev geçer,işler güçler hepsi ellerimizden öper yalnız bazen yapmak isteyip de bir türlü yapamadıklarımız da olur ya;insanın içine derdin ta kendisi olur :)

Üretmek istiyorum demek:TERAPİYE İHTİYACIM VAR demektir.
Üretmek istiyorum demek:KAFAMI BAŞKA ŞEYLERLE MEŞGUL ETMEK İSTİYORUM demektir.
Üretmek istiyorum demek:KENDİ ELLERİMLE ÜRETTİĞİMİ KULLANIRKEN MUTLU OLMAK istiyorum demektir.
Üretmek istiyorum demek:SEVDİKLERİMİ EL EMEĞİMLE HEM MUTLU ETMEK HEM YERİNE GÖRE ISITMAK SÜSLEMEK istiyorum demektir..bu da güzel bir şeydir.

ÇÜNKÜ:


Anne olmanın bir diğer adıdır artık benim için bu cümleler:
ERTELEMEK
BELKİ BİR GÜN DEYİP
ÇOCUKLAR BÜYÜYÜNCE YAPARIM ARTIK
ÜMİDİNİ CANLI TUTMAK

Belki bir gün veya ileride yaparım dedikleriniz,çocuklarınız için erteledikleriniz var mı dostlar?

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

28 yorum:

 1. Ya ben de bayıldım şu raflara 😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle ya çok güzel düşünülmüş yapmak istiyorum işte ama nerdee :((

   Sil
 2. Ne çok şey vardı, çok şükür hepsini yapabiliyorum şimdi. O kadar çabuk geliyor ki o bir gün, sen bızdıkları öp okşa bol bol şimdi ben de o günleri özlüyorum çünkü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hİç bir şey yerlerini alamaz handan çok doğru hatta unutulmakla beraber hatırlanması bile zor olur bilirim de hani eline alıp da azimli bir şekilde 'bugün yapacağım' deyip yine yapamadan bir köşeye tıkar ya ipleri işte o zaman yaşanan hayal kırıklığı insanın moralini bozuyor yaaa :(

   Sil
 3. Ne demiştik? Karşılaştırma Yok! :)

  YanıtlaSil
 4. ne güzel hayaller bunlar :)

  YanıtlaSil
 5. Üretmek,stresi azaltır ve yaşama bağlılığı arttırır :)

  YanıtlaSil
 6. Tam olarak bunlar geçiyor içimden. Üretmek istiyorum. Çocuklarım büyüyünce şunları yapacağım diye ertelemekten yoruldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küçücük bir şey bile olsa insan ürettiği ile mutlu oluyor,kendisi için bir şeyler yapınca daha değerli oluyor gün sanki.Çocuklarla zor oluyor onlar da.çoğu zaman katılmak istiyor belki de uygun zaman dilimini bulamıyor veya oluşturamıyoruz..hepimize kolaylıklar diliyorum :(

   Sil
 7. Bir gün gönlümüzden,aklımızdan geçen tüm hayallerimizin en güzel şekilde gerçekleşmesi dileğiyle.Belki bir gün ben de bir terrarium atölyesine sahip olurum kim bilir🙈😌

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir gün bu gün veya her hangi bir gün olur belki hayırlısı diyelim inşallah Burcu hanım 💕

   Sil
 8. Merhaba ben googledan kuşlarım için mama bakıyordum orası burası derken sizin blogunuzu denk geldim ve çok hoşuma gitti saatlerdir takıldım kaldım herşey çok güzel olmuş ellerinize emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acaba Naciyem mi çıktı karşınızda bu arama sonucu olarak? ..ancak gelmeniz ve hatta yorum yapıp sesinizi duyurmamıza beni çok mutlu etti,hoş geldiniz Sevgi ve selamlar gönderiyor çok teşekkür ediyorum 💕

   Sil
 9. Çocuk yetiştirmek üretmenin en güzel basamağıdır ki diğer ertelediğiniz herşey sıfırlarca geride kalır . sonuçta ne demişler : bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek. on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik. yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir. El işlerinin her türlüsünü seven iğne - ipliğe aşık olan bir öğretmen adayı olarak bunları yazıyorum bugün. Tarihe not düşülsün eğer bir gün evlatlarım olursa onları evde kendim yetiştirmek için elimden geleni yapacağım, hobilerimin yaşam tarzım olması hasebiyle eminim ki bende bu konuda özlem duyacağımdır ama napalım çocuk mühim mesele ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bugün sıfırlar benim olsun o halde en geride en arkasında olayım her şeyin kabulümdür yeter ki hem topluma hem kendine faydalı bir insan olarak yetişsinler..çünkü yetiştirmek başka büyütmek başka zor meslek velhasılı dilerim Rabbim mükafatını bu dünyadan çok ahirette verir size de tatlı muallimem sımsıcak bir yuva melek gibi yavrular nasip eder 💕

