3 Nisan 2016

Nur Gövdeli

Kitaptan alıntıdır-Daha doğrusu bir kitab resminden çekilen alıntı bir karedir,ama bu hangi kitap,var mı bilen?


O mübareğin gölgesi yoktu,çünkü kendisi baştan ayağa nurdu.
Hiç şüphesiz nurun gölgesi olmaz.Mübarek başının üzerinde,o nereye giderse onunla birlikte giden bir parça bulut vardı.Gözleri,önden nasıl görürse arkasından da öyle görürdü.Bir kere baktı mı doğuyu ve batıyı tamamen görürdü.

Kulakları uyanıkken işittiği gibi,uyurken de aynen öyle işitirdi.Burunlarındaki mucize şu idi:Hz.Cebrail vahiy getirmek için ne zaman göklerdeki makamından ayrılsa,onun kokusunu alırdı.Dişlerinin arasından çıkan nurdan,gece yollar aydınlanırdı.

Biri bir şey kaybetse bu nurun ışığıyla bulurdu.Mübarek sırtında güvercin yumurtası hacminde mühr-i nübüvvet (peygamberlik nuru) vardı.

Terlediğinde teri misk ve gül gibi kokardı.Bir avuç toprak alıp düşman ordusunun üzerine attığında,on iki bin askeri perişan etti,ay ikiye ayrılıp bir parçası yere kadar indi ve onun peygamber olduğuna şehadet etti.

Sallallahü Aleyhi ve Sellem..

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

3 yorum:

  1. "Allahümme salli ala seyyidina Muhammediv ve ala ali seyyidina Muhammed."

    YanıtlaSil
  2. Salat ve selam yaratilmislarin en guzeline olsun.
    hayırlı sabahlar :)

    YanıtlaSil