20 Eylül 2016

Evrak Çantası


Sabahın erken saatlerinde kızımı okula götürürken yolda rastladığım biri var.
Altmışlı yaşlarda ince bir gövdeye sahip uzun boylu saçları belli ki genç iken sarıydı şimdilerde ise kırlar çoğalmış  böylece iki renkten farkli bir saç rengi çıkmış ortaya.

Üzerinde epey kullanıldığı her halinden belli olan takım bir elbise var.Kahverengi.

Ceketin cepleri deforme olmuş ellerinin bir çok kez buraya girip çıktığını gösteriyordu.Ceketin içindeki astar da yıllarca kullanılmaktan nasibini alıp eek boyundan hafifçe sarkıyordu.

Ellerinde yine kahve renginde yine epey kullanılmış bir evrak çantası var.

Her görüşümde dikkatimi çekip yanından geçerken yan gözle yanından geçtikten sonra dikiz aynasından bir kaç saniyeliğine bakıyordum.

Bu adam kimdi,böyle giyinip sık sık günün bu erken saatlerinde nereye gidiyordu,çünkü sürekli yollarda görüyordum her hangi bir işi olsa düzensiz saatlerde dışarıda olması biraz ters düşüyordu.

Öğrendim kim olduğunu,havaalanına gidenler ve orada çalışanlar söyledi...metal ve pet şişeleri toplayan adamlardan biriymiş meğerse..geri dönüşüme verdiği Pet şişe ve metal kutular ile geçimini sağlıyor her gün bunlardan toplamak için havaalanına sık sık gidiyormuş..

Hikaye gibi ama hikaye değil...bizim gözümüzde hiç de hoş olmadığını düşündüğümüz bir işi yapıyor gibi gelebilir evet çöp topluyor olabilir ancak işini öyle ciddiye alıyor ki her gün işine takım elbise ve evrak çantası ile gidiyor,topladığı metal kutu pet şişelerden de bu çantaya sığdırabilecek kadarını alıyor ..

Kendisine yetecek kadar,ne daha az ne daha fazlasını.Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

26 yorum:

 1. Takım elbiseli birinin böyle çöp topladığını görmek bir çoğumuz için şaşırtıcı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hikayesini öğrendiğimde ben de şaşırmıştım..hoşgeldiniz.

   Sil
 2. Etkileyici bir hikaye gerçekten..

  Bu kişi yaptığı işe ve kendisine saygı duyuyor herşeyden öte..

  Takdir edilesi gerçekten ^^

  Yazı dili çok kaliteliydi ^^

  Bloğumu ziyaret ederseniz çok mutlu olurum, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saygı duyduğu işini çok ciddiye aldığı yüzündeki ciddiyetten belliydi.Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim elbette uğrayacağım sevgiler.

   Sil
 3. Çok takdir ettim. Burucu bir hikaye de aynı zamanda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür insanların sayısı artması dileği ile demek istiyorum ben de.

   Sil
 4. Aslında çok güzel bir sosyal mesaj vermişsiniz. "Kendine yetecek kadarını alıyor" İnsanoğlu doymak bilmezken hala böyle insanların olduğunu bilmek ne güzel. Kaleminize sağlık. Sevgilerimle,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak çantasını günde belki birden fazla da dolduruyordur ama küçük bir çanta ile yola çıkması bile başlı başına büyük bir şey..sevgiler benden.

   Sil
 5. Çok hoş bir yazı...

  Böyle yazıları seviyorum...

  Hayata dair...

  Hayatın içinden...

  Neyse, ben de beklerim bloguma, sevgiler... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim,hoşgeldiniz..uğrarım tabi ki seve seve.

   Sil
 6. Kimseye el avuç açmadan, onuruyla bir şeyler yapabilmek ne güzel.

  YanıtlaSil
 7. Maasallah, benım de gozlemledıgım kadarıyla bu taraflardaki ınsanlar yaptığı ıs ne olursa olsun ısını ıyı yapıyorlar, cıddıye alıyorlar. Cok takdır edıyorum bu prensıplerını.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir insanın prensipleri karakterini dik tutan direkler değil de nedir hem herkes işini iyi yapsa hayat daha da güzel olur benden de maşallah!

   Sil
 8. İşte bu adam olmamız gerek hepimizin. Ne iş yaparsak yapalım, en iyi şekliyle, saygı duyarak...

  YanıtlaSil
 9. Topluma asıl lazım olan insan böyle olmalı. İşine ve kendisine saygısı olan,yetinmeyi bilen insanlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eskiden böyle insanların sayısı daha fazlaydı sanki :(

   Sil
 10. Nasıl da güzel bir anlayış, bravo doğrusu

  YanıtlaSil
 11. Ben garip gelebilir ama cop toplayanlari gordugumde cok seviniyorum.Cunku onlar sayesinde toprak daha saglam hayvan ve bitkilerimiz daha uzun yasayacak kisacasi dunyanin biraz daha uzun yasamasina vesile olduklari icin onlari cok seviyorum ve iyiki varlar diyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Takdire şayan bir iş yapıyorlar öyle herkesin çöpünü toplamak her yiğidin harcı değil muhakkak elbette çevreye çok büyük katkıları var en azından hemen hemen herşeyi çöpe atma kolaylığını adet edinmiş bizler gibi vebal altında olmazlar inşallah..size de iyi ki varsınız,sevgiler.

   Sil
 12. Bence saygı duyulacak bir kişilik sağlam bir karekter.
  Güzel bir paylaşım yüreğinize ve kaleminize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette öyle dış bakışlara olası olumsuz yorumlara aldırmadan böyle davranmak sağlam bir kişilik göstergesi olsa gerek,sevgiler Gezgin kova.

   Sil