2 Nisan 2016

Yoğurtlu Semizotu Salatam


MALZEMELER:

Semizotu taze ve minik minik bir kase dolusu
2 su bardağı  yoğurt süzme
Zeytinyağı has 5-6 çorba kaşığı
Kornişon salatalık 5-6 adet
Tuz tansiyon durumuna göre
2 diş sarımsak her derde deva gönlünce koy dilersen

YAPILIŞI

Semizotu temiz ve kurulanmış olmasına özen gösterin..Kornişon turşuyu minik minik doğrayın.
Yoğurdu su ile açmanızda fayda var(süzme yoğurt kullanacak olanlar için)..yoğurdu açtıktan sonra semizotu ve diğer tüm malzemeleri ekleyip kaşık yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru karıştırın..hafifçe.

Geriye kalan malzemeleri de ekleyin..üzerine zeytinyağı gezdirin..
Çocuklarıma yedirdiğim için pul biber ekleyemiyorum,arzu eden pul biberi de ekleyebilir çok yakışıyor..

Basit kolay ama hem çok faydalı hemde inanılmaz lezzetlidir..

1 bilemedin 2 püf noktası:

Kullanacağınız semizotunun küçük yapraklı olmasına özen gösterin..semizotunu doğramadan salataya eklemeniz faydası bakımından önemlidir..

Soğurt yoğurt ile yapın.
Mümkünse..soğuk yoğurt ile yapılan salata hem semizotunun daha diri kalmasını sağlar hem de daha lezzetli bir sonuç verir :)

Tarifi verdim,püf noktaları da ekledim..şuraya da kısa ve güzel bir hikayecik de eklemek isterim..yarın günlerden Pazar ya ondan :)
Adam,bir haftanın yorgunluğundan sonra Pazar sabahı kalktığında bütün haftanın yorgunluğunu çıkarmak için eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü.

Tam bunları düşünürken oğlu koşarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba oğluna söz vermişti bu hafta sonu sinemaya götürecekti ama hiç dışarıya çıkmak istemediğinden bir bahane uydurması gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dağıttığı dünya haritası gözüne ilişti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna eğer bu haritayı düzeltebilirsen seni sinemaya götüreceğim dedi sonra düşündü:

-Ohh be kurtuldum en iyi coğrafya profesörünü bile getirsen bu haritayı akşama kadar düzeltemez.

Aradan on dakika geçtikten sonra oğlu babasının yanına koşarak geldi ve “baba haritayı düzelttim,artık sinemaya gidebiliriz”dedi.

Adam önce inanamadı ve görmek istedi. Gördüğünde de hala hayretler içindeydi ve bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuk şu cevabı verdi:

- Bana verdiğin haritanın arkasında bir insan vardı.

İNSANI DÜZELTTİĞİM ZAMAN

DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELMİŞTİ.Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

4 yorum:

  1. Ellerinize sağlık benimde çok severek yaptığım bir salatadır.
    Hikayeyi de zevkle okudum, bir cümle ne çok şey anlatıyor.

    YanıtlaSil
  2. Ellerinize sağlık, semizotunu da hiç abartmadan söylüyorum hafta 3-4 kez yiyoruz. Hatta çok basit ama çok lezzetli bir salata tarifimiz var. ))

    YanıtlaSil