9 Ocak 2017

Blogger'da Silinen Resimler Nerde Depolanır-Silinen Resimlerini BulBir blogcu olarak sizi üzüntüye sokabilecek en etkili durumlardan biri resimlerinizin silinmesidir,veya yine bir blogcu olarak ani kararlar sonucu blogunuzu silmek bu eylemin ardından da pişmanlık duyarak resimlere tekrar ulaşmayı isteyip de ulaşamamanız resimleri bir türlü bulamamanızdır..

Silinen resimlere ulaşmak veya silinen resimleri tekrar bulmak mümkün mü?diye soracak olursanız size bunun üç kat mümkün olduğunu söyleyebilirim :)

Daha henüz bi kaç gün evvel güncellemeye aldığım BLOG TASARIM kategorimden bir çok resmin uçup gittiğini fark ettiğimde haliyle hem üzüldüm hem paniğe kapıldım..resimler oldukça eskiydi,bilgisayar arşivimde yoktu ve en önemlisi konularda olmazsa olmazımdı...

Bu kategorime ait tüm yayınlarım görsel olarak adım adım izah edilen konulardır..yani resim yoksa bir bakıma o konuyu orada tutmanın da pek bir faydası yok(en azından yeni başlayanlar veya deneyenler için).

İNTERNETE YÜKLENEN HİÇ BİR ŞEY SİLİNMEZ!


Biz silinmiş diye düşünsek de internete yüklenen hiç bir veri (resim,müzik,yazı vs)tamamen ortadan kaldırılmaz silinmez dostlarım.Bu bazen acı bazen de sevindiricidir bu durumda örneğin silip tekrar bulmak istediğimiz resimlerin BİR YERLERDE muhafaza edildiğini görmek insanı ancak mutlu eder..


SİLİNEN RESİMELR NERDELER/NERDE DEPOLANIR?Silmiş olduğunuz özellikle çok eski resimlerinize ulaşabileceğiniz üç yer var:1-Google+ Profil Resimleri FOTOĞRAFLAR Bölümü:
Ulaşmak için tıklayın:plus.google.com/me/photos2-Bilerek veya bilmeyerek silmiş olduğunuz resimlere ulaşabileceğiniz bir yer daha ise Google+ Trash bölümünde depolanmaktadır.
Ulaşmak için tıklayın:plus.google.com/photos/trash


3-Silinen resimlerinize son olarak ulaşabileceğiniz bir depolama yeri daha var.Albüm Arşivi.
Ulaşmak için tıklayın:picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1


AKLINIZDA OLSUN:
Albüm arşivinde galeride birer resim sergienir ancak her resim içinde birden fazla öğe içerebilir,gördüğünüz resimlerin albüm olup içinde daha fazla resim barındırabileceğini unutmayın.
Her resmin altında içeriği hakkında bilgi mevcut.Örneğin Albümün içerdiği resim sayısı ÖĞE olarak resmin altında belirtilmiştir.


Resimlerini kaybetmiş veya tekrar neleri yüklemiş neleri paylaşmış diye merak edenler için iyi bir yöntemdir eskilere bakmak..Silinmiş diye bilinen bir resme ulaşmak ise ganimete kavuşmak gibidir :)

Bakın bakalım nelere ulaşacaksın :) Hadi kolay gelsin...
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

10 yorum:

 1. bu faydalı paylaşım için çok çok teşekkürler
  gerçekten birkaç ganimetime kavuştum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski dostu bulmak gibi bişey dimi :) ..istifade etmenizden dolayı mutlu oldum rica.ederim.

   Sil
 2. Ne güzel bir bilgi, harikasın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ganimeti ulaştım sanırım:)
   Sevgiler Gökçe 💕

   Sil
 3. Paylaşmakla ne iyi etmişiniz. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Paylaşınca güzel oluyor Yasemin hanım;)
   Sevgiler ❤

   Sil
 4. Bu linklere google+ menulerinden ulaşmak gerçekten çok zor oluyor. Bir yere kopyalıyım linkleri elimin altında dursun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayben öyle Mustafa bey ben de bu yayından ulaşacağım linklere bundan sonra inşallah.

   Sil
 5. Ben de albüm arşivine bakıyorum foto lazım olunca. Pek hoşuma gitmese de. Önceden picasayı kullanıyordum, daha iyiydi bence. Fakat onu iptal ettiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alıştığımız bir çok şeyi değiştirmeleri benim de hoşuma gitmiyor.

   Sil