7 Kasım 2016

Sun Express İle Uçmak


Ailece İzmire gitme haberi evdeki herkesi heyecanlandırdı..
Yıllarca görmediğimiz akrabaları görmek,yedi kuzenlerden dördünün ilk kez dünya gözüyle görüşme gerçeği çocuklara sevinç duyguları yaşattı..

Biletlerimizi çok erken aldık bu yüzden.
Altı kişilik bir aile olduğumuzdan daha uygun fiyata bilet baktık,Sun Express ile uçamaya karar verdik.

Genelde biletleri Türk Havayollarından (THY) alıp her seferinde rahat rahat yolculuk ederdik,bu sefer nerdeyse gelenek haline gelmiş bu durum değişti.

Uçuş günü tüm kontroller yapıldıktan sonra uçağa geçildi.Uçuşun çocuklarla daha rahat geçmesi için ve sıkılmamaları için boyama yapmaları için kalemler,masallar,küçük oyuncaklar almıştık. Nasil olsa ikramları  olur  diye yiyecek içecek  olarak hiç bir şey almadım.

Uçağa biner binmez benden alınan ilk su şişesi aslında bu firmadaki anlayışın habercisiydi.

Hostes hanım suyu elime verdiği anda '2 euro lütfen ' dedi.

Uçuş gerçekleşince hostesler atıştırmalık ve içecek satışı için koridoru işgal edince çocukları tuvalete götürmek nerdeyse imkansızdı.Üç saatlik bir uçuş nerdeyse bitmeyen satış ile devam etti.

Önce atıştırmalıklar,ardından içkiler ve hediyelikler diyerek,yolcuların yerlerinde durup hava şartlarını sebep göstererek kemerlerini bağlı tutup yerlerinden kalkmamaları için sık sık anonslarda bulundular.

Altı adet kaşarlı simit yanına da birer içecek ek olarak iki küçük şişe su bize nerdeyse 50 euroya mal oldu kısaca.

Koltukların birbiriyle olan mesafenin çok az ve dar oluşu,koltuk cebinde bir dergiden başka hiç bir şeyin olmayışı oldukça sıkıcı bir yolculuk geçirmemiz için yeterliydi.


Ailece uçak kullanarak yolculuk yapacak olanlara tavsiyem bu firmadan uzak durmaları ya da evden mutlaka yiyecek bir şeyler hazırlayarak yola çıkmalari olacak.

Anlayışı sadece ticaret olmuş alışveriş yapmak dışında yolcuyu görmemeleri bir suyu dahi ikram etmemeleri sayısız uçak seferi yapan biri için oldukça şaşırtıcı bir durumdur.

Kemerlerinizi bağlı tutmak ve size satış yapma gayesi dışında başka bir emelleri olmadığını bildirmek isterim.

Mümkün mertebe bu firmadan uzak durun veya paranız olmadan uçmayın.
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

22 yorum:

 1. Artık uzun zamandır çoğu şirketler böyle sadece bu şirket değil thy biletleri herzaman bir tık daha pahalı oluyor mesela ben şöyle düşünüyorum 3 saat yolculukda birşey yeme daha az öderim tabiki çocuk için yanıma birşeyler alırım ama sizde çocuk sayısı fazla olunca elbete zor oluyor ama atıyorum 100 tl bir bileti sırf yemek var diye 200 tl vermekde doğru gelmiyo kaldıkı geçenlerde 1. Sınıf uçuş yapan Şahan gökbakar thy camsız ve dar koltuğundan şikayetçi oldu firma ile bi bağlantım yok :))))) sadece bu firmaya has bişe değil demek istedim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En basit misal yanıma su bile alamıyorsam gerisini nasıl düşünebilirim..hoş,su alamayacak kadar da eli dar biri değilimama yolcu değil de müşteri olarak hissetmek hiç güzel bir duygu değil..hosteslerin satış yaparken elleridneki ürünü açıp resmen tanıtım yapmaları da cabası...canlı reklamlar bile var :))

   THY tercihimdir.Şahan beyin sıkıntısı bence başka bir şeydi..inandırıcı gelmiyor bana.

   Sil
  2. Sahan bey Nasıl bir Lüxe alışmış acaba THY nin bir de business koltuğuna mı dar demiş!!!! O koltuklar yatak bile oluyor. Sahan bey Antalya uçuşunda koltuk düzenlemesi bozuk bir uçağa denk gelmiş ki 1A koltuğun yanına cam denk gelmemiş. Camışmıyız biz diye espri yapmış. Yoksa THY business koltuğundan daha iyisi Arap hava yollarının bussineslarıdır.

