1 Ekim 2016

Mim Var - Hayal


Mim Gelmiş!...

Çook mu çok uzun zaman sonra ben gelen bir ''mim''i cevaplamak için işaret edilnidm çünkü mim demek işaret etmek işaretlenmek demekmiş yeni öğrendim arkadaşlar..

Konumuz HAYAL içeriği de hayallerimiz olmalı bu yüzden..kurulan hayaller kuruyup giden hayaller dalından düşen başımıza düşen ağzımızın içine hooop diye düşen hayaller..

Kısa cevaplarla cevaplamayı isterim,güzel resimlerle de hayaller kurdurmak isterim bu mimde..hadi bismillah!...

ÖNERİ:Bir yandan da bu çalsın nefis bir parçadır kendisi:SUNRISE

1 : Hayal kurmaktan hoşlandığın bir yer yada zaman dilimi var mı ?


Gönlümün nazlı nehridir hayal kurmak,bir yoldur yürümeyi sevdiğim,çokça da hayalperest buluyorum kendimi bazen,evde,dışarıda,okulda...daha çok okulda ve doğaya yakın olduğum yerde hayal kurarken yakalıyorum kendimi..nehrin kenarındayken pırıltılar varsa üzerinde deniz ile ilgili hayaller kurarım,öyle yoğun olur ki bu hayaller denize özlemim gözlerimi doldurur,ağlarım.2 : En çok nelerin hayalini kurarsınız ?
Gidip görmek istediğim bir ülke var FAS/Chefchaouen,3000 bin kilometre kadar uzaklarda,ama yüreğime o kadar yakındır ki..ordaki evlerin çatısına konuyor gözlerim,minarelerinden yükselen ezan sesleriyle duygulanıyorum,taze yıkanmış çamaşırların kokusunu duyuyorum esen rüzgarın seslerini hissediyorum,dar sokaklarında kedilere süt veriyorum..bu denli canlı ve güçlü bir hayal oldu Fas'a gitmek..


Bu hayal kelimesini ve kavramını tam olarak doldurur benim için..bir de deniz kasabası hayalim var,doğaya yakın toprağa yakın minik pencereleri olan bir ev,renk renk sardunyalar,bahçesinde hanımeli,hem denize yakın hem ormanı olan bir kasaba..3 : Şimdiye dek çok hayalinizi gerçekleştirdiniz mi ?
Hayal kurmak bir bakıma dilemek,istemek ve bunların olması için çalışmak niyet edip bu yolda yol almak demektir birazcık bazı hayaller ise çok büyüktür hani dersin ya ulaşılmaz,ulaşılmaz hayallerim oldu evet ve şu an düşünürken bile zorluğu yüzünden hayal olarak kalmaya mahkum gibiler.
Yardım etmek için çıkıp gitmek isterdim ucra köşelere,yoksulların yanına,gerçekten yardımım dokunabileceği bir çok yere ama üç çocuk bırakıp gidilmez ki bu hayal değil aileme zulüm,tam bir bencillik olurdu..

Gerçekleştirdiğim bir hayale gelince,ailem diyebilirim.
Çocukluğumun pek de toz pembe geçmediği için hayallerimde hep güzel geniş bir aile vardı..ve bunu dolduracak bir çok şey.Sadece güzel çocuklar güzel bir ev hayali değil yanlış anlaşılmasın lütfen..güzel bir aile kanımca çok emek çok koşmak çok araştırmak hep gelişmek..henüz gerçekleşmedi,bu hayalin sonucunu görmeden neler ektiğimi biçince anlayacağım inşallah..belki bu dünyada belki de ahirette..4 : Henüz gerçekleşmemiş ama illa da gerçekleşecek dediğiniz bir hayaliniz var mı ? Sakıncası yoksa anlat nedir ?


Fas'a gideceğim ..
Ruhumun ve kalbimin bir parçası orada gömülü veya orada kalmış sanki,onu bulmam lazım :)

Kaptırmışım kendimi..
Kısa cevaplarla anlatacağım demiştim yazımın başındaama hiç de öyle olmamış..okuyan arkadaşları gösterdikleri sabırdan dolayı tebrik ediyorum..mim konusu gerçekten çok sürükleyici.. :)

Mim bitmiştir ve bana yine yeni hayaller kurdurmuştur..yazımın başında verdiğim linke tıklayıp müziği dinlemeye devam edeniniz varsa(masaüstü kullanıcıları için)kendilerine tatlı güzel hayaller kurmalarını dilerim...cepten okuyan arkadaşlarım ise mutlaka linkte tıklayıp bu güzel lsiteye kulak vermelerini tavsiye ederim..

Mim için teşekkür ediyorum çok,çok,çok keyifliydi...
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

18 yorum:

 1. Seni Fas'a çeken bu renkler mi yoksa? Türkiye'de hiç böyle renklere rastlayamıyoruz. Daha doğrusu düzensiz bir renk karmaşası var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geleneklerine daha çok bağlı kolay kolay değişmeyen orjinal yanları çok olduğu için onların kültürlerini seviyorum eh bir de Müslüman bir ülke böyle küçük evler dar sokaklar görünce ezan okunduğu gibi insanın bu küçük evlerin küçük bir köşesine çekilip namaz kılası geliyor.

   Sil
 2. Böyle nazlı yol, gönlün nehri gibi güzel tanımlarla betimlenen hayal kavramına böyle görseller... Çok hoştu. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayali bir havaya soktuysam ne mutlu bana çünkü benim için pek keyifli pek hayaliydi bunları yazmak Demircim..sevgiler ben teşekkür ederim.

   Sil
 3. Şarkıyı dinledim, çok güzel... Teşekkür ederim paylaştığın için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyif verdiyse ne mutlu bana..Ben teşekkür ederim sevgiler.

   Sil
 4. Her zamanki gibi keyifle, huzurla, tat alarak okudum. Emeginize saglik. Selamlar...

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir mim olmuş. Fotoğraflar da çok güzel.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oraları pek güzeldir teşekkür ederim Turgay bey.

   Sil
 6. Çok istenen hayallerin gerçekleştiğine inanırım, bir gün bu sayfalarda okuruz inşallah :)

  YanıtlaSil
 7. görsellere bayıldımmmm. Fas ? aklıma yattı, beni de götür:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çekicidir Fas,kahve al yanına götürürüm;)

   Sil