31 Mart 2016

Polenin Üzerimdeki İnanılmaz Etkileriİki ay önce hayatıma giren mucize..Polen Allah'ın muhteşem bir nimeti,bilmiyordum öğrenince bir kez daha dünya üzerinde ne kadar değerli nimetler içinde olduğumuzu anladım..Allah'a hamd olsun..bir sinek kanadı kadar değer vermediği dünyada bu kadar muhteşem nimetler verdiyse Rabbim kimbili Cennetinde hak edenler için nenimetler hazır etmiştir..Görmeyi girmeyi nasip etsin inşallah..(amin)

Stres kötüdür demek istiyorum bunların ardından..düşüncelerim öyle çok ki polen ile ilgili ne kadarını aktarabilirim buraya bilmem ama stresin hayatımdaki rölü ve miktarına bakacak olursam stres günlük koşuşturmacadan kaynaklandığından günlük olarak hayatımda mevcut ve tabii ki son aylardaki değişimler bu strese biraz daha stres kattı..

YAŞADIĞIM ÜÇ CİDDİ SORUN


Birincisi yutkunma ve yutkunma ile ilgili..gerek katı gıda olsun iyi çiğnenmiş olmasına rağmen yutmakta sıkıntı çekiyordum,su içmeden o lokma boğazımdan geçmiyordu zaman zaman..helal değil mi ki rızkımız neden takılıyor boğazıma şu lokmalar düşünmeden edemedim,o denli canımı sıkan bir hal almıştı..

Yutkunma sorununun bir çok sebepleri mevcut internette araştırdım ancak benim yaşadığım sorunla örtüşmüyordu ek olarak stresli dönemlerimde daha çok olduğunu seziyordum zaten..

İkinci sorunum ise kansızlık(anemi)ki metabolizması çok çalışan ve her yediğini yakan bir yapıya sahip oluşum demir değerlerimi oldukça düşürüyordu..ek olarak dışarıdan destek almama rağmen ne kadar itibar edip dikkat etsem de bir kaç gün sonra denge ve doz miktarı kayıyordu sonuç yine başa dönüyordu.

Üçüncüsü ise saçımın genel görünüm ve dokusu(ayrı bir post olarak yayına gelecek)çok etkisi olup maske olarak uyguladığım polen kadar hiç bir saç maskesinden fayda görmedim diyebilirim.

POLEN GELDİ HOŞ GELDİ!


Sevgili Kozmik bakım şablon tasarımını yapma esnasında bir çok konuda bana yardımcı olduğu gibi benim de şablonunu tasarlarken içeriğinden faydalanma vedaha dikkatli okumama sebep oldu..

Poleni tavsiye etti kendileri ve memelekete gittiğim gibi ilk işim polen almak oldu (iki kavanoz)
Daha ilk kullanımlarda bile faydasını görmeye başladım..sabah kahvaltının ardından almaya özen gösterim ve akşam yatmaya yakın bir zamanda..her iki zaman diliminde de bende iştahımın açılmasına yemiş olmama rağmen tekrar yememe sebep oldu..(bkz:metabolizması hızlı çalışanlar için)bu inanılmaz sevindirici idi..

Kilo vermede de etkili olduğunu okudum uygulama şeklini ve daha fazlasını buradan görebilirsiniz.

POLEN TAM BİR HAZİNE ASLINDA..ARILAR VAR OLDUĞU SÜRECE!


1 gr. polendeki 8 mg b1 vitaminini şu besinler sağlar:
70 gr. bira mayası, 3 kg. karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates

1 gr. polendeki 5 mg b2 vitaminini şu besinler sağlar:
50 gr. bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek

1 gr. polendeki 27 mg b5 vitaminini şu besinler sağlar:
35 gr. bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt

Sizce de muhteşem değil mi?


POLENİ NASIL TÜKETİYORUM?Sabah veya akşam taze sıkılmış portakalın içine poleni koyup biraz salınması için bekliyorum..muhteşem bir nimet demiştim hani..polen sıvı ile temas edince çözülmeye başlıyor yavaş yavaş o tanecikler sıvı ile bir olup sadece renkte hafif bir değişim meydana geliyor..tadı çok az biraz fark ediliyor ama buna da zamanla alışıyor insan ki yine de vurgulamak isterim ki tadı kuvvetli damağa rahatsızlık veren türden değildir..


Demir eksikliğim,halsizlik,dizlerde yorgunluk veya dermansızlık,kolay yorulma,bitkinlik,sabah uyanınca uzun süre toparlanamama, ve hatta üşenmek gibi bir sorun kalmıyor..

Cildimde etkisi de inanılmazdı..yorgunluktan elbette payını alan yüzüm zaman zaman sönük bir görünüm ile aynada bana merhaba diyordu ancak polenin ardından bu görüntü elveda dediği günleri de yaşattı..hamd olsun..

Saç maskesi olarak uyguladığım maske de MUH-TE-ŞEM!..tam bir onarımtam bir besleme ve dahasını verdi..inşallah onu da daha detaylı ayrı bir post olarak sizinle paylaşacağım..

