23 Nisan 2016

Film Gecesi/Düşlerin Terzisi


Doğup büyüdüğü kasabadan bir cinayetin işlenmesi sebebiyle uzaklaşan bir kadının geri dönüşü..daha yetenekli daha becerikli ama halen içindeki derin acıyı ve kasaba halkı tarafından üzerine yığılmış suçlamaların altından kalkamamış gerçeği herkese ispat edip kendini aklamaya çalışan bir kadının hikayesi..önyargılı bir toplum birbirinin sırrını sıkıca gizleyen gerçeğin tam olarak nedir diye düşünmeyi bile göze alamayan bir baskı ortamı..

Düşlerin terzisi izlenesi güzel bir film diyebilirim..beklentim veya hayal ettiğim biraz farklı olmasına rağmen bambaşka bir havası olduğundan izlenir diyebilirim..not verecek kadar mahiretli değilim..

Filmde yine güzel bir kadın,yakışıklı bir adam tabii ki de aşk mevcut,müstehcen sahneleri de var..ben daha fazla iğne iplik,patron kumaş daha fazla bu tarz görüntülere rastlarım diye düşündüm..
Her halükarda emek verilmiş iyi işlenmiş bir konusu var..

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

10 yorum:

 1. Kate Winslet için her türlü izlenir diyorum bende çok severek izledim blogumda da ele almıştım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyunculuğu çok iyi ekran dolduran bir kişiliği var.

   Sil
 2. Ben de cok severek izlemistim, son sahnedeki kirmizi hali cok iyiydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıyafetler çok dikkat çekiciydi gerçekten.

   Sil
 3. İzlenecekler arasına not almıştım, tavsiye de edilmişse vakit kaybetmeden bakmalı :) Hem konu hem de dönem itibariyle kaçırılmaz zaten.

  YanıtlaSil
 4. Blogları geziyordum, bir uğrayayım dedim. Güzel bir filme benziyor. Eskiden müstehcen sahneler varsa ileri alıp izliyordum. Artık içim kaldırmıyor direk filmi kapatıyorum. Bundan mütevellit bir süredir Bollywood takılıyorum, beklentilerimi de çoğu zaman karşılıyor. Bana da beklerim canım ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin sevgili Emine..
   Bir film ne kadar özenli olursa olsun dediğin gibi müstehcen sahnesi çıkınca ben de soğuyorum artık..bu filmi bir çok blog arkadaşımın yorumlarından yola çıkarak izledim ama sonuna kadar izledim mi tam olarak..hayır..izler gibiydim..nedense cinsellik olmadan bir yerlere gelinmiyor anlayışı var belki de öyle Rabbim muhafaza etsin..Sana sabah sabah uğradım ben:)

   Sil
 5. Dikiş ile ilgiliyse tabi ki izlenir noktalı sahneleri de atlarız ne olacak. Sonuç da imkanı var:)

  YanıtlaSil