   Sil
  3. Magazin aleminden dünyanın aydan uzaklığı kadar uzağım hiç bir bilgim yok ama haksızlık ettiğini düşünüyorum defalarca uçarak memnun kalmış bir insan teknik bir soruna elbette anlayış gösterebilir.

   Sil
 2. Yolculuk sonrası iyi gitmiştir umarım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yolculuk iyiydi,müşteri izlenimi iyi değildi :)

   Sil
 3. THY candır. Thy dışında uçulacak bir havayolu varsa o da Atlasjet'tir. Turizmci konuşuyor :) Hele hele Pegasus sizden uzak Allah'a yakın olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru söze ne denir,aynen katılıyorum.

   Sil
 4. Öğrenciyken uçardım bu tarz havayolları ile ama çocuklardan sonra THY şart oldu. THY de en azından cocuklarla konuşuyorlar arada. Cocuklar koridorda arada sırada dolaşabiliyor, koltuk aralarının geniş olması bile başlı başına yeterli, bir kere 1 saatlik yolda Avusturya hava yolları ile uçtum. Birinin bagajını çocuğun bacakları kısa diye ayağının önüne koydular. Karnım şişmiş hamileyim ve kucağımda da başka bir cocuk oturuyor. Koltuklar dar öndeki Ada'm cocuk koltuğumu tekmeliyor diye bana carlıyor, ne yapsın cocuk daracık koltuk. Hostesler umru değil cogu sey. İşkence gibi bir uçuştu. Tamam THY de bazan hostesine göre ilgilenilmesi durumu değişebiliyor ama bir cok havayolu deneyimimden sonra her acıdan THY tercih sebebim....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. THY yollarında uçuşa geçilmeden evvel çocuklara mutlaka birer oyuncak verilir,personelin çocuklara ilgi göstermesi de cabası..samimiyet gösteremeyen veya dediğin gibi kişiye bağlı olarak bazı hosteslerin ilgi oranı düşük olabilir ancak genel olarak ben de THY yollarını başka bir firmaya değişmem..

   Yaşadığın sıkıntı bir çok şeyi dile getirmiş zaten dilerim bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsın sevgili Deniz,günün bereketli olsun.

   Sil
 5. Pegasus da aynı. Uçağa binene kadar çantalar kaç defa aranıyor gıda ve su var mı diye. Koltuklar arasındaki mesafe de öyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. OHAL sebebiyle biz de üç kontrolden geçtik bunu anlarım,dönüş için yiyecek aldım çok şükür iyi ki de almışım ancak içecek almak ne mümkün!

   Müşteri memnuniyetini dikkat almamaları puanlarını kırıyor acaba bilgileri var mı varsa da umurlarında mi?

   Sil
 6. suyu bile ikram etmiyorlarsa yuh yani !

  YanıtlaSil
 7. Yurt içi kısa uçuşlarda idare edilebiliyor belki ama çocuklu ve uzun uçuşlarda THY nin yerini hiçbir şirket tutmaz bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğinde haklısın Handan kısa yolculuklarda insanı pek rahatsız etmez ama uzun ve çocuklu yolculuk olunca zorluğu daha da artıyor.

   Sil
 8. Pegasus bir tık daha kötüsü. İşim sebebiyle sık seyahat ederim ve iş yerimin genel tercihi Pegasus'tur ne yazık ki. Sürekli rötar yapar mesela. daha hiç bir seferini zamanında yaptıklarını görmedim. Aslında prim vermemek lazım ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düzen insanı istediği yine çekiyor..nasıl prim vermesin şikayeti olsa bile nasıl dile getirsin.Şu para denen kağıdı köpeğe versen yemez ama insan için konu para olunca insan dahi önem taşımaz.

   Sil
 9. En büyük sloganım THY Azcık pahalı ama adam gibi gidip adam gibi geliyorsun ikram öyle ve aynı fiyata geldiğini düşünüyorum ben Bir kere pegasus bindim bir daha dedim tövbe Canımıza okudular Uzun kısa hepsinde mümkünse thy olsun gerisi hikaye hepsi sağmaya adam arıyor bu tabi benim fikrim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uçakta yapılan harcama hesap edilirse (ki bilmediğimiz için onu tahmin edemedik)aslında biletler oldukça uygun fiyata geliyor.

   Sil
  2. Uyguna geliyor ama o konfor yok ve eziyete dönüşüyor Cam kenarı bile parayla olucak birde ben sabiha gökçene gidemiyorum oda ayrı bir eziyet

   Sil
  3. Dediğim gibi sun express yiyeceği ekstradan saydığını bilseydim eşime evet demezdim nefes alamadım yol boyunca çakıldık kaldık koltukta.

   Sil