Sizin ve özellikle annelere seslenmek istiyorum kendinize yapacağınız en güzel iyilik ve hediye iyi kalitede güvendiğiniz bir yerden hemen bugün polen almak ve bu güzel küre başlamak..

Rabbim sağlık sıhhat afiyet versin..özellikle anneler demek istedim çünkü anneler sürekli koşmalı,yorulmamalı,ihtiyaç durumunda her zaman orada mutlaka bulunmalı ve yardım etmelidir,bu bizim fıtratımzıda var..elbette bu da Allah'ın muhteşem bir nimetidir(eşlere kocalara duyurulur )

Dİlerim ki bu yazdıklarım size faydalı olur,dilerim ki arılar hep var olsun ve bu tür güzel nimetleri bizlerle tanıştıran güzel insanların sayısı artsın..

Çok sevgili Kozmik bakım blog sahbesi G. hanıma en samimi sevgilerimi bir kez daha buradan da göndermek ve bildirmek istiyorum..

Allah'a hamd olsun..istifade etmeniz dileği ile..OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

28 Mart 2016

Bir Kadın Seni Seviyorsa“Bir kadın seni seviyorsa sana aittir.
Mutlaka bir fotoğrafın vardır bir yerinde odasının… onu kaldırtma!
Bir kadın seni seviyorsa uyumadan önce dua ediyordur… senin adınla başlayan dualar… ve biten senin adınla… onu susturma!
Bir kadın seni seviyorsa sana zarar veremez… yalnız genç adam, kadınlar vazgeçtikleri adamlara da acımayı beceremez bu da kalsın aklında..
Bir kadın seni seviyorsa koklayarak öper seni,
Seni seven bir kadın, sevdiği kadar sarılabilirse kemiklerin kırılır.
Ve bir kadın seni seviyorsa sen ne kadar güçlüysen o kadar güçlü hisseder kendini, onu yanıltma.
İlk darbede yere çakılma oğlum,
İlk imtihanda sınıfta kalma!
Ve asla,
Ama asla!
Araya umutsuzluğu sokma.
Orasıdır kadının şah damarı, umudu…
Kesildiği an, vazgeçer kadın.
Sevmekten,
Beklemekten,
Özlemekten,
Hatta dua etmekten…
Can havliyle, kaçar.
Yakalayamazsın.
Sahip çıkamadığın kadına hesap da soramazsın.
Kadınları bomba gibi düşün genç adam… yanlış kabloyu kesersen onunla birlikte sen de patlarsın.
Bak oğlum!
Bu hayatta her şeyi alırsın, yalnız seni seven kadının yoktur fiyatı.
Seni her şeye rağmen sevebilen kadını satın alamazsın,
Cüzdanın kilo kaybettikçe, sevgileri eksilen sevgililerin olur en fazla…
Falan filan sonra,
Bilirsin ya…
Sen sen ol, o kadını satma!
Bir kadın seni seviyorsa kavga eder.
Hem birazdan boğazına yapışacak sanırsın, hem görürsün gözlerindeki korkuyu.
Kadınlar susmaz genç adam, susmuş kadın gitmiş kadındır.
Susmuş bir kadın için bitmiş bir adamsındır.
Bu kadınların değişmez ve değiştirilmesi teklif bile edilemez olan maddelerinden biridir.
Kadın olmanın kuralıdır..
Bir şey daha vardır ki,
Kuştur kadın,
Ve bir gökyüzü vardır her kadının.
Öyle bir havan olmalı ki adamım,
Senden göçmediği için, onu dondurmamalısın.
Bunu, bir zamanlar seni gökyüzü ilan etmiş kadının, başka bir gökyüzünde kahkaha atışını duyunca anlarsın…”OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

Lavanta Çayım


Bitki çaylarımı seviyorum..bir poşet çay sessiz bir ortam bir parça kesme şeker!..muhteşem üçlü gibi bişeydir benim için..çayın tek olumsuz yanı çabuk soğumasıdır..daha uzun süre sıcak nasıl kalır onu bilemiyorum..yani demem o ki hem sıcak olsun hem içilsin hem de aynı miktarda olup sıcak kalsa olma mı :))

Bazen rahatlamak bazen güzel bir kokuyu hem koklamak hem de ısınmak için..ruhen de ısıtıyor mu bu çay..? orasını bilemem ama taze yıkanmış çamaşırları andırıyor bazen kokusu..çocukluğumda annemin kullandığı yumuşatıcı lavanta mı kokardı?..içimde bi lavanta hatırası var gibi ama canlılığı yitirilmiş..çayım halen yanımda ve sıcacık..

