10 Mayıs 2016

Güzel Bloglar - Her Güne Yeni Bir FotoğrafEski güzel günlerde blog tanıtımı yapan biriydim..Çok su geçti bu köprünün altından..köprü de kalmadı diyebilirim,menfaat arttı ve hayat ve bir takım durumlar değişti,biliyorsunuz..

Bir çok şeyi daha hafife almalar,günlük mutluluk-çıkar peşinde koşmalar,bugün çok sevip sarmalayıp yarın uzaklaşmalar sırttan kan bıçak oyunları oynamalar falan derken blog dünyasında her ne kadar kaliteli insanlar ve bloglar mevcut olsa bile çoğunluk ben merkezli ve çıkar üzerine yol aldığı için blog tanıtmak ender ve erdem isteyen bir şey oldu..

Yine de,yok değil!..

Hiç olmasaydı saygıdeğer bloglar ve yazarları,gerçekten insanlara bir şeyleri karşılık beklemeden sırf bu alemde bir mavi renk bir canlı ışık olmak adına blog hayatını sürdüren,kelimeciklerini ve kareciklerini bize aktaran insanların hatrına kalıyoruz burdayız ve onlara sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum..

Yeni bir blog açıldığından biraz gidişatını gözlemlemek gerek..birazcık niyetinin ortaya çıkmasını beklemek gerek..izlemeye almalar karşılıklı yorum yapmalar kaynaşmalar tanışmalar elbette çok güzel ama blog dünyasında dolaşan japon balığı ruhlu insanlar(örneğin ben)bu deryanın köpekbalıklarını veya deniz kestanelerini de unutabiliyor bazen..

Her daim güzellik peşindeyim..nerde olursa olsun..ister mutfakta ister uçakta..ister doğada ister bir kumaşın detayında..güzellik,özen ve emek olsun isterim yapılan her işte..bir prensip gibidir benim için..banyodaki çöp poşetini dahi düzgün koymalı insan,ona bile emek veriyorsa emeğinin karşılığı düzgün oluşu olsun..

Asıl demek istediğim..kalabalıklar içinde yalnızlığımızı ne tarafa koyacağımızı bilemediğimiz bu zor devirde,kimimiz gün boyunca sosyal medya ile bitmeyen boş zamanını öldürüyor(!)kimimiz bir rekabet içinde canla başla birilerinin önüne geçmeye çalışıyor kimilerimiz ise gönülün kıyısına uzanmış,kah güneşi anlatıyor kah dolunayı bekliyor serinletmek için içindeki yangını..

Ne güzel şeyler..

Bir blog tanıtacağım..şiddetle de tavsiye edeceğim..hele ki son yayınını okuduktan sonra bu insanı tutmalıyız tanımalıyız kanaatine vardıktan sonra bunu yapmam gerektiğine inanıyorum...

En ünlü en popüler hatta fenomen olmuş bloglar bile bencillik,kandirmak,aldatmak gibi bir çok yolu izleyerek bir yerlere gelir,gerçek acı ve biraz sert konuştuğumu da biliyorum.
Zaman bu tür davranışların artmasına sebep oluyorsa,bunun tam tersini destekleyen birileri,bi yerler,bir şeyler olmalı,hatta aranmalı bulununca da meydana çıkmaları için elinden gelen yapılmalı..
Dost acı söyler ancak..

Gerçek hayatımızda neleri seviyor ve nasıl bir ortamda olmayı arzu ediyorsak hatta hayatımıza girecek olan insanları titizlikle seçiyorsak blog dünyasında da gözümüzü kalbimizi dolduracak ve doyuracak blogları seçmekte özenli davranmamız icap eder..

Gözünün haramdan,kalbini kir ve pastan korumalı ya insan..yeri gelir tebessüm edersin yeri gelir güzelbilgiler edinir tecrübelerin paylaşımından istifade edersin..internette geçen vaktin bu yanlarını göze alarak sosyal ortamlarda ve mecralarda dolaşmak belki bu anlayış ile bize faydalı ve getirisi olan bir eylem olabilir..onun haricinde internette bulunmak zaman kaybı ve ruhumuzun,gözlerimizin çoğu zaman psikolojimizin bozulmasına hayatımızı başka hayatlar ile kıyaslamamamıza sebepler doğuracaktır..

Çok yeni ama çok yerinde ve güzel paylaşımları olduğunu düşündüğüm bu kardeşimizin blogunu tanıtmak ve sizi onunla buluşturmak istiyorum..

Her Güne Yeni Bir Fotoğraf


İnanıyorum ki zamanla hem görsel olarak hem de yazılı olarak kendini ifade etme şekli gelişecek ve bizlere güzellikler katacaktır..

Fotoğrafı,sevmeyi,hayatı sorgulamayı,bir insanın gözlerinden yaşamı değerlendirmeyi takip etmekten hoşlananlar için ideal bir blog..

Bağlantıya tıklayın..eminim ki en son yazısı size bir mesaj gönderecek,düşündürecek ve ne demek istediğimi anlamamıza biraz katkı sağlayacaktır..

Her Güne Yeni Bir Fotoğraf


Güzel blogları bize tanıştırın,o güzel paylaşımları bize ulaştırın,iyilere bir iyilik yapın,iyileri iyiler ile buluşturun...


Güzel geçsin gününüz..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

9 yorum:

 1. Bir blog böyle güzel tanıtılabilirdi. Teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okunası izlenesi bloglar için emek verenlere asıl ben teşekkür ederim saygıdeğer Profesör bey abim.

   Sil
 2. Abla desem acaba ayıp olur mu ? Şu an çok mutlu oldum .Kelimelerin yetmedi bazı yerler bilirim. Bir yenisi daha eklendi sayende . Çok teşekkür ederim. Zaten bu yazıya anca teşekkür edebilirim. Başka ne denir,ne söylenir ne yapılır bilmiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abdullah bey kardeşim blogunuz eminim ki cepten ziyaret edecek olanlar olacaktır izleyici eklentisi sanırım mobil cihazlarda görünmüyor istersen kontrol edebilirsin izlemeye almak isteyip de alamayan dostlar olabilir..
   Teşekkür kabulümdür abla vasfını dolduracak kadar donanımlı degilim ancak henüz :) ..
   Güzel insanlarla tanışmak dileği ile.

   Sil
  2. Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Sizi ve sizin gibi değerli insanları kendime örnek alıyorum. Özellikle blog konusunda. Mobil olarak da hallettim şimdilik. Ama daha iyi bir tasarım arıyorum açıkcası. Bulursam güzel olcak :)

   Sil
 3. O ne güzel anlatım öylee kalemine yüreğine sağlık.. :)

  YanıtlaSil
 4. Daha iyi bir tasarım dediniz acaba nasıl bir şey kullanım bakımından sizin için rahatlık sağlayabilir..buradaki temanın genel görünümü özellikle mobil cihazlarda çok hoş duruyor diye düşünüyorum. TIKLA

  YanıtlaSil
 5. Fotoğraf bloglarını çok severim :)

  YanıtlaSil