25 Ağustos 2016

Bit Pazarında..Bu güne dek bir yumurta dolabı (evet öyle bişey var) ahşap beşik,ahşap çeşitli oyuncaklar,abajur,baharatlık,poşet çay kutusu,küre,ahşap bebek arabası ve en favori olan bir kaç adet fincan aldım..

Bölgemizin bit pazarını keşfettiğimde duyduğum mutluluk çölde serap bulmuş insanınki gibi aynı..
Küçük bir kasabada yaşayan,ve temel ihtiyaçları karşılamak dışından mağazaları olmayan bir bölgede ben için bulunmaz nimetti bu pazar..

Haftanın iki günü (alışveriş günlerimde)kasabanın nehre yakın bir binanın arka bahçesinde ya da avlu demek daha doğru olacak sergilenen bu minik pazarda yok yok..ama gerçekten yok yok..

Deriden inal edilmiş minik kozmetik bavulları,eski ama hala çok iyi durumda olan kürkler,ev eşyaları,IKEA'nin şimdilerde kataloglarını süsleyen tabaklar,bardaklar yine ev eşyaları ama en orjinal ve en eski halleriyle bu pazarda sergilenmekte..

Esk,oyuncaklar,giysi,ev tekstili,yatak,koltuk,ayakkabılar,montlar,kocaman eski tablolar,aynalar da binanın iç bölümünde sergilenir..

Sözü fazla uzatmadan benim bu binanın avlusuna girişim gibi olsun...karşıma heme ntezgahlar çıkıyor..saatimi çok zevkli geçiyor,her hangi bir şey almasam bile bu iki günü sabırsızlıkla bekliyor yağmur yağdığı zaman ise resmen hüzünleniyorum açık alanda yapılıyor olmasına...Almanya'da bu güne dek sen sevdiğim yer de burası oldu...

Mutfak eşyaları-Mutfak saati

Porselen çay takımı

Takılar

Misketler

Kahve fincanları-Tatlı tabakları

Kaseler-yayvan tabaklar

Çay setleri-Japon çay setleri

Minik eşyalar

Çay setleri


Kahve makinesi


Saat

El yapımı mumluk altlıkları-Gümüş

Ahşap duvar süsü görevini gören tabak seti

İp eğeri-Doğru söylediysem..

Kristal bardaklar


Salata kaseleri


Metal objeler

Çay takımlarıBunlar da benim aldıklarım...Bakırdan minik objeler(telefona ba-yıll-dım,hediye edilmek üzere beyaz ve tek olan fincan,kırmızı porselen kase bir de şu muhteşem beyaz minik sandık..


Pazarı sevdiniz mi acaba?..Sergilenen eşyalardan size ne hediye etmemi istersiniz?

Mutfak saati?
Çay seti?
Yoksa gözümden kaçmış başka bir şey mi?

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

22 yorum:

 1. Bayılıyorum böyle yerlere. Saatlerce vakit geçirebilirim mutlulukla :) Senin aldığın minyatür şeylere bayıldım. Güle güle kullan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha büyük bir yer olsaydı daha fazla vakit geçirirdim ben de ama küçük bir yer yine de bazen iki saatimi alır teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Pazarda aldıklarınız da çok güzel güle güle kullanmanız ve bir gün o pazarlardan birine gidebilmem dileğiyle ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'de çok var diye biliyorum hiç gitme şansım olmadı en son Atina'da böyle bir pazar gezmistim o devasaydi inşallah ona gidersin ;) Sevgiler.

   Sil
 3. Ürünlerin hepsi birbirinden güzel senin aldıkların da çok hoş iyi günlerde kullan inşallah

  YanıtlaSil
 4. Tam bana göre. Hele de porselenler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini resimleyemedim şahane porselenler var.

   Sil
 5. tatlı tabakları ve fincanlar favorim:)) cann geliyorum tam benlik pazar berlinde kaldım bende ta yıllar önce ve severek heyecanla gezerdim bit pazarlarını çok yüzükler almışlığım var çok orjinal takılar bulabilirsin:)) sağlıkla gezin İNŞALLAH...aldıkların şahane biblolar gülerek kullanın...sevgilerimle canım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarih ver ne zaman geliyorsun çok çok mutlu olurdum bir bilsen sevgili ablam...

   Sil
 6. Sormak senden istemek bizden:) çaykolik olarak çay setlerine bayıldım.aldıklarını güle güle kullan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili hafızım sana seve seve gönderirim bana adresini ver olur mu?
   Çok teşekkür ederim ziyaretin için.

   Sil
 7. Çok güzeller. Ben de bayılıyorum bu bit pazarlarına. ALdıklarınız da çok güzelmiş. İyi günlerde kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim bir pazarları çok başka,geçmişe yolculuk sanki :)

   Sil
 8. Baseldeyken cocuk parklarına bazı günler bit pazarı açarlardı oralardan alırdım çocukların istediği oyuncakları. Misketlerimiz hala Basel bit oazarından kalanlar ;) ama burda gezmeye dolaşmaya cok gücüm yok. Bir tanesine gittim ev senin resimlerdeki gibi ev esyaları doluydu. Ben de evde fazladan 1 eşya bile istemem tabak çanak dekorasyon eğer özel bir anlamı yoksa şer çöptür benim için ;( o yüzden burda henüz bit pazarı kullanamadım. Şöyle temiz kullanışlı oyuncak satan bir yer olsa zaten ...... Misket gibi seyler almak istiyorum. Bebek oyuncakları olur... Gerçi burası kalabalık sehir insanlar kleinanzeige den ebaydan aldıkları için galiba bit oazarları Basel gibi temiz değil. Basel küçük biryerdi ve netten 2. El bulmak zordu. Biz de bit pazarlarına giderdik. Şimdi düşündüm de burda lazım olanları e baydan alıyorum ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son gidişimde çok güzel ince tahtadan üretilmiş kitapalr vardı çocuklar için ancakbizim hayat planımızda yine bir oynama olduğu ve ufukta bir şeyler hareketlendiği için almak istemedim,haklısın oyuncak konusu el değiştirip duruyor herkes eşyasını bir başkasının olacak satılacak diye kimbilir korka korka kullanıyordur :)))

   Sil
 9. O pazara gitsem kendimi kaybederim galiba, tam benlik. Aldıklarınızıda keyifle kullanın.

  YanıtlaSil
 10. Hepsimi güzel hepsimi Çiçek :) Onların değerlerini anlayan birilerinin çıkması şahane...

  YanıtlaSil
 11. Bizim buralarda bit pazarları çöplük gibi oluyor. İnsanın ilgisini çekse de bakıp almak canı istemiyor. Oranın pazarı iyiymiş. :)

  YanıtlaSil