26 Aralık 2016

Ekilebilen Kitap


Çocukların kitapları ve doğayı sevdiğini,kağıdın ağaçlardan üretildiğini söylediğimizde şaşkınlıklarını hiç fark ettiniz mi?
Elimizdeki çocuk kitapları veya masalların çevremizde bulunan,hayatımızı güzelleştiren ve daha sağlıklı yaşamamız için en önemli faktörlerden biri olan ağaçları kesip üretmeye devam ediyoruz.
Arjantin'de bunu hesap ederek kesilen ağaç sayısını ve doğaya yapılan aşırı zararı önlemek,çocukların doğaya karşı olan sevgiyi artırmak ve doğaya yaklaştırmak için şahane bir proje meydana getirdiklerini biliyor musunuz?

Ben de yeni öğrendim aslında..
Tamamen doğal olarak üretilmeye özen gösterilen,hiç bir kimyasal eklenmeyen sayfaları içinde tohumcuklar barındıran,toprağa gömülünce tekrar sayfalardan filizler çıkartan bir kitap düşünün!
Bu hayal değil gerçek...

Küçük bir basım evinin şahane fikri dilerim bir çok kitap evine de ilham olur ve okunan her kitap doğaya geri kazandırılarak,gömülerek kocaman bir ağaç olur..

İzlemek isteyenler için video BURADA.
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

8 yorum:

 1. Gerçekten çok güzel bir proje özellikle küçük çocuklar için :)

  YanıtlaSil
 2. Çok enteresan bir projeymiş inanılmaz hoşuma gitti ve heyecanlandırdı beni ^^
  Kitap seven doğayı da seviyor kesinlikle <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de heyecanlandım ..nasıl yapsak biz de eksek bu kitaplardan da demedim değil :)

   Sil
 3. Türkiye' de içinde tohum olan kalemler var,bir de satılan kitap kadar ağaç diken yayınevleri var,umarım böyle güzel ve bilinçli insanlar çoğalır dünyada ,, bu projede harikaymış :) teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçinde tohumlar olan kalemlerden haberim bile yok ne kadar güzel bir düşünceymiş o da.

   Sil
 4. bURDA üSKÜDAR BELEDİYESİ BUNA BENZER Bİ ÇALIŞMA YAPTI YILBAŞINDA İÇİNDE MAYDONOZ TOHUMLARI OLAN KARTLARA BİLGİ EVİ ÖĞRENCİLERİNE TEBRİK MESAJI YAZDIRIP YOLLADILAR :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür projeler bana çok samimi geliyor sanki hep doğa kazanacakmış gibi :) İnşallah hep bi yenisi gelir.

   Sil