29 Nisan 2016

Aslının İçinde


Bir lale tadında olup bir lale endamıyla dik durmak..bulunduğum yerde dik durmaya çalışan o kadar çok şey var ki..yalnızlık dile değmiyor bu yüzden..ve okul yolu ile birleştirilince hayat yolum,renklerini,kokularını,derslerini ve ibretlerini alıyorum adım adım..ben,bu hayatta bu toprağın üzerindeyken daha diyor ki bana bak şu kara cisimden neler bitiriveriyor Rabbin..


Renklere bakmalısın,dokulara bakmalısın..her biri bir sır her biri bir tohumdur..çatlamadan açar mı,açmadan büyür mü kokar mı dolar mı şu kara toprak diye bastığın zemin..Bu güzellikleri gövdesinde büyütenin olacağım bir gün..bir gün bu gövde ile birleşeceğim..elim,ayağım,kulağım ve tüm bedenim onun olacak..bana verileni geri vereceğim..teslim olmak bu yüzden şimdiden gerekli..kimbilir,belki tekrar bitirir beni Rabbim,bu topraklarda olmasa bile,belki tohumum başka topraklarda çatlar ve açar çiçeklerim..


Birbirimize dokunuyoruz esasen..topraktan gelenler en güzel halleriyle birleşip bir bütünü oluşturuyor..kimseye ihityaç yok demek ters kaçar kalbe..herkes herşey birbirine muhtaç..
Sarı sarılığını alıp gitse..
Yeşil yeşilliğiyle dalları terk etse..
Ağaç gövdesinden feragat etse..
Olur muydu çiçek,olur muydu ağaç ?


Sev sana verileni..
Sev..
Sevin alınması geri..
Su dese ben giderim burdan ileriye,toprak dese ben daha fazla bunu tutmam diye..biri ileriye kaysa biri kaçsa geriye..nehir yatağında durur muydu..denge sağlanır mıydı can söyle..


Onca pervane olmuş çiçek dalında iken ..memnuyetsizlik gelip yapışır canıma zaman zaman..
Niye?..

Kör mü ki yüreğim,gaflet mi ki eteğim,gömleğim..bu ninni kulağıma ne vakit söylendi..kalbim ne diye küstü sevgiliye?


Mekanımın aynasıyım ben..
Ne dokunuyorsa kalbime o çıkar beriye..ve herşey için herşey oluyorum fark etmeden..bunca hazırlık bu gün mü yapıldı?
Çiçek bir günde mi boy gösterip uzadı,morardı,kırmızılaştı..
Olur mu bir günde mucize..bir günde biter mi çiçek uçar mı kuş..

Tut ki olur..
Sağlam olur mu gövdesi,kanatı kudretle uçurur mu?

Lazım olanı göremiyorsam..görenleri lazım kılıfına bürümüşüm,faydası var mı?
İçimdeki tohumları büyütmezsem,hazırını alıp vazoya koysam,süslesem bunlarla evimi,gözlerimi,can tatmin olup,yüreğim bu kadarına tamah eder mi?..
Yaşam..
Bir an..
Şu an..Şimdi ve sonrası belirsiz iken..henüz içimdekilere nefes alma fırsatı vermemişken tutunduklarımı,sevdiklerimi,beğendiklerimi yüceltmek,büyütmek niye..
Lezzet bir tabak yemekte,bir fincan kahvede mi sadece..
Öyle mi gerçekten..
Bunca ihtişam..bunca alem içinde alem yaşam içinde yaşam..bunlarla sınırlı..bunlardan ibaret olabilir mi?Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

8 yorum:

 1. Yazınız insana "acaba ne kadar yaptıklarım doğru?" duygusu verse de ben fotoğraflar da ki yaşama sevincini ve güzelliğini gördüğümden heyecan duydum. Hayırlı cumalar. Sizinle sonra yazışamadık. Bana dönerseniz sevinirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O halde ya resim seçimi yanlış ya da metin elçisi :))
   Yüreğine sağlık Perim ..Her insanda farklı izlenimler kalabilir bu güzel bişey. .hafta içi rahatsız edeceğim inşallah, sevgiler.

   Sil
 2. İçim açıldı. Allah göz zevkimiz için be güzellikler veriyor. ♥

  YanıtlaSil
 3. Su gibi...Her cümlen su gibi aktı gitti ruhuma " Can" ... hele görsellere bayıldım... Bu gün hangi bloga baksam, muhteşem yazılar çıkıyor karşıma. Güzel yürekli arkadaşım, sağolasın...

  YanıtlaSil
 4. Birbirimize dokunuyoruz esasen..topraktan gelenler en güzel halleriyle birleşip bir bütünü oluşturuyor..kimseye ihityaç yok demek ters kaçar kalbe..herkes herşey birbirine muhtaç..ALLAH SENDEN RAZI OLA MÜTHİŞ BİR YAZI OLMUŞ HAMDOLSUN RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN ...KUZUM GÖZ YAŞI DAMLALARIYLA OKUDUM SEVGİLERİMLE...CANN

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sözü güzel duası güzel ablam hoş geldin sefalar getirdin Allah razı olsun ablam.

   Sil