31 Mart 2016

Polenin Üzerimdeki İnanılmaz Etkileriİki ay önce hayatıma giren mucize..Polen Allah'ın muhteşem bir nimeti,bilmiyordum öğrenince bir kez daha dünya üzerinde ne kadar değerli nimetler içinde olduğumuzu anladım..Allah'a hamd olsun..bir sinek kanadı kadar değer vermediği dünyada bu kadar muhteşem nimetler verdiyse Rabbim kimbili Cennetinde hak edenler için nenimetler hazır etmiştir..Görmeyi girmeyi nasip etsin inşallah..(amin)

Stres kötüdür demek istiyorum bunların ardından..düşüncelerim öyle çok ki polen ile ilgili ne kadarını aktarabilirim buraya bilmem ama stresin hayatımdaki rölü ve miktarına bakacak olursam stres günlük koşuşturmacadan kaynaklandığından günlük olarak hayatımda mevcut ve tabii ki son aylardaki değişimler bu strese biraz daha stres kattı..

YAŞADIĞIM ÜÇ CİDDİ SORUN


Birincisi yutkunma ve yutkunma ile ilgili..gerek katı gıda olsun iyi çiğnenmiş olmasına rağmen yutmakta sıkıntı çekiyordum,su içmeden o lokma boğazımdan geçmiyordu zaman zaman..helal değil mi ki rızkımız neden takılıyor boğazıma şu lokmalar düşünmeden edemedim,o denli canımı sıkan bir hal almıştı..

Yutkunma sorununun bir çok sebepleri mevcut internette araştırdım ancak benim yaşadığım sorunla örtüşmüyordu ek olarak stresli dönemlerimde daha çok olduğunu seziyordum zaten..

İkinci sorunum ise kansızlık(anemi)ki metabolizması çok çalışan ve her yediğini yakan bir yapıya sahip oluşum demir değerlerimi oldukça düşürüyordu..ek olarak dışarıdan destek almama rağmen ne kadar itibar edip dikkat etsem de bir kaç gün sonra denge ve doz miktarı kayıyordu sonuç yine başa dönüyordu.

Üçüncüsü ise saçımın genel görünüm ve dokusu(ayrı bir post olarak yayına gelecek)çok etkisi olup maske olarak uyguladığım polen kadar hiç bir saç maskesinden fayda görmedim diyebilirim.

POLEN GELDİ HOŞ GELDİ!


Sevgili Kozmik bakım şablon tasarımını yapma esnasında bir çok konuda bana yardımcı olduğu gibi benim de şablonunu tasarlarken içeriğinden faydalanma vedaha dikkatli okumama sebep oldu..

Poleni tavsiye etti kendileri ve memelekete gittiğim gibi ilk işim polen almak oldu (iki kavanoz)
Daha ilk kullanımlarda bile faydasını görmeye başladım..sabah kahvaltının ardından almaya özen gösterim ve akşam yatmaya yakın bir zamanda..her iki zaman diliminde de bende iştahımın açılmasına yemiş olmama rağmen tekrar yememe sebep oldu..(bkz:metabolizması hızlı çalışanlar için)bu inanılmaz sevindirici idi..

Kilo vermede de etkili olduğunu okudum uygulama şeklini ve daha fazlasını buradan görebilirsiniz.

POLEN TAM BİR HAZİNE ASLINDA..ARILAR VAR OLDUĞU SÜRECE!


1 gr. polendeki 8 mg b1 vitaminini şu besinler sağlar:
70 gr. bira mayası, 3 kg. karaciğer, 8 tam kepekli ekmek, 20 kg. elma veya domates

1 gr. polendeki 5 mg b2 vitaminini şu besinler sağlar:
50 gr. bira mayası, 6 kg. portakal, 12 kg. domates, 16 kg. elma 74 adet beyaz ekmek

1 gr. polendeki 27 mg b5 vitaminini şu besinler sağlar:
35 gr. bira mayası, 13 kg. sığır eti, 25 kg. kabuklu buğday, 95 lt süt

Sizce de muhteşem değil mi?


POLENİ NASIL TÜKETİYORUM?Sabah veya akşam taze sıkılmış portakalın içine poleni koyup biraz salınması için bekliyorum..muhteşem bir nimet demiştim hani..polen sıvı ile temas edince çözülmeye başlıyor yavaş yavaş o tanecikler sıvı ile bir olup sadece renkte hafif bir değişim meydana geliyor..tadı çok az biraz fark ediliyor ama buna da zamanla alışıyor insan ki yine de vurgulamak isterim ki tadı kuvvetli damağa rahatsızlık veren türden değildir..


Demir eksikliğim,halsizlik,dizlerde yorgunluk veya dermansızlık,kolay yorulma,bitkinlik,sabah uyanınca uzun süre toparlanamama, ve hatta üşenmek gibi bir sorun kalmıyor..

Cildimde etkisi de inanılmazdı..yorgunluktan elbette payını alan yüzüm zaman zaman sönük bir görünüm ile aynada bana merhaba diyordu ancak polenin ardından bu görüntü elveda dediği günleri de yaşattı..hamd olsun..

Saç maskesi olarak uyguladığım maske de MUH-TE-ŞEM!..tam bir onarımtam bir besleme ve dahasını verdi..inşallah onu da daha detaylı ayrı bir post olarak sizinle paylaşacağım..

Sizin ve özellikle annelere seslenmek istiyorum kendinize yapacağınız en güzel iyilik ve hediye iyi kalitede güvendiğiniz bir yerden hemen bugün polen almak ve bu güzel küre başlamak..

Rabbim sağlık sıhhat afiyet versin..özellikle anneler demek istedim çünkü anneler sürekli koşmalı,yorulmamalı,ihtiyaç durumunda her zaman orada mutlaka bulunmalı ve yardım etmelidir,bu bizim fıtratımzıda var..elbette bu da Allah'ın muhteşem bir nimetidir(eşlere kocalara duyurulur )

Dİlerim ki bu yazdıklarım size faydalı olur,dilerim ki arılar hep var olsun ve bu tür güzel nimetleri bizlerle tanıştıran güzel insanların sayısı artsın..

Çok sevgili Kozmik bakım blog sahbesi G. hanıma en samimi sevgilerimi bir kez daha buradan da göndermek ve bildirmek istiyorum..

Allah'a hamd olsun..istifade etmeniz dileği ile..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

6 yorum:

  1. Poleni ben de sık kullanırım. Hasta veya yoğun çalışan kişiler mutlaka kullanmalı. Bu arada geçmiş olsun.

    YanıtlaSil
  2. İyi hatırlattın. Allah razı olsun.Zayiflatir belki beni de;)

    YanıtlaSil
  3. Gerçekten çok yararlı bir nimet.paylaşım için Sağol canım. Saç maskesini sabırsızlıkla bekliyorum:)

    YanıtlaSil