14 Ekim 2016

Güzel Kadın

Resim Temsilidir/KaynakFlickr / Hernán Piñera

GÜZEL BİR KADIN GÖRDÜM


TESETTÜRLÜYDÜ
Bulunduğum ortama öyle bir incelik ile girdi ki,varlığını hissettim ama varlığını hissettirmek ister gibi girmedi.

SADEYDİ.
Hareketleri dikkat çekmekten uzak,anlamlıydı.Elleri tam olarak neyi anlattığını rahatsızlık vermeyecek bir şekilde dil ve ağzından,ses tonunun yüksekliğinden iki kat daha yavaş bir şekilde hareket ediyordu.Hareketlerinde hem şefkat hem annelik hem kadın olmanın güzelliği vardı.Kıskançlık,hased gibi hisleri tetikleyecek hiç bir şeyi yoktu.Rekabet kokusu yaymıyordu.


TARZI VARDI
Giydiği kıyafetler ona çok mu çok yakışıyordu,bu kadın zarifti,sadeliğin asaletinnden nasıl istifade ediliri bilirdi.
Güneş gözlüğü takıyordu.Hareketlerinde dikkat çekme hırsı çok güzel olma havası yoktu,kendisiydi.

ORJİNALDİ
Düşündürdü beni,etkiledi beni.Aklımda kişiliği ve duruşu kaldı,onu tanımış gibi onunla tanışmış gibi oldum aynı zamanda da tanımasam bile hakkında daha çok bilgiye sahip olmasam bile böyle kadınların varlığı beni memnun etti,sayılarının artmasını diledim.

KENDİM İÇİN
Kadınlar kadınlar için giyinir oldu,kabul mu?.
Ama her kadın aynı mıdır?..

Her giysi her tarz her kadına uygun mudur diye düşünürken bir kadında gördüklerimi,doğala olabildiğince yakın doğasına olabildiğince saygılı ama zarif ve kadın olma kavramını dolduracak maddeleri daha bu yayının girişi ve konusu belli olmadan yazmaya başlamıştım.

Gördüğüm bu kadın bir kadın olarak beni bile etkileyen unsurları dişiliğiyle kendini ortaya koyma sergileme telaşı içinde olmayışıydı,cazibesini gözüme sokmuyordu,edalı konuşma tarzıyla,sesiyle başları bulunduğu yöne doğru çevirmeye ortamda hakimiyet sağlama derdinde değildi,hatta sesini bile duyamadım..beni etkileyen unsurlar,kadın olmanın büyüklüğü erdemliği şefkati ve zarafet noktalarını  çok güzel taşıması çok güzel temsil etmesi kadın olmanın nasıl olduğunu tekrar öğretmesi veya bildiklerimi hatırlatmasıydı...ve düşündüm etrafımdaki kadınları,önce kendimi tarttım yer yer çok sert kınadım ayıpladım tekrar seçimlerimi ve tercihlerimi gözden geçirip eleyip dokumama neden oldu..Blogumun okuyucuları çoğunlukla bayanlardan oluşur bu yüzden benim için zarif kadın,benim için akıllı kadın notlarımı paylaşmak istiyorum sizinle,bu yazının uzun olup yorucu veya ciddiyetini yitirir riskini içerdiği için ayrı bir yayına aldım notlarımı,taslakta bekletilip yarın yayına alınması daha uygun görünüyor..

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

5 yorum:

 1. Kadın olmayı ne yazık ki avamlaşarak, takıp takıştırarak ya da uyan uymayan dikkat çekici makyaj ve saç ile süsyelerek kendini gösterme sanan hem cinslerimiz var. Çok güzel anlatmışsın, ne kadar sade isek, ne kadar kendimizi doğru ifade edebiliyorsak o kadar seçkin bir karakter olabiliriz.

  YanıtlaSil
 2. Özgün olalım yeterli sanki :)

  YanıtlaSil
 3. Kadın, güzellikle eş tutulan kavram olmuş, hala olmakta. Güzellik nedir o halde? Belli başlarda daha belirgin ve düzgün olan dış görünüş mü? Yoksa her şeyin bütünlüğünde güzel olmak mı? Sanırım her şeyin bütünlüğünde bir güzelliğe bürünmüş birisi ile karşılaşmışınız :)

  YanıtlaSil
 4. kadının kadına yaptığı zulüm beni çok yaralıyor. güzel olmak üstün olmak değil maalesef üstünlük ancak takva ile. Rabbim o takvayı nasib etsiz bize...

  YanıtlaSil
 5. Ben inaniyorumki insanin kalbindeki iyilik saglikli beslenmesi ve yasamasi hem karakterini hemde yüzünü güzellestirir. İşte güzel kadin budur. Ben kücükken köye gittigimizde köylü kadinlar cok dikkatimi cekerdi güzel ince naif ve fit olurdu ama malesef bu köylü kadinlar bile cok azaldi.

  YanıtlaSil