27 Nisan 2016

Nasıl Uyuyorum - Kolay Uyuma Yöntemi


Gün geçmiyor ki insan beyni ile ilgili yeni bir keşif bulunuyor olmasın..bilim adamları harıl harıl bunun için çaba sarf edip çalışıyor..
Ben bir bilim adamı elbette değilim..ancak bizzat insanın yaşayıp deneyimlediği bazı şeyler vardır ki bunlar bilim ile değil çok sade bir dil ile hattasade bir anlayış ile bile anlaşılabilir..

Hayatımın bu dönemlerinde çok yoruluyorum ve uykuya geçişim nerdeyse hemen hemen gerçekleşiyor..yine de bazen aşırı yorgunluk uyuyamamama sebebiyet veriyor..haliyle insan istese de istemese de geriliyor,hem yorgunsunuz hem uyuyamıyorsunuz..çıkışı zor bir yol..

Bir kaç yıl evvel fark ettim ki uyumadan evvel neler düşündüysem,aklımdan neler geçtiyse rüyama giriyor,rüyam o düşüncelere göre şekilleniyor ve nihayetinde rüyalarımın çoğu kötü veya karmakarışık olmakla beraber yeni güne uyanışım da bu rüyaların etkisi altında kalmama neden oluyordu..

Bir kaç yıl evveline kadar dediğim gibi..sanırım son dört yıldır bu durum tamamen hayatımdan kalktı..
Ne yaptım peki...uyumadan evvel düşünmeyi kendime tamamen yasakladım diyebilirim ..şöyle ki uyumadan evvel gün içinde ne yaşadıysam ne kadar iyi veya kötü geçtiyse yastığa başımı koyduğumda bunlardan hiçbirini düşünmüyorum. .yok iradem o derece güçlü değil tabii ki..Tüm bunları yapabilmek için çok basit bir formül veya yöntem uyguluyorum..

Tekrarlamak. .bazı kelimeleri tekrar tekrar söyleyerek uykuya geçişi rahatlıkla sağlıyorum. .hem de öyle bölünen hafif bir uyku değil uyuduğum. .

Bu kelimelerin ne olduğunu merak eden var mı. ?


Yıllarca bu denli etkili ne olabilir..bi tahmin eden var mı. .olsa da olmasa da bu yayını okuyan bu gece deneyebilmesi için bunları zaten yazacağım. .

Yastığa başını koy..gözlerini kapat içinden veya dilinle veya alçak sesle hiç fark etmez istersen hepsini sırayla istersen aynı kelimeyi tekrarla..

Kelime seçenekleri çok fazla..aslında işin sırrı şu bence..bu kelimelerin dna'mizda oluşu onları bu derece etkili kılıyor. .sanki bi şekilde illa ve mutlaka bu kelimeleri söylemelisin söylemek zorundasın diyor bedenimiz..


Sürekli tekrarladığım kelime-dualar şöyle:


1-Allah'ın her hangi bir esması(esmaların veya sadece bir esmanın anlamını bilerek okumak olası sıkıntı yaşadığımız bir durum için de tesirli olur diye düşünüyorum).
2-Efendimiz Muhammed'e salavat
3-Kevser süresi
4-İhlas süresi
5-Kelime-ı şehadet veya sadece La ilahe illallah..

Vücudumuz bile bir çok ayeti taşıdığını bilim adamları keşfetmiştir..küçük bir örneği de var..telefonumdan bir not bu:İnanılmaz değil mi..İster bir kelime ister bir ayet ister bir Esma ister bir salavat art arda söylenir ve uykuya geçiş kolaylıkla gerçekleşmiş olur..Her gece bu şekilde uyuyorum her gece uykuya dalmam beş dakikadan uzun sürmüyor. .şiddetle tavsiye ediyorum..inşallah vakit bulup Zikir ile ilgili çok faydalı ve çok etkili bir yazı daha paylaşacağım. .biraz daha sadeleştirme ve özetlemek gerektiği için şimdilik bu kadarını kendi tecrübeye dayanarak en sade kelimelerle paylaşmak istedim. .

Denemeniz ve istifade etmeniz dileğiyle. .

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

8 yorum:

 1. Ben de dua seçerim biliyor musun? Bir duayı okurum, baktım onda o gün ruhani bir şey hissetmiyorum değiştirir başka dua okurum. Sonunda bir tanesi içime ferahlık verince onu tekrarlarım.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
 3. Allah razi olsun canim. Bildigim dualari ve sureleri okuyordum ama tekrar etmiyordum. Bugun deneyecegim.İse yarayacagina da inaniyorum

  YanıtlaSil
 4. Yaradana yaklaşmanın her şekli insana huzur veriyor.

  YanıtlaSil
 5. insan aklındaki karmaşaları atamadığında uyusada rahat bir uyku olamıyor maalesef bunu bizzat yaşayanlardanım genelde yapamasamda bunu yazdığın gibi uyguladığımda etkisi oluyor tabi ki
  teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 6. Merhaba blog keşif etkinliğinden geliyorum seni takipteyim bana da beklerim sevgiler
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 7. Ben de yatmadan önce biraz kitap okuyorum. Hemen uykum geliyor. Aslında uyuma sorunum çok nadir olur.

  YanıtlaSil
 8. Bende sürekli salavat getirirdim uyuyamadığım zamanlarda :3 Uykunun yanında huzurda veriyor ^^ Ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil