26 Mart 2016

Dinlerim/Sertab Erener/Sade


Arabama binip müzik çaları açınca çalan parçalar hoşuma gitmeyen türdense o müzik çalar kapanır..kim seçti ki bu şarkıları..müzik sadece bir ses bir gürültü olması için midir?..

Yok yok hiç biri değil..
Biraz müzik olacaksa hayattabirçok şeye uyumlu olmalı..meselabulunduğun ortama veyaruh haline,ruh haline uygun olması çok daha önemlibelkide..hareket halindeyken başka bişeyler dinleyebilirsin mesela veya tempona göre de bir seçim yapabilirsin..
Genel olarak arabayı sabahın erken saatlerinde aldığım için sabahları dinlediklerim hem daha sakin hem daha sade olsun isterim..

Sertab Erener'in son albümünden sanırım dinlediklerim,müzik piyasasını takip etmek pek mümkün olmuyor pop müziği takibi bırakalı ise yıllaaar olmuş ama bu albüm bi başka hoşuma gitti..EN BEĞENDİKLERİM Dinle:SADE
Söz: Ersel Serdarlı

Söz: Ersel Serdarlı

Dinle:SUS
Söz - Müzik: Sibel Algan

Söz - Müzik: Soner Sarıkabadayı

Söz: Sezen Aksu


Biraz olgunlaştığını hissedebilirsin bu parçaları dinlerken..ama bir güzellik çerçevesinde..ezgili bir farkındalık diyelim..
Müziğin akışı,sözlerin netliği çok etkileyici..refren bölümünde nedense Şebnem Ferah'ı duymak gibi bir his uyandı içimde..sesine çok yakışabilir kanımca bu parça..

Parçalara bi göz atın ;) eminim kendinizden mutlaka bir şeyler bulacaksınız..

Sevgiyle kalın..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

2 yorum: