6 Ocak 2017

Ispanak-Kereviz Kürü - Ev Yapımı Sakinleştirici - Sinir-Kansızlık İçin BirebirŞöyle bir gevşeme,bir rahatlama,bir ''kıyamet kopuyor içeride sen bu seslerden rahatsız olmuyor musun?''sorusuna karşı ''yoo bunlar çocuklu evde gayet normal ki'' tepkisini verirken keyifli olma hallerine girdim bu kür sayesinde :)


Prof.Dr.İbrhim Saracoğlu'nu hem dinlemek hem de dediklerini yapmak ayrı bir keyiftir.Anlattığı bir çok şey hem mantığıma uyuyor hem de çoğu zaman bilmediğim şeyleri öğrenmeme vesile oluyor.

Annemden aldığım (anemi)kansızlık sorunumu eskiden pek dikkate alıp gerekli önemi göstermediğim doğrudur ancak zaman geçtikçe bu kansızlık olayının günümü ciddi boyutta etkilemeye başladığını gördüm..

İlaç almaya nedense karşıyım,ilaçların insanlara faydası olduğu gibi alternatif yolları denemenin de faydalı olduğu kanaatindeyim çünkü yine Saracoğlunun dediği gibi ''Doğa çöp üretmez''.

Kansızlık insanı gergin bir duruma sokar,sinirlerin zayıflamasını kolay sinirlenmesine katkıda bulunur,hem sinsidir ayrıca.Seni etkilediğini alt üst ettiğini,patlamalarının asıl sebebinin çocukların kavgaları ve benzeri şeylerin değil kansızlık olduğunu anlaman nerdeyse imkansızdır.

Bir kür deneyimim oldu ve sonuçlarından oldukça memnun kaldığım için benim gibi anemi olan insanlarla bu kürün faydaları ve yapımını paylaşmak istedim..

Bir anda sakinleşmeyi beklemeyin ama gün içinde daha dingin olmayı bekleyin.Özellikle çocuk büyüten veya insanlarla daha yakından ilgilenen ilgi göstermesi gereken olabildiğince sakin ve soğukkanlı davranması gereken insanlar için süper bir kür,denemenizi şiddetle ertelemeden tavsiye ederim..

Yapımı birazcık zahmetli ama zahmetine değer,çünkü sonuçları inanın ki sizi rahatlatacaktır..

KANSIZLIK (ANEMİ)  İÇİN ISPANAK&KEREVİZ KÜRÜKÜRÜN YAPIMI VE UYGULAMA ŞEKLİ:

250 gram taze ıspanak
200 gram kabuğu soyulmus kereviz(yaprakları da kullanılabilir)

Bir litre suyu tencerede kaynattıktan sonra içine kerevizi koyup 10dk kadar kısık ateşte kaynatınız,bunun ardından da ıspanağı ekleyip bir 5dk daha kaynatınız.Kaynatma işlemi boyunca ateş kısık tencere kapağı kapalı olmalı.

Sebzeleri ateşten alıp soğumaya bırakınız.Elde edin bu yeşil şifalı suyu süzgeçten geçirip cam bir şişeye aktarıp tüketmeye hazır hale getiriniz.


İpucu:
Ispanak ve kerevizi temiz ve doğranmış,miktarı ayarlanmış vaziyette buzluk bölümünde iki ayrı  poşet içinde bekletip kür bitince tekrar hazırlamak için elimin altında hazır bekletiyorum böylece her şeferinde yeni baştan ayıklama doğrama işlemine gerek kalmıyor.


UYGULAMA-KULLANIM ŞEKLİ

Sabah kahvaltıdan sonra bir su bardağı miktarınca içilmesi gerek.Kahvaltıdan sonra da tüketilebilir.

Arzu edenler akşam da aynı şekilde tüketebilirler.

Kür onbeş(15) gün boyunca gün atlamadan uygulanmalıdır.Onbeş(15)gün uyguladıktan sonra on günlük bir ara verilmelidir,On günün ardından yine onbeş gün aralıksız kullanılmalıdır ki faydasını görebilelim belki her insanda sonucu görme zaman bakımından farklı olabilir bilemiyorum,yalnız daha ilk günlerden faydasını gördüğüm için sizin de bu anlamda kürden kısa sürede sonuç alacağınızı sanıyorum.
Doğa bize hem çareler hem güzellikler sunar,dilerim mümkün mertebe bir hap yutmayı değil kendi ellerimizle en doğal en temiz yolu tercih edip kendisinden istifade edelim..kür hazırlamak gözünüzde zor gibi görünmesin çünkü sonuç sizi hem memnun edecek hem de ciddi oranda her hangi bir ilaç almadan vucüdünüza kimyasal sokmadan rahatlatacaktır tadı pek lezzetli olmasa da inan ki bu zahmetinize değecektir :)

Kaynatın ıspanağı,kerevizi de içine katın yeşillik huzurdur bu kürü uygulayın uygulatın :)Şifaya vesile olur inşallah.

