11 Mayıs 2016

Seyir Terasları - Frankfurt Havaalanı


Susun..lütfen susun,susar mısınız?..esnek bir çözüm buluruz elber,biraz düşünmeme izin verin lütfen biraz düşünmem için zaman verin..

Pazar günü mangal mı yapsak çocukları parkam mı götürsek hava çok güzel güneşli ve serin evde kalmasak diye düşünürken oğlumun oflaya puflaya uçakların kalkışını izlemek için kurulan tribüne gitme isteği kızımın illa parka gitmek için isyan çığlıkları arasında kaldık...

..ben yine evin haline bakarak düşünmeye başladım,evde kalıp iş mi yapsam,misafirim bir hafta kaldı süpürge dahi açamadım,acil ve kaba işler dışında iş yapamadım vs vs...düşün düşün derken evde kalmamaya değişik bir şey olur diyerek kızı dondurma vaadi ile ikna edip oğlanı memnun edip uçakları seyretmek için yola koyulduk,evde kalıp iş planım yelkenleri suya indirdi tabii :))..

Büyük bir şehrin yakınlarında kalmanın avantajı hem kalabalığa yakın hem uzak oluşunuzdur..istediğinz zaman kalabalığa dahil olabilirsiniz veya olmayabilirsiniz.Hava çok çok güzeldi..tam ilkbahar havası onsekiz ondokuz derece civarında bir sıcaklık vardı..


Tribüne daha varmadan bile yol kenarı uçakları izlemek için can atanlar ile yavaş yavaş dolmaya başlamıştı,vakit geçtikçe arabayı park edecek bir yer dahi kalmamıştı..biraz yol kenarında oturup uzaktan izledik uçakların kalkışını,sonra da tribüne gittik..


Tribün küçüktü,en fazla elli kişinin sığabileceği kapasitedeydi ve doluydu..aileler ve çocukları,gazeteciler,amatör fotoğrafçılar ve daha mesleğini ve orada bulunma amacını bilmediğim bir çok kişi daha vardı..Devasa uçakların kalkışını izlemek evet oldukça heyecanlıymış..bu denli yakından izleme imkanım olmamıştı o güne kadar..önümde babaların omuzlarına çıkmış çocuklar arkamda ekipmanlarını yerlere sermiş fotoğrafçılar,ellerinde cep telefonları,uçakların kalkış saatlerini internet üzerinden uygulamalar yardımıyla takip edenler,boyunlarında kocaman objektifleriyle heyecanlı insanlar vardı..
Ve uçaklar..her ülkeden gelen her ülkeye giden uçaklar,küçük veya büyük tek veya çift katlı..pisti yarılamadan kalkabilenler,pisti sonuna kadar kullanıp anca havalananlar..

Halka böyle bir yerin ayrılması,çocuklar için özellikle çok güzel bir etkinlikti diyebilirim..bu kadar yakınımda olup da bu güne dek gitmediğim için kendime şaştım..daha sık gitmek gerek belki de..sıradan basit bir şey gibi gelse de çok keyifliydi bunun yanısıra da heyecan vericiydi..


En güzeli ise açık havadaydı,her hangi bir kısıtlama bir yasak yoktu ve tabii ki çocuklar ile gidilebilirdi ayrıca ücretsizdi ..
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

4 yorum:

 1. Ne kadar da güzel :) Dondurma deven bir kiz ve mekaniğe merakli bir erkek çocuk . Allah bağişlasın. Tüm güzellikleri görmeleri dileklerimle :)

  YanıtlaSil
 2. Keşif dolu bir gün olmuş :) Çocukların istekleri bitmez, bilirsiniz. :)

  YanıtlaSil
 3. Değmesin kimse onların keyiflerine , Rabbim keyfinizi bozmasın inşallah.. :)

  YanıtlaSil
 4. İzmir'de Metehan küçücükken hava gösterisine girmiştik, çılgın bir gürültü vardı, oğluş ürkmüştü azıcık. Şimdi gitseler kendilerinden geçerler :)

  Bu mevsim gezmek için harika bir mevsim, bazen keşke okullar ilkbaharda tatil olsa derim :)

  YanıtlaSil