31 Aralık 2016

Mevsimlerden Kış - Soğuğun Rengi


An itibari ile penceremden dışarıya baktığımda görünen manzara yukarıdadır,her yer buz..
Evet kar değildir gördüğün,geceleri özellikle buz yağar buralarda.Soğuktan ötedir hissettiğin şey,buz hissediliyor,buz yağıyor her yere..

Dalların her biri,en küçüğü bile bembeyaz olur,sabah güneş ışınlarını düşürünce dünyaya her şeyin zarif bir örtü ile örtünmüş olduğunu görürsün..inceliyor kalbim..
Dünya muhteşem bir sanatçının eseridir,tablosudur,çalışma alanı kendini tanıtma kendini sergileme,muazzam güzelliklerini dışa vurma biçimidir.
Kendisini kabul edenler hayranlıklarını,kabul edemeyenler ise hem kendileriyle savaş içindeler hem de bu muhteşem güzelliklerin içinde bir kayboluş içindeler..

Seni tanımak,bilmek,eserlerini seyretmek ne güzeldir Allah'ım...


Bu karede kuş yuvaları var,soğuğa rağmen öten kuşların sesi var..yaklaştıkça yaprak yaprak bir kitap gibi açılan güzelliklerin geçidi var...görebilene bir şölendir,sevebilene ise tam bir armağandır herşey..


Sis nehrin suyunu rahatsız etmeden dokunuyor yüzeyine..


İnceysen,inceliklerini dışa vurmak için kalem ile kağıt ile çalışıyorsan bu görüntü bile yeter ilhamının coşmasına,müzisyensen,gitarın veya kemanın,notaların ile kendini ifade edebilensen yine bu görüntü karşısında ruhunun derinliklerine inip zamansız zamanlarda yolculuk edebilirsin...


Ben hiç biri değilim,ne müzik yapabiliyor ne de yazabiliyorum...ama bunları gördükçe bir ihtiyaç gibi yüreğime vuruyor kalem,bir ihtiyaçmış gibi notalar bilgisizliğime saldırıyor...insan sessizleşiyor,yetersizleşiyor tüm bu güzellikler karşısında...İnsan düşünüyor,düşünemeyen bile bir şekilde huzursuzluk vasıtası ile sorgular gibi oluyor herşeyi...gelişleri de gidişleri de..kendisiyle barışık olmaya çalıştıkça eksiklerinin sayısını fark ediyor,fark ettiklerini gücü ve ilmi miktarınca düzeltiyor..bazen sessizliği içinde boğuluyor bazen kabullenemiyor bazen nefsi izin vermiyor...itiraf etmeye veya dile getirmeye bir çok şeyi ama,insan kalp taşıyor..

Kalp taşıyan,anlıyor..

Anladıktan sonra anladıklarıyla ne yaptığı ise asıl mesele..anladıktan sonra ne yaptığı da imtihan sayılıyor...


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

4 yorum:

  1. herşeye binlerce şükür.. kışına, karına, kuşuna herşeye...

    YanıtlaSil
  2. Yine anlamlı bir yazı olmuş abla. Kalemine sağlık :) ayrıca yeni yılda hayırlısıyla mutlu huzurlu sağlıklı geçirmenizi diliyorum Allahtan :)

    YanıtlaSil