14 Nisan 2016

Saç Dökülmesine Bitkisel Çare/Karanfil Kürüm

Karanfil kürü


Saç dökülmesine etkili gerçekten faydası olabilecek çareler peşinde olanların dikkatine!


Bu benim kimyasal bir kür deneyip iyi sonuçlar aldıktan sonra bitkisel bir çözüm arayışı sonucumun meyvesidir!..
Karanfil Kürüm!..

Maliyeti küçük elde edilen sonuçları çok etkili olan bu nimetten gerçekten çok fazla şey umabilir bekleyebilirsiniz..

Karanfil Ağacı

KARANFİL/KARANFİL AĞACI

Karanfil baharat olarak bilinmektedir..biliyor ama tanımıyoruz..kısaca tanımak isteyenler için:

Tükettiğimiz,kokusunun nerdeyse sevmeyeni olmayan bu bitki ile ilgili kısacık bilgi,temel bilgiler..

Anavatanı Endonezyadır.
Sıcak iklimde yetişen bir bitkidir.

Çok sıcağı sevdiği için Akdeniz bölgesinde veya daha Kuzey konumda bulunan ülkelerde yetiştirilmesi pek elverişli değildir..Seralarda ideal sıcaklık ve nemli ortamda yetiştirmek mümkündür ancak..
Ev ortamında süs bitkisi gibi yetiştirilebilir..
Bilinen karanfil çiçeği ile iki farklı şeydir.Dört mevsim yeşil kalmaktadır.Dünyaca bilinir sevilir tüm mutfaklarda kullanılmaktadır.

Bir çok nimet gibi tazeliğini su testi ile öğrenmek mümkündür..Kalitesi düşük ve adi ise su üzerinde yatay vaziyette durur,kalitesi yüksek olan karanfil tohumcukları ya suyun dibine batar ya da başı yukardı olup dik durmaktadır.

Karanfil ağacından yararlandığımız bölüm tohumlarıdır..evet o karanfil diye bilinen minik saplar ağacın tohumudur,açılmış hali ve olgunlaşmış hali değildir.
Henüz daha taze ve yeni yeni yetmeye başlarken tohumları toplanır,kurutulur..

Bir çok alanda bir çok amaçla kullanılabimektedir,antiseptik,hoş kokulu,mide sıkıntılarına çok faydalı,çocuk sahibi olmak isteyenler için zemin hazırlamada yardımcıdır,kolay bir doğum yapmak isteyenler için bile faydalıdır.

Allah'ın güzel nimetlerinden biridir..faydalanmak nasip olsun..


Karanfil nimetini saç dökülmemi durdurmak için kür olarak kullanmaktayım..Sevgili G.hanım (Kozmik Bakım/Saç Dökümüne Bitkisel Çözüm Kürü)tavsiyesi üzerine kullanmaya başlayıp faydasını iki aylık kullanımdan sonra buraya aktarmak istedim..


ÇARE BİR TUTAM KARANFİL SAPINDAYMIŞ MEĞER!


KULLANIM ŞEKLİ10 ila 15 adet karanfil sapını 10dk kadar kaynatıyorum.Kaynadıktan sonra cam bi kavanozda ılıyana dek kapalı bir vaziyette demlenmesini bekliyorum..

İyice ılıdıktan sonra süzerek boş ve temiz bir fısfıs'a alıyorum..Geriye kalan saplarını minik bir tüpün içine bir miktar şampuanımdan ekleyerek her saçımı yıkamada bu karışımı kullanarak tüketiyorum..uzun süre tutmak veya çok miktarda şampuan eklemek sapların çürümesine sebep olabileceği için G.hanım az miktar şampuan eklememi önerdi..Her saç yıkamanın ardından saçıma fısfısla karanfil küründen saç diplerime masaj yaparak sürüyorum..bir sonraki yıkamaya dek saçımda kalıyor..daha fazla bilgi burada
İlkbahar mavsiminde olduğumuz için kullanmak ve sonuç görmek isteyenlere önerim şu olabilir..biraz beklemekte belki fayda görebilirsiniz yani şimdi kullanıldığı uygulandığı takdirde gerçekten sağladığı sonucu elde edemeyebilirsiniz,saçlar ilkbahar mevsiminde doğal olarak dökülmektedir..Maliyeti yüksek,içeriği çoğunlukla kimyasal malzemeden oluşan saç dökülme ürünlerini böylece kullanmamaya karar verdim..

Şiddetle tavsiye etmekteyim..
G.Hanım..Çok teşekkürler,her şey için..

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

8 yorum:

 1. Güzel bir bilgi paylaştığınız için teşekkür ederim. Galiba kadın erkek ayrımı yoktur. Eğer öyleyse deneyeceğim bunu sabırla. Anladığım kadarıyla kolay yapılabilen bir uygulama.))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazırlanması uygulaması kolay tavsiye ederim kadın erkek fark etmiyor inşallah sonuçlar sizi memnun eder.

   Sil
 2. şahane bir yazı, şahane fotoğraflar <3
  bu kürün gizemli bir yanı var :)) soranı olmaz çok, sanırsınız ki kimsenin ilgisini çekmiyor.. sonra bir söz açılır, bütün hayranları çıkar sahneye. ne çok müptelası olduğunu görüp hayrete düşürür. sonra bir bakarsınız yine sessizliğe bürünmüş. öyle mütevazi bir ünlüdür yani :)
  sizin de gönlünüzü çaldıysak birlikte ne mutlu bize <3
  bolluğunu bereketini sunsun hem saçlarınıza hem kokusunun yayıldığı evinize <3
  beni hem çok mutlu ettiniz hem de onurlandırdınız, sevgiyle sarılıyorum <3 :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Com güzel tabir ettiniz gerçekten öyle kuru bişey sanırsınız ama bi açıldı mı mest olmamak elde değil. .çok teşekkür ederim bi derdimi giderdiniz bin derdinizi gidersin Rabbim..sevgiler benden sepet sepet kucak kucak; )

   Sil
 3. bakın, yanı sıra böyle güzel dualara neden olup tüm hayatınızı güzelleştirme özelliği var:) yüreğiniz dert görmesin, yüreğimi hafiflettiniz <3

  YanıtlaSil
 4. İnsanlar şampuan kullanarak hata ediyorlar. Dökülme önleyen diye geçen sampuanlar da dahil olmak üzere kullananlar saçlarına ve vucutlarına yazık ediyorlar. İçinde ne olduğu belli olmayan kimyasallar olan sampuanlar yerine beyaz sabun zeytinyağı sabunu vb. kullanmakta fayda var. Çevremdeki pekçok arkadaşı da şampuan kullanmaktan vazgecirdim. Doğallık iyidir.

  YanıtlaSil
 5. Ben de ilk fırsatta deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler... :)

  YanıtlaSil
 6. Karanfilli çaya bayılırım:) Bak bu etkisini bilmiyordum. Paylaşım için çok sağol canım:)

  YanıtlaSil