5 Kasım 2016

Kuşadasında SonbaharÇarşının esnaf ve yerlilere bırakıldığı,ürünlerin yarı fiyata indiği,akşamların daha erken geldiği,denizin herkesten daha güçlü olduğu zamanlar..Kendine kalmanın bir diğer adı,sakin yaşamanın farklı bir rengi..


Her şey ritmini düşürmüş,daha yavaş herşey..deniz hariç..hakimiyetimi geri aldım dercesine coşkulu patlıyor dalgalar kıyılara..
Yazacak çok şey var..ama yazılmayacak..bu Kuşadası tatili resimlerle hafızamda kalacak,büyük bir kararı almamda yardımcı oldu,bir çok şeyi tekrar gözden geçirmeme sebep oldu..içimde mavisi kalsın,denizi kalsın,sahile yakın bir yerlerde otlayan atlar kalsın..beyaz at kalsın kahverengi at kalsın,kaldığımız otelin pamuk beyazında güzel kedisi kalsın..


Deniz ne güzel bir nimettir ne büyük bir hazine..mavisi,kokusu,iyot kokusunun insandaki faydası,dalgaları,balıkları ve kayıklarıyla deniz ne güzel bir nimettir...

Kuşadası güzeldi..deniz hala güzel..deniz her zaman güzel..kendi halinde olan,doğal olan her şey gibi..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

7 yorum:

 1. Deniz çok güzel bir şey. Bu yaz Kuşadası' na gittim. Çok kalabalıktı. Bir de bu zamanlar görmek lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalabalık taraftarı değilim ben de eminim çok yoğun geçmiştir her tatil beldesi ama sonbaharda her yer çok sakin oluyor.

   Sil
 2. Çok giderdik eskiden. Şimdi de zaman zaman oradaki akrabalar için gidiyoruz.
  Çeşme'den önce yaz tatillerini orada geçirirdik. Çok güzel yerdir.Bir şehir kadar büyümüş olması gözüme hoş gelmiyor; ama güzeldir. Bir de fazlaca nemli olmasaydı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten çok büyümüş on yıl evvel gittiğimizde bu denli kalabalık değildi.

   Sil