28 Nisan 2016

Leyla'dan SonraAşağıdaki yazı Leyla'dan Sonra sitesinden alıntıdır...
TRT'de yayına giren İyi Fikir programına konuk olan İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi'nde doktorluğa yeni adım atmış gençlerden aldım haberi..


Bugün odamı toplarken bir yerlerden Leyla’nın annesinin telefonu çıktı karşıma. İçim ‘cız’ etti, korkarak aradım ve yine korka korka ‘Peki ya Leyla’yı sorsam?’ dedim. Titreyen bir ses ‘Ben de kandil diye Leyla’nın ruhuna irmik kavuruyordum şimdi’ cevabını verdi. Ve o anda kafamdan geçen, günlerdir peşinde koşturduklarım oldu. Fatoş Abla’ya mutlaka bir çayını içme sözü verip, ölüme dair birkaç beylik laf edip, aslında söylediklerimle kendimi bile teskin edemeyip 17 aylık yeğenime koşup sarıldım.

Ve bu kez çok kısa süren bir toplantının ardından ‘Daha fazla beklemek yok’ dedik. Daha fazla gözyaşı ve pişmanlık kalmamalı geride. Çünkü Leyla’nın bizden beklediği yalnızca bir bisikletti, camdan hergün annesine gösterdiği, evine kısacık gidebildiği zamanlarda da olsa sürmek istediği.. 6.5 aylıkken tanısı konan hastalığı oldukça kötü huylu bir tümördü, nefes borusuna yakın olması sebebiyle de oldukça kritikti. Kendisini koca koca ameliyatların beklediğinden habersiz ve öyle masumdu ki Leyla.

Ve şimdi o yok. Arkada teslimiyetli bir anne, kimbilir küçük dünyalarında neler hisseden abileri ve bir de fazlasıyla mahcup biz üç koca abla var işte. Hayal kuranlar var..dikkat!..

Dediler ki hasta çocukların istekleri,hayalleri var..onlar hasta değil,hayaller asla hasta olamaz..
Hayalleri bazen bir patates kızartmasından bazen ünlü biriyle tanışmaktan ibaretmiş..

Hayallerin gerçekleşmesi için aracılar ile iletişime geçen ekip sla para kabul etmiyor..durmadan çocuklarla konuşuyor iletişim halinde olmaya çalışıyorlar..asla para kabul etmiyorlar dediğim gibi.

Bizden vesile olmamızı istiyorlar sadece çocukların hayallerini gerçekleştirmek için..belki o patatesleri bizim almamızı belki kızartmamızı istiyorlar ama asla para söz konusu değil..

Leyla'dan sonra hasta yatağında olan onlarca yavru hayallerinin pencerelerden kapılardan girmesini bekliyor..ordalar,bekliyorlar.

Herkes ama herkes yardım edebilir..hayaller listesi çok uzun çünkü..ama bence sıkıntı değil,bolca hayal kurulmalı ve kurmalı özellikle bu çocuklar..bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek için mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site:LEYLA'DAN SONRA

Direk iletişime geçmek daha fazla bilgi almak ve bir hayaligerçeğe dönüştürmek için:İletişim için: istanbultip@leyladansonra.com
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

3 yorum:

  1. Bu ne kadar harika bir düşünce. O kadar duygulandım ki. Ve ilk kez görüyorum. Bunun çok kişi tarafından bilinmesi lazım. Çok teşekkür ediyorum haberdar ettiğiniz için...

    YanıtlaSil
  2. Böylesine kocaman yürekli insanlar var çok şükür. Haberdar ettiğiniz için sağ olunuz.

    YanıtlaSil
  3. Allah onlardan razı olsun çok güzel bir şey yapıyorlar.

    YanıtlaSil