27 Ocak 2017

Ahşap Oyuncaklarımız


Evin en favori oyuncaklar ahşap oyuncaklardır bana göre..bilemiyorum sebebini.Belki yine ahşaptan oyularak masallar kahramanı Pinokyo'yu hatırlattıkları için belki de çocukların ellerine çok yakıştıkları için belki de sadece sevdiğim için.

Çocuklarımın değil aslında benim en sevdiğim oyuncaklardır..plastikten üretilmiş olanları da var evimizde ama ben en çok bunları seviyorum...
Özellikle de bu tırtıl favorimdir ipinden tuttuğunuzda sağa sola kıvrıla kıvrıla yürür,ipinden tutup evin içinde ik tur attıran bendim :)


Hele şu ahşap tren...bu da favorilerimden olur..dön dolaş dön dolaş hayaller arası ülkeler arası seyahat et...maceralar hiç bitmesin ..


Gerek malzemesi gerek renkleri gerek türleri sıcaklık kokuyor...ahşap oyuncakların sayısı evimizde yavaş yavaş artıyor.Bu durum beni memnun ediyor..


Çünkü bunlar ahşaptır,doğadır,çocukların elinde hem sağlıklı hem güvenlidir..ahşap oyuncaklar sayısız çocuk eğlendirebilir sayısız çocuk büyütebilir,onlarla birlikte nesillerin hatıraları işler içlerine,anneler oynar,çocuklar oynar,torunlar olur..çünkü ahşap oyuncaklar bizimle yaşar..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

14 yorum:

 1. plastikten daha sağlıklı gerçekten hem de nostaljik parçalar gibi düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça nostaljik oyuncaklar evet miras bile bırakılır bunlar :))

   Sil
 2. yazdıklarınıza katılıyorum; daha doğal daha hayal gücü geliştiren oyuncaklar bence de. oyuncaklarla oynamayı hala seviyorum. mekanik, patırtılı, gürültülü, ışıklı vs oyuncaklar da evimizde var ama onlarda hiç bir duyguya düşünceye gelişime yönelik bir şey göremiyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Müzikli ışıklı oyuncaklardır ilk çocuğuma almıştım gürültü fırında bir faydalarını gerçekten görmedim hoş şimdi de evde sesli ışıklı oyuncak değil de plastik de var mesela ama bunlar çok farklı.

   Sil
 3. Ayy ben de bayılıyorum bunlara💜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahşap bebek yatağı vardı nasıl güzel ama ne yazık ki kırıldı atmak zorunda kaldık ben de çok severim bunları💕

   Sil
 4. Şu an tekrardan moda oldu bu ahşap oyuncaklar,atlar,arabalar vs.plastikten daha sağlıklı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay at da vardı bizde:))
   Evet zamanla daha çok tercih ediliyorlar.

   Sil
 5. Benim de favorimdir ahşap olanlar. Ama nedense çocuklara hep daha renkli daha ucuz olanları cazip gelir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha alımlı olabilirler ama uzun ömürlü asla değiller çoğu bir günlük ne yazık ki :(

   Sil
 6. En çok da doğal ve zararsız oldukları için :)
  Merhaba kızım. Bugün sevdiğim blogları okuma günüm. Çocuklar kıymetlilerimizdir. Böyle düşünceli ve çocuğu için en uygun atılımları yapan anneleri ve seni kutlarım kızım. Ahşap oyuncakların da iyi zımparalanmış olduklarını kontrol ederek almalıyız diye düşündüm. Zira insanoğlunun imal sırasında gözünden kaçabilir. Gerçi makinelerle yapılıyordur ama yine de... Ben torunum oynamadan önce elimi gezdirirdim üstünde.
  Pinokyo; masal kahramanı tatlı Pinokyo, maharetli elleri olan Gepetto amca. Ne güzel öyküler vardı kızım değil mi?
  Sevgiler sana :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizdekileri düşündüm bu yorumdan sonra evet güzel yapılmış detayları güzel düşünülmüş biraz özenli kullanılırsa çok uzun zaman kullanılır oynanilir bunlarla ..
   Hoş geldiniz Ece hanım yorumunuz ve ziyaretinizden dolayı çok memnun oldum sevgilerimi gönderiyorum.

   Sil
 7. Ahşap candır, tüm neslin anlarını muhafaza eder. Bizde bir zamanlar çocuktur dedirtir.

  YanıtlaSil