   Sil
 10. Bir gün o gün gelecek şükürler olsun diyeceksin inşallah :) bunlar bitti birgünde şunu yapacağım diyeceksin. İnsan aklı durmuyor neticesinde. Gönlünden geçenin hakkında hayırlı olmasını dilerim ablacım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pek önemli değil ki bu işler ama işte her anne mutlaka böyle hisseder diye düşünüyorum..evet inşallah bir gün büyüdüklerinde iyi ki örmek dikmek yerine zamanımın çoğunu onlara ayırmış olduğumdan dolayı mutlu olrum��

   Sil
 11. Bayıldım ^^
  Yazınıza, yeşil çantaya, terapilere, donelere, o güzel el emeklerine <3
  Umarım yaparsınız ve bizimle paylaşırsınız ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok istiyorum inşallah paylaşırım heyecan yaptım şimdi:)

   Sil
 12. Yıllardır istiyorum şu motiflerdeni bir yastık yada battaniye örmeyi ama bir türlü nasip olmadi.hemde o kadar çok yarım işim varki sevgicim inanamazsin.yarım bir yelek.yarım bir Ceket.dikilmeyi bekleyen enaz 7.8 parça elbise beni bekliyorlar ama hiç vaktim yok.evde yaslimis var oglusumla bu sene birinci sınıfa bende başlamış gibiyim.hergün yeni bir harf öğrenmenin heyecanı ayrı güzel ama telaşı da insanı çok yoruyor.benim için gün gecenin 4unden başlıyor.Namaza kadar cuzlerimi okumak ibadetlerim ertesi günün yemekleri hep bu saatlerde hazırlanıyor. Çünkü sabah 8 de okul var.oğlumu bırakıyorum 9da kuran kursum var.10.30 ilk tenefus ve beslenme saati.oğlumun tekrarlayan boronjiti var normalde çok aşırı terler mecburen ailenin değiştirmeye gidiyorum.sonra eve gel kayınvalımë kahvaltı hazırladım o sabah erken bizimle yemez çünkü.hemen bir Süpürge tutar toz alırım ihtiyaç varsa sonra öğlen yemeği götürürüm okula tekrar atlet değiştir yemek yedir.1 saat sonra eve gelirim öğle namazıni kılar birkac sayfa Odevim calisır 2.30 oğlumu almaya tekrar okula giderim.bu arada mutlaka habersiz birkaç misafirimde benden önce eve gelmiş olur😊😊çünkü kayınvalıde sürekli bizimle yaşadığı için ev bizin değil onun yönetiminde oluyor.kimse haber vermeye gerek duymaz.musaitim sin diye diye soran olmaz.çıkar çıkar gelirler sagolsunlar.bu yüzden mutlaka hergün mutfakta kalanlara yemek yaptığım olur.Latife değil tabi bunlar eşim 9 kardes 67 yeğeni var yakınında 4 görünce 3 eltim. Torun torba çocuklarına hic saymıyorum daha.onlar evi istila.eder biz oğluyla yatak odasında hadi annem.hadi kuzum diye en az 3 saat ödev yaparız. Sonra onu yatırımın. Misafirlerin çayı ikramı. Çoğunda Yatılı gelir zaten yatak yorgan ser tonla. Valla yatağa neresinden girip ne kadar uyduğunu anlayamadan geri kalkrim çoğunlukla.sanırım mektup yazar gibi bir yorum oldu hakkını helal et canım. Diyeceğim ne arada fırsat bulayyim da daha motif yapayım üstelik birde dışarıya Çeyiz işleri yapıyorum Terzi lik yapıyorum onlara hiç girmedim😁😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buy now kalbimle dilerim ki bu zorlukların meyvelerini ahirette kat kat artırarak tattırsın Rabbim sana...zordur işlerin Ayşegül insanlarla yakından ilgilenmek oldukça zordur bilirim ama inşallah mükafatını alacaksın kardeşim...bişey yapamadım deme de sakin hem manevi olarak kendine bişeyler katıyor hem çevrene yardımcı oluyorsun bu her yiğidin harcı değildir.

   Sil
 13. Çenem düşünce yazmayı unuttum tatlım Güle güle kullan yeşil Valizini çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım daha güzelleri senin olsun inşallah.

   Sil
 14. Seni Allah için çok seviyorum ve birgün muhakkak bir fincan kahveyi birlikte hopurdetek istiyorum😚😚😚☕☕☕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ayşegül ben de seviyorum kardeşim seni inşallah Rabbim nasip eder bu sefer olmadı be canım 😔

   Sil