22 Ağustos 2016

Güzel Bloglar - Yüzyıllık Konak/Bir Hayattan Bir Edebiyattan

Kırmızı,ortası açık teflon kek kalıbının önünde bir iki döndüm ama almadan mağazadan çıktım. Sonra alışveriş merkezinden ayrılırken eşime bekleyin beni deyip, yüreğim pır pır ederek hızlı adımlarla mağazaya geri dönüp o kek kalıbını satın aldım.

..peki ya sonra ne oldu?..
Eminim ki merak edenler olacaktır..ancak asıl merak edilmesi gereken bu güzel girişin asonradında gelecek olanlar..bu kırmızı kek kalıbı hangi hikayenin veya en basiti hangi yemek tarifinin girişidir...veya değil midir?

Kırmızı kek kalıbı kitap bile olabilir sevgili arkadaşlar ama yemek kitabı değil tabii çok uygun aslında yemek blgouna bile çok uygun..ama mesele o değil..

Kırmızı kek kalıbının hikayesi çok acı çok gerçekçi,gerçeğin ta kendisi hatta..biraz da akabilecek gözyaşlarından dolayı nemli lakin okunası ve güzel..çünkü zorlanmadan akıcı ve samimi bir kalem tutmuş bu kalemi,bu güzel eller pek sık yazmasa bile yazınca kendinizi onu tanıyor yazdıklarını biliyor hatta o değil siz yaşıyormuş gibi hissedersiniz..


Yüzyıllık Konak'ın kokusu yayılıyor insanın içine..okumak da yetmiyor bu yüzden sadece bir yayını bir yazıyı,gerisin geriye gidiyorsunuz daha eskileri de okuyorsunuz..tatlı bir huzur ile tatlı bir büyü var sanki...daha fazlasını anlatmak olmaz..ama sizi kendi dili ve kalemiyle anlatacak olana yönlendirmek çok yerinde olur..

Bir Tatlı Huzur vermek istiyorum size bugün..tanımak ve çoğalmak için..mutlaka ziyaret edin,okuyun birazcık derim,işte burada YÜZYILLIK KONAK-BİR HAYATTAN BİR EDEBİYATTAN..muhtemelen karşınıza hemen kırmızı kek kalıbının yazısı çıkacaktır.

Zaman akıp bu yayınlar çoğalınca da bulamayıp okumak isteyecek olanlar için kırmızı kek kalıbının hikaye linkini de her ihtimale karşı iliştiriyorum buraya tıklatıverin...


Sizin güzel bloglarınız var mı?
Güzel blogları bize tanıştırın,o güzel paylaşımları bize ulaştırın,iyilere bir iyilik yapın,iyileri iyiler ile buluşturun...


Güzel geçsin gününüz..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

10 yorum:

 1. Bu yazıyı ve blogu tavsiye etmeniz çok iyi olmuş. Teşekkürler. İsim benzerliği de içime bir tatlı huzur verdi doğrusu.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş ben de hemen bir kapısını çalayım ;)

  YanıtlaSil
 3. Doğrusu o kırmızı kek kalıbını merak ettim :)

  YanıtlaSil
 4. Daha sık yazmasını çok isterdim yine de onu okumak bir ayrıcalık benim için. .hepinize teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 5. Hemen bakıyorum ben de. Teşekkürler Değmesin Yağlı Boya.

  YanıtlaSil
 6. Yazını 12 saat sonra tesadüfen gördüm ve o anki şaşkınlığım, mutluluğum ve bu güzel övgülerine muhtaçlığım tarif edebileceğim gibi değil. Çok teşekkür ediyorum, layık olamayacağım iltifatlar etmişsin, ezildim, mahcubiyet duydum. Bütün yazdıkların samimiyetle söylüyorum ki Sen'in güzelliğin. Fakat şu var ki ruhuma şifa oldun. Sen bu yazıyı yazdığın gün benimle birebir uğraşan dostlarıma, bana emek verip dağılan ruh halimi toparlamaya çalışan arkadaşlarıma yazını gördükten sonra haber verdiğimde benim yaşadığım şaşkınlığı onlar da yaşadılar :)) Cevap için geç kalmışlığımı affetmeni dilerim, bilemedim ne diyeceğimi öyle şaşkın ve mutluydum ki... Ben böyle güzel bir gönülden dua da istemeliyim hazır bulmuşken ;) Ve bir kez daha anladım ki yaşanılan hiç bir şey boş değilmiş, şuraya kendi kendimize atıverdiğimiz birkaç kelam bile... Gönül dolusu minnet ve şükranlarımla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Can..ablam..kardeşim her neyse sana daha yakın olan..bu alemde çok çok güzel insanlar var,mütevazi sakin duygulu..bir iki okursun onları ve bir çok şeyi hatırlatır yasatirlar sana..daha sık yazman tek isteğim benim dilerim o da olur zamanla çünkü sizden tecrübelerinizi istiyoruz olgunluğun nasıl olduğunu görmesek bile okumak istiyoruz..iyi ki varsın gerçekten iyi ki varsın ve ne olur yaz.

   Sil
 7. Bir teşekkür de lütuf gösteren yorumcu blogger arkadaşlarımız Bir Tatlı Huzur, Çocuklu Hayat, Kitap Güneşim, Çağla Görmenoğlu, İstanbul Hanımefendisi için. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Ve hepsini takibe alıp, mümkün olduğunca feyiz almaya çalışacağım. Sevgilerimle. Bizi tanıştırdığın için çok teşekkür ederim can Sevgi'm...

  YanıtlaSil