4 Kasım 2016

Alice Altınsaray Oteli/Kuşadası


Hayatın yorgunluğunu,biriken stresi atmanın bir ödül gibi göründüğü ve gözümüzde zaman geçtikçe daha da değerli olduğu doğrudur..iki günlük bir tatil için 2,5 sene beklediğimiz de doğrudur...geç olsun güç olmasın deyip bekledik..
Otel seçiminde oldukça zorlanmamıza rağmen gidip gördükten sonra seçimimizin bizi hayal kırıklığına uğratmadığını görmek rahatlatıcıydı...
Kuşadasına düşerse yolunuz kalabileceğiniz elbette bir çok otel veya pansiyon mevcut..ama size tavsiyem sezon sonu gitmeniz..yazın kalabalığını,sıcağını,telaş ve gürültüsünü çekmeden kafanızı dinlendirebilir mavinin tadına varabilirsiniz..


Sezon sonuna denk geldi bu iki günlük sürecek olan ve iki buçuk yıl boyunca hayali kurulan kısa ama bir o kadar da kıymetli dinlenme dilimi..
Otelin müşterileri beş çiften ibaretti..bir de pamuk kedisi vardı..hepimiz personel dahil yirmi yirmibeş kişiydik..ama öyle sakin öyle güzeldi ki..denize yakın,kalabalıktan uzaktı..havuzlu bir oteldi,yüzecek değildik ama en azından yüzecek olanları da havanın serinliğinden dolayı izleyecek de değildik...


Oteldeki odadan manzaralar..Denize otele çok yakındı,yürüyerek iki dakikada ulaşmak mümkün..odalar da özgün ve bir ev kadar sıcaktı..otelde olduğunuzu hissetmek imkansızdı..


Ana oda hariç odanın bir bölümünde köşeli oturma grubu ayrıca da çocuk odası gibi küçük bir oda daha mevcuttu..aile için çok idealdi.


Otelin genel yapısı Osmanlı konağını andırıyordu..


Bir çok yerde çini detaylar kullanılmış,kaseli pencerelere yer verilmişti..


Otelin üst katına çıkış merdiveni..kafesli pencereler çok etkileyiciydi..Otelin restoranından bir kare..

Rüzgar eser,deniz kabarır..hepsine de bizzat şahit olursunuz..
Kuşadası sonbaharda çok güzel...temiz sokakları,kolay ulaşımı,şirin cafe ve taze balık çeşitleriyle huzur dolu ama biraz pahalı..bu derece en azından yerlilere haksızıktır,olmamalı..ancak tabii ki olsundu dedik...biz iki günlük tatilimizi olabildiğince sakin ve huzurlu geçirmeye çalıştık...diyeceğim o ki;sonbaharda tatil güzeldir..sakindir,dingin,maliyet olarak daha uygun ve en önemlisi gerçekten stresi geride bırakmanız için önemli bir etkendir...


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

12 yorum:

 1. Manzarası da mimarisi de bezemesi de çevresi de çok güzel.Sonbaharda tatilin güzel olduğuna hem de sakin olduğuna inananlardanım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denize çok yakın oluşu her odanın birer balkona sahip oluşu ayrıca merkeze yürüyerek 5 dakikalık bir mesafede oluşu da ekstralari..mimarisini ok çok sevdim..kesinlikle tatil ya ilk bahar ya sonbaharda yapılmalı yazın hararetinde sıkıntılı oluyor.

   Sil
 2. İçine sindiyse ne Mutlu ablacım :)

  YanıtlaSil
 3. ya çok güzel bir yere benziyor bayıldım birde bu yaz hiç tatil yapamamış olduğumu hatırlayıp birazda üzüldüm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dilerim en yakın zamanda ruhunuza iyi gelecek bir tatil yaparsınız ben de çok bekledim iki gün olsa bile çok iyi geldi.

   Sil
 4. Bizde iki yıl önce Kasım'da Bodrum tatili yapmıştık da aynı şeyleri düşünmüştüm. Sonbaharda tatil kesinlikle daha sakin, dingin..
  Bu arada bir süredir kendi kendime yazıyor yazıyor, ne okuyan ne de okuyabileceğim devamlı yazan bloggerlar bulabiliyordum. Sizi keşfetmem o kadar iyi geldi ki bana! Sayenizde pek çok blogger da keşfetmiş oldum. Çok çok teşekkür ederim! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyaretiniz ve içten yorumunuz için teşekkür ederim yeni bloglar kesfetmenize sebep olduysam da ne mutlu bana,tekrar beklerim.

   Sil
 5. Tek kelimeyle: "dinginlik" diyorum. Kareler bana seçkin ve dingin bir ortam olduğunu hissettirdi. Tabii sezon sonu olduğundan da olabilir bu his :) Çok güzelmiş inşallah tekrar gidersiniz Sevgi abla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzmire tekrar gidince kaçış yerim belli diyebilirim ama sezon ortası değil ya sezon başı ya sezon sonu çocukları almadığım için biraz pişman oldum ama odayı görünce bir sonraki sefer alırız diyerek avundum..personel de çok iyiydi tavsiye edebilirim.

   Sil