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

13 yorum:

 1. Kansızlık bende de var hatta ileri seviyede ama maalesef sebze konusunda feci takıntılıyım yeşillik falan asla yiyemiyorum :( oğlumda kansız o sebze sever bu tarifi ona yapayım bari :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçebilirse bayağı faydasını görecektir beni yüksek oranda sakinleştirdi bu kür keşke siz de içebilseniz demir değeri düşükse günlük hayatın fark etmediğimiz bir çok durumunu etkileyebiliyor.

   Sil
 2. Çok teşekkürler bu güzel bilgi için. Merak ettiğim, bu bir litre suyu bitene kadar nasıl saklayacağımız, yani dolapta mı dışarıda mı? Bozuluyor mu bitene kadar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabah akşam birer şu bardağı olarak tüketirseniz üçüncü günün sabahı bitmek üzere olur dibinde azıcık kalır veya kalmayabilir de (bardağınıza bağlı)ben iki günde bir bittiği için tanesini hazırlıyordum,buzdolabında bekleteceksiniz.Sevgiler.

   Sil
 3. Denemek lazım, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Hah tam bana lazım olan sey.galiba bu koşturmaca arasında ancak sinirimi böyle birşey yatistirabiler. Vaktiyle şişeler ce sakinleştirici içmiş birlikte olarak soyleyebilecegim şey suki insanı sadece uyutuyorlar.aptallasiyorsun ve günlük yaşamın durma noktasına geliyor.
  Bu faydali tarif ve bilgileri paylastigin icin Allah razı olsun canım kardesim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle oluyor beyin yorulunca hata veye başlıyor yorgunluktan bi dene isersen şifaya vesile olur inşallah canım Rabbim senden de razı olsun.

   Sil
 5. Bir kansız ve aşırı sinirli biri olarak acaba Bu hafta alsam uygulayabilir miyim? diye kendi kendime düşünüyorum. Çünkü biraz uyuşuk ve çabuk sıkılma özellikleri mide eklersem Alla hım tüm kötü huylar bende toplanmış gibi hissettim yazınca :)) Yapabilir miyim. Denekten ne çıkar ki peki blendirdan hepsini geçirip içsem olmaz mı ??? Bu arada Gel gel dedin anca geldim. Aç kollarını sarılıyorum sana :))))) Teşekkür ederim Güzel paylaşım için.... Geç gelen tosbağ O ben :))

  YanıtlaSil
 6. O halde kendine bir haftalık olacağını söyleyerek başla.Evet faydası çok aşırı sinirliyim diyorsun ya bence etkisini göreceksin ama kan şekerini de ölç bi ara o da çok etkiler sinir sistemini,sofraya da yeşil salata koy inanıyorum ki faydasını göreceksi ve son olarak hayır blenderdan geçirip içme kaynaması gerek ballı tosbağa ne iyi ettin geldin 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerlerime baktırmam gerekli Çünkü Çok sık yağmurlar yağıyor gözlerden musluklar hep açık gibi hissediyorum ki aslında hiç sevmediğim durumların başında geliyor :( Evet aşırı sinirliyim Ama o kansızlık mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum Yeme düzenimi çok bozdum maalesef Gece seansı gibi oldu hadi ben Çorba yapmadan kaçayım buradan Öperim yanaklarından.....

   Sil
  2. Vücudundaki direnci artır ama önce bak kendine kendine bakmalısın anlıyor musun yoksa kimse bakmaz sen gibi canım salata ye mutlaka kürü de dene bunu sana 3 çocuklu bir anne söylüyor hatta sonuçlarını bekleyeceğim senden😘💕

   Sil
  3. Cuma günü olmadı pazardan biraz yeşillik alıp yapacağım söz veriyorum. Galp Galp bende yokta dille kalbimdesin diyorum :)

   Sil