İçtiğim bitki çaylarımın nerdeyse tümü marketten aldığım poşet çay türündendir..poşetlerin içi fincana geçtikten sonra o sıcak hali ile poşeti tüm yüzüme sürerek yüzümün de daha bi temiz olduğunu fark ettim..zamanla tabii ki..özellikle de nane çayını yüzüme sürdüğüm gece sabahları yüzümün daha dingin ve temiz olduğunu fark ettim..deneyin derim ;)

Bu tür deneyimleriniz var ise de paylaşın derim :)

Ama en en sevdiğim çaylardan birisidir yine de lavanta çayı..biraz bilgi ekledim de ekledim..buyrun:


Lavantaya güzel kokusunu mor, mavi-mor renkli çiçeklerinin içinde bulunan yağ verir. Lavanta kokulu ürünler bu yapraklardan elde edilen öz ile hazırlanmaktadır. Geleneksel olarak parfüm yapımında, bahçe bitkisi ve dekoratif amaçlı olarak kullanılan bitki en iyi gün boyu güneş gören ortamlarda yetişmektedir.
Uykusuzluğa iyi gelir
Sakinleştirici özelliği vardır
Kaygıyı giderir
Stresi azaltır
Şişkinliği alır
Kolik tedavisinde kullanılır
Depresyon belirtilerini hafifletir
Migren nedeniyle oluşan baş ağrısına iyi gelir
Soğuk algınlığının çabuk geçmesine yardımcı olur
Öksürüğü alır
Astım belirtilerini hafifletir
Solunum yollarını rahatlatır
Terlemeyi arttırır
Ateş düşürücüdür
Ağız kokusunu giderir
Kabızlık ve ishale iyi gelir
Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar
Bağışıklık sistemini güçlendirir-mişLavanta Çayı Nasıl Hazırlanır?


2 bardaklık su kaynatın ve ateşin üzerinden alarak 2 çay kaşığı kurutulmuş lavanta koyun. Demliğin kapağını kapatıp 5-10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Zaman içinde damak tadınıza göre sizin için en uygun olan lavanta miktarını ve demleme süresini belirleyebilirsiniz. Tatlandırmak için bal ve birkaç damla limon kullanabilirsiniz.


Kaynak & daha fazlası:BURADA
OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

26 Mart 2016

Dinlerim/Sertab Erener/Sade


Arabama binip müzik çaları açınca çalan parçalar hoşuma gitmeyen türdense o müzik çalar kapanır..kim seçti ki bu şarkıları..müzik sadece bir ses bir gürültü olması için midir?..

Yok yok hiç biri değil..
Biraz müzik olacaksa hayattabirçok şeye uyumlu olmalı..meselabulunduğun ortama veyaruh haline,ruh haline uygun olması çok daha önemlibelkide..hareket halindeyken başka bişeyler dinleyebilirsin mesela veya tempona göre de bir seçim yapabilirsin..
Genel olarak arabayı sabahın erken saatlerinde aldığım için sabahları dinlediklerim hem daha sakin hem daha sade olsun isterim..

Sertab Erener'in son albümünden sanırım dinlediklerim,müzik piyasasını takip etmek pek mümkün olmuyor pop müziği takibi bırakalı ise yıllaaar olmuş ama bu albüm bi başka hoşuma gitti..EN BEĞENDİKLERİM Dinle:SADE
Söz: Ersel Serdarlı

Söz: Ersel Serdarlı

Dinle:SUS
Söz - Müzik: Sibel Algan

Söz - Müzik: Soner Sarıkabadayı

Söz: Sezen Aksu


Biraz olgunlaştığını hissedebilirsin bu parçaları dinlerken..ama bir güzellik çerçevesinde..ezgili bir farkındalık diyelim..
Müziğin akışı,sözlerin netliği çok etkileyici..refren bölümünde nedense Şebnem Ferah'ı duymak gibi bir his uyandı içimde..sesine çok yakışabilir kanımca bu parça..

Parçalara bi göz atın ;) eminim kendinizden mutlaka bir şeyler bulacaksınız..

Sevgiyle kalın..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

18 Mart 2016

Film Gecesi/Beyaz Yalanlar2013 yapımı dramatik türündeki filmin yönetmenliğini Dana Rotberg üstlenirken başrolleride Antonia Prebble, Rachel House ve Whirimako Black gibi aktörlerin yer aldığını görmekteyiz. Zengin bir ailenin yanında çalışan Maraea, şifacı Paraiti’nin yardımına ihtiyaç duymaktadır. Fakat bu yardım, bir hayatı kurtarabilecekken, diğeride karartacak kadar ters olabilir.

Film ile ilgili bulduğum kısabilgi bu şekildedir..tesadüfen izlediğim ve oldukça etkilendiğim bir film oldu..

Beyaz yalanlar özellikle biz bayanları derinden etkileyeceğini düşündüğüm bir filmdir..biraz da güçlü olmak gerekebilir izlemek için..asıl yoğunlaştığım bölüm vaktinden önce düşürülmeye çalışılan bebek daha doğrusu vaktinden evvel anne karnından bebeği çıkarma yöntemi ve uygulananlar...sarsıcıydı..


İzlemek için:BEYAZ YALANLAR

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: