16 Eylül 2016

Allah Beni Seviyor & Can-Can KitaplarıTimaş Yayınlarından çıkan Allah Beni Seviyor ve Can-Can kitapları gözümüzün nuru oldular...

Kitapların çocuklara bir çok şekilde hitap edip onları mutlu etmesi dışında çocuklara aktarılan mesajlar da çok önemli..

Ahlak eğitimini dinimize uygun veya örnek davranışları çocuğuna farklı bir dil güzel bir şekilde sadece öğretmek değil,çocuğunun kişiliğine katkı sağlayıp karakterinin bir parçası haline gelmesini isteyen annelere şiddetle tavsiye ediyorum..

Bu iki güzel kitabı hediye bile ettik..kızımın bir çok defa kitapta anlatılan bir konuyu veya bir değeri gün içinde bana hatırlattığı hatta beni uyardığı bile olmuştur..bkz:Anne musluğu uzun süre açık tuttun israf ediyorsun farkında mısın,demesi gibi...

Bir çok din eğitimi veya güzel ahlak ile ilgili kitap geçti elime,çocuklara ve özellikle benim kızıma bu iki kitabın çok katkısı olduğu için daha önce aldıklarımızı veya okuduklarımızı gölgede bırakıp bahis konusu etmek istemiyorum..

Evet piyasada çok sayıda çocuklar için kitapalr mevcut insan içinden çıkamayacak duruma geliyor,bu iki kitabın bambaşka bir etkisi bambaşka faydaları oldu bizim için.Dün burdaki (Frankfurt/ALMANYA)Türk kitabevi'ne uğradım..mevcut çocuk kitaplarına bakmadan eve dönmek istemedim bir kaç tane de seçip aldım.

Bu arada şunu da not etmekte fayda var diye düşünüyorum,Türk Kitabevi'nin Almanyada satışa sunduğu kitapların fiyatları oldukça yüksek.

Yeni kitaplarımız yine ahlak eğitimi ile ilgili,ahlak eğitimi ile ilgili olmasına özellikle vurgu yapmak istiyorum çünkü bir çok kez sokakta arkadaşlarıyla oyun oynayan kızıma yanlış olan ama bir çok çocuk tarafından kolayca düşünmeden veya önemsemeden sergilenen bir davranışı anlatmak açıklamak için çok zorlandığım anlar oldu..

Henüz bir tanesinden bir masal okuyabildik,değerlendirmek için kızımın üzerindeki etkisini gözlemlemek istiyorum..

Hassas bir o kadar da önemli bir konudur ahlak ve din eğitimi.Piyasada sayısız kitap var bununla ilgili yalnız çocuklara aktarılmak istenen mesaj yolda bir yerlerde kayboluyor.Bu tür kitapların herkes tarafından yazılmasına kesinlikle karşıyım..ele alınacak konular,çocuk psikolojisi bilgisine sahip,çağımızın ve zorluklarını çok iyi bilip algılayan,anlatabilen ve değerlendirebilen din bilgisi kuvvetli biri tarafından kaleme alınmalı ancak diye düşünüyorum.

Timaş yayınlarından hazırlanan bu güzel kitapların farklı farklı konular içeren ama yine aynı lezzette olan kitapları da var,ben bunları tesadüf eseri düşünmeden Sultanahmetten almıştım..

Çocuklarımız için çok güzel bir hediye olup anne ve babalarımıza çocuklarımızı topluma faydalı bir birey,güzel bir ahlaka sahip insanlar olarak yetiştirmekte katkısı olacağına inanarak tavsiye etmek istiyorum..

Son olarak:
Faydalandığınız kitapları veya önerilerinizi benimle paylaşırsanız ayrıca çok memnun olurum..


Güzel geçsin gününüz...Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

1 yorum:

  1. Yeğenime kitap ederken önce kendim okuyordum kitapları. :)
    Gerçekten çocuklar için doğru kitaplar seçmek önemli. Kendimiz için de tabii ama biz bir kitapta yazan şeylerin diğerinde farklı olduğunu gördüğümüzde araştırıp doğruyu bulmaya çalışıyoruz. Fakat çocuklar bunu yapamayabilir.

    YanıtlaSil