10 Aralık 2016

Affet


Karşımda durdun öylece.Günlerdir beklediğim anın içinde buldum kendimi birdenbire.
Neden mutlu olmadım?.Heyecanlanmadım.
?
Donup kaldım karşında,sen de öyle.
Üstün başın kir içindeydi.Tüylerin kir içinde.Beyazın gri olmuş karaların daha bi karaydı sanki.
Gözlerin dolu dolu,kocaman ama yorgun.
Hesap sorar gibiydin,hesap sordun.Bir kaç dakika sürdü.Bakıştık.Seni tanıyamadım,beni tanıdın.Böyle kirli böyle bakımsız böyle terk edilmişliğin resmini kısacık bir anın içinde çizecek kalbimi de bir kağıt parçası gibi buruştrup atacak derecede etkiliydi gözlerin.Hayır sen böyle karşımda durup sorgulayan kocaman gözlerinle kir içinde kalacak bir varlık olmamalıydın.
O pamuk tüylerin o şampuan kokan tüylerin çöp kokmamalı karnını doyurmak için komşunun eline bakmamalıydın..
Utandım.Utandım kendimden.İnsan dedim;İnsan kendini kurtarmak için daha iyi bir hayat için onu oluşturanları atmak zorunda kalıyor bazen.Battı batacak bir geminin mallarını denize atar gibi atmak zorunda kalıyor bazen insan sevdiklerini.
Seni bıraktım.Hiç emek vermemişcesine bıraktım.Gittim.
Karşımdaydın işte.Ben çok iyi durumda çıkmış olabilirim karşına ama sen hiç de iyi durumda olmadığını eskilerden hiç bir şeyin kalmadığını göstermek için baktın,baktın sonra çekip gittin.
Aramızda hiç bir şey yaşanmamış gibi.
Tıpkı benim yaptığım gibi.
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

17 yorum:

 1. Ah canım. Tam anlayamadığım kedi senin miydi, bırakmak zorunda mı kaldın? Kim bilir nasıl acı çekmişsindir.Kediler gerçekten en şanssız hayvanlar. Çok ortalıktalar. Biz dört yavruya bakmıştık. Birini sahiplendirdik, üçü bizde kaldı. Birisi ancak ortada dolaşıyor erkek tekir. Diğerleri odada bakılıyorlar. Yardımcı almak zorunda kaldık. Üzülme yavrum. Onların kaderi bu. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kedimi bir Ramazan gecesi daha yavru iken sokakta bulup almıştım iki yıl kadar evimizde kaldı evimizde iki kez dogumyapti ben hayatımda ilk kez bir hayvanın doğumuna şahit oldum anneliğin hem insanlarda hem hayvanlarda ne denli önemli ve güçlü olduğunu gözlerimle gördüm,yaşadım.
   Zaman değişip ekonomik kriz baş gösterince değil kedimi evimi komşularımız ailemi çocuklarımın hayatlarını dahi bir çırpıda silip ülke değiştirmek zorunda bırakıldık sadece biz de yuzbinlerce insan gitti ve gitmeye devam ediyor..bu da bi savaş,bi psikolojik bir ekonomik savaş Ece ablam kurbanı kalplerimizi hayatlarımız ve onların içindeki herşey oldu.

   Sil
  2. Anlıyorum yavrum ne demek istediğini. Ülke değiştirmek...Çok üzüldüm. Buna neden olanların hesapları ergeç görülür. Kız yeğenim de okyanus ötesinde her gün ağlıyor. Evlâtları da öyle. Dilerim haklar yerini bulur. Sevgilerimi, dualarımı yolluyorum. Allah'a emanetsiniz.

   Sil
  3. Aynen öyle "çünkü birileri kendi çıkarlarını gözetti"..hakların aşağıda kalmayacağı gün elbette gelecektir bizi de o avutuyor..
   Allah razı olsun yeğenine de sabırlar dilerim.

   Sil
 2. 11 yaşındaki pamuk oğlum sol elimin altında yatıyor ve sana şu anda çok kızgınım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendime ben de çok kızgınım..ama kedimi sahiplenmeyen bi çok kişiye de kırgınım.

   Sil
 3. yazık,gecenin bu vaktinde sinirlerimi bozdunuz....gürşen

  YanıtlaSil
 4. keşke ona hiç benim kedim demeseydiniz yazık....gürşen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya işte insanoğlu çok garip siz de mesela beni üzmek için iki kez gelip yorum bırakmışsın farkında mısınız bilmem..Hayat enteresan.

   Sil
  2. Acaba Bu yorumu yaparken amacınız daha doğrusu düşünceleriniz neydi ??(gürşen hanım mı bey mi bilemedim)
   Burda söz konusu bir hüzün var Ve yapmamız gereken bu hüznü yatıştırmakken neden kat be kat artıralım ki??
   Özür diliyorum sizi kırdıysam sadece uyarmak istedim hakkınızı helal edin:)
   Boyacımm üzme kendini canım benim her hüzün bir gün biter bu da bitecek:)
   Sevgiler

   Sil
  3. Bi de ben anlayamadım ne olduğunu Boyacım anlatır mısın

   Sil
  4. Kardeşim ben de anlamadım ki giriş yok sonuç yok direk bir yargılama var sanırım amaç suçluluk duygusunu harekete geçirmek ki ben bu yazıyı acı içinde yazmıştım.

   Sil
 5. bence burada kedi bir misal... asıl anlatılan şey başka.. orada ki ince çizgiyi anlamanızı dilerdim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaş da bir kedi sever belli ki canı yandı biraz anlattıklarından onu anlıyorum da bilinmeyen bir çok sebep var sevgiler ne ucuz ne de basittir gerek insana gerek bitkiye gerek hayvana olsun.

   Sil
 6. Canım sen onu yaralı bakıma muhtaç terk etmedin ki.. Hem şartlar sebebiyle bırakmışsın, kaldı ki kediler hayatlarını insanoğlu olmadan da idame ettirebilirler.. Bu kadar yüklenme kendine, sen yapabileceğini yapmışsın.. Sen aileni arkanda bırakmışsın mecburiyetten kedicikte bu mecburiyet ile bırakılmış ama kötü bir halde bırakmamışsın, yaralı değilmiş, hasta değilmiş yapabilecek başka şeyler olsa eminim yapardın. Üzme sakın kendini, sen ona 2 sene bakmışsın emek vermişsin ve sağlıklı bir şekilde doğal ortamına yollamışsın. Buna kimsenin laf etme hakkı yok. İnsanlar senin ne yaşadığını bilmeden ahkam kesmeye çok meraklıdır o yüzden üzülme sakın..

  YanıtlaSil
 7. öncelikle sizi istemedende olsa,üzdüğüm için çok çok özür dilerim,evde yaşamaya alışan hayvanların sokaklarda çok perişan olduğunu görüyorum,o manada yazdıklarınızdan içim yandı,sizi kırmak gibi bi düşüncem kesinlikle yok sevgiler gürşen

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O perişan olma hali insanlarda da var kılımız kıpırdamıyor..alıştık önlerinden geçip yazık yazık deyip duruyoruz.Sıkıntı yok müsterih olun ve birazcık daha ince olmak dileğiyle ile.

   Sil