9 Ekim 2016

Reine/Norveç - Biraz Köy Biraz KasabaNufüsu henüz 329 kişiden oluşan balıkçı köyü Reine..
Seçime tabi tutulup Norveçin en güzel köyü olarak seçilmiştir...sakin doğa ile iç içe yaşayan halk hayatından elbette memnun..dingin bir havası güzel manzarası bol balığı eh biraz soğuk havası olmasına rağmen gidilip görülesi yerlerden biridir diye düşünüyorum..

Soğuk havaları sevenler için elbette cazip bir yer,çekimi yüksektir böyle yerlerin,karların ve soğukların daha yoğun olduğu bir balıkçı köyünde bir haftasonu gezinmek ne de güzel olurdu hem..


Gündüz olduğu kadar geceleri de güzel ayrıca..Aurora fenomeni burada çok yoğun ve net gözle görülür ve yaşanır şekilde vucüt bulmaktadır..görmeyi çok istediğim bir olay..Ve kış manzaraları!...en sevdiğim mevsimden manzaralar,hissediyor ve seziyorum ki kış gelecekte çok kıymetli soğuk çok değerli bir şey olacak...bu güzel köy de olur da sular altında kalanlardan olmazsa değeri yükselecektir..


Tablo gibi köy...ya da balıkçı kasabası,300 kişiyi aşınca nufüs köy,kasaba da olabiliyor ya resmi kayıtlarda..biz yine de köy olarak belleyelim..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

14 yorum:

 1. HAFİFDEN UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ ALMANCA OLDUĞU KADAR TÜRKÇE KONUŞMAMLA KABUL EDERLERSE BENİ BIRAK KAÇ ZAHMET OLMAZSA:))KAÇKİ FİKRİM DEĞİŞMESİN KALAYIM ORADA ... SAKİNCE TAM BENLİK

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sakin bir yere git dinlen biraz ona tamam da ablacım ama oralarda kalma seni vermeyiz :*

   Sil
 2. Renkler çok hoş. Bazı evlerin üzerindeki çimler de çok şirin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ülkeler yüksekte olduğundan nem oranı çok yüksektir çatılarda yosun tutuyor taşlar gibi ;)

   Sil
 3. Norveç'i görmedim. Ama kız kardeşimin eşi rahmetli Hakan denizcilik üzerine doktorasını orada yapmıştı. Denizci aileden ve konusu da o konudaydı. Gördüğü hatta çocukluğunun geçtiği onca yabancı yer içinden orayı çok sevmişti. Hiç unutmadığım da annesinin sabahları yolların sabunlu su ile yıkandığını anlatmasıydı.

  Görmek istediğim yerlerden...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aurora fenomeni çok ilgimi çeker benim kardeşim de gördüğünü söylemişti kendisi Finlandiya'da iken (oradan görmek de mümkün)..
   Kizkardesinizin eşine Allahtan rahmet dilerim. dilerim.

   Sil
 4. Çok güzel görünüyor. Norveç ve kuzey ışıklarını görmeyi çok isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı düşünceler bende de mevcut Turgay bey,selamlar.

   Sil
 5. o ışıkları görmek benim de hayalim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benzersiz bir fenomen ışıklar tam bir şölen gibi.

   Sil
 6. Norveç' gidip kuzey ışıklarını görmek hayalimdir. Bakarsın bir gün olur:)

  YanıtlaSil