3 Eylül 2016

Bir Yunan Adası / Sifnos


Kendileri Yunan kahvesi dese de bizim Türk kahvesinin aynısı olan kahveden içmek vardı bu manzara karşısında..elbette böyle bir yerde uyanmak bile güne muhteşem bir başlangıç olurdu..

Yunan adalarını sevmemin sebebi Yunanistanda doğmuş olmamdan kaynaklanmıyor..sanıyorum ki dünyanın her hangi yerinde doğup dünyaya gelmiş biri en az benim kadar bu güzel adaları görünce hem beğenir hem de ziyaret etme arzusunu duyar..Onları sevmemin başlıca sebebi maviyi bir başka seviyor oluşum,bunun yanısıra da beyazı da seven biriyim..Yunan adalarında bu iki rengi nerdeyse her köşede her detayda görmek mümkün ama bu kadarı ile sınırlı değil..Göğün ve denizin dünyanın başkaneresinde birbirine bu denli yakın uyumlu ve sürekli olduğunu bilmiyorum..İnanılmaz bir hafiflik,bir ferahlık hissettiriyor insana..Kalbim adaysa duygularım dalgadır vurur kıyılara..
Denizin üzerimizdeki etkisi daima büyük..denizi bilen ondan uzak yaşadıkça özlemi ve o özlemle gelen acıyı dahi tanıyacaktır,yerine de ne göl ne nehir ne de her ahngi bir şey koyabilecektir onlar her zaman alternatif olacaktır....ne denizden ne maviden ne gökten uzak yaşayan biriyim..içime deniz kaçmış olabilir veya kalbime bolca mavi renk boya dökülmüş olabilir..

Mevsim dönüyor yavaş yavaş,insanların çoğu tatilden döndü peki gidemeyenler ...veya çok sıcak aylarda gitmek istemeyenler...
Sonbaharda tatil yapmak gibisi yok bence..hava çok tatlı oluyor,günün renkleri daha solgun belki ama daha sakin daha anlamlı fiyatları da çok düşüyor sonbaharda Yunan adalarında..herşey nerdeyse yarı fiyatına..az insan bol deniz çok mavi sonsuz beyaz...

Tatil için,dinlenmek için en iyi mevsim sonbahar bence..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

4 yorum:

 1. Bu yaz benim ruhumu iyileştirdi gittiğim ada. Hiç bu kadarını beklemiyordum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle oluyor şehirden uzak olunca insan..trafik yok saate baka baka yaşamak koşmak yok ve çevredeki herkes böyle olucak ritim yavaşlıyor ve sakinlesiyor insan.

   Sil
 2. Bayrağı gibi kendi de mavi beyaz Yunanistan'ın. Özellikle Akdeniz ülkelerinin sıcaklığını da düşünürsek tatil yapmak için ideal bir yer. Tatil kolay da ben birnülkede yasamak Nasıl bir şeydir onu merak ederim. Bir gün de orda yasamak Hakkı'nda yazsan ya ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç aklıma gelmedi onunla ilgili yazmak neden olmasın :)

   Sil