1 Şubat 2016

Merhaba Vatanım!Güzel yurdum..toprağına muhabbet katan Allah'a hamd olsun..
Minarelerine ezan nasip eden Allah'a hamd olsun..

Ne güzelsin güneş,ne güzelsin yıldız..seher ne kadar da hafif ne kadar da naifsin sen..

Hayata bu gökkubbenin altından bakarken damladı sol yanımda yaş..merhaba memleketim,vatanım merhaba..

Merhaba rüzgar,narları toplanmış kuru dallarınla beni karşılayan nar ağacım merhaba..

Merhaba sokaklar,taşlarınızın aralarında tane tane gizli her bir adımım,tuttu da bu hayat uzaklaştırdı beni sizlerden..

Ah garipsin dünya..tatlısın,ekşi,acı ve lezzetli..ne demdir bu bana sunduğun,ne karışımdır bu bana içirdiğin..yüreğimde festivaller,yüreğimde binbir orkestra yüzbinlerce konserler..renkler ve çamaşırların salına salına kurumaya yüz tutması..ve mis gibi kokan havanın içine kalbimle karıştırdığım gözlerimin kirpikleri ile muhafaza ettiğim bakışım!..

Bakıyorum gökyüzüne mavi!
Bakıyorum bulutlara beyaz!..
Sağım komşuluk,solum dostluk..!

Yaz değil mevsimlerden,kışı andırsa da üşütmüyor iklimi..

Vatanım merhaba..merhaba de bana..bana özel mi bu güzel hava,bana özel mi yoksa?
Bana sarıl..
Es rüzgarınla bütün gövdemden geç!..
Sırtımdan geç,parmak aralarımdan geç,boynumdan geç,yanaklarımdan dudaklarımın arasından göğüs kafesimden içimden geç..
Al gurbetin kokusunu üzerimden,al ayaklarımın altından gurbet adımlarını,al ellerimden o vedaları..

Merhaba vatanım..suyum,sütüm,ekmeğim,merhaba..Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

9 yorum:

 1. Hoşgeldiniz! Ne güzel anlatmışsınız. Bizler Türkiye'de olduğumuz için anlayamıyoruz sanırım vatan hasretinin ne olduğunu.

  YanıtlaSil
 2. Sevgim...bu yazı beni benden aldı...üzülsemde okurken...hayran oldum sözlerine...Maşallah🌟

  YanıtlaSil
 3. Öyle güzel yazmışsınız ki düz bir hayırlı olsun iyi tatiller demeye çekindi ellerim. In doya doya memleketi içinizde biriktirir öyle dönersiniz de uzun süre bu ziyaret size yeter

  YanıtlaSil
 4. Inanirmisiniz sizi senelerdir takip ediyorum ama ilk yorum bu yaziya kismetmis zira bu yaziniz beni benden aldi aslinda son 3 yaziniz beni benden aldi duygularimin satira dökülmüs haliydi daldim uzaklara mest oldum.ve biseyi farkettim cekilen acilarin yaziya dokunmasi harflere satirlara dönüsmesi ne kadarda baska ne kadarda dokunakli oluyomus günlük siradan yazilara kiyasla.cektiklerinizi az cok tahmin edebiliyorum teselli etmek ne haddime estagfirullah diyorum ama sunu bilin benimde en fazla gözyasi döktügüm sene 2015 oldu malesef.masallah sizeki siz geride birakabildiniz bazi seyleri aman diyim bizi birakmayin hep böyle yazin ses verin nefes verin hayat verin arada bende evlenip almanyaya gelenlerdenim bu memleket zor oldugu icin imtihanlaridami zor yoksa imtihanlardan ötürü bu memleketmi zor bilemedim.acaba baska insanlarla ailemiz yanimizda olsa birazdaha tatlanirmiydi bu aci onuda bilemedim.tek bildigim türkiyemin günesi ezani pazari arasokaklari bi baska.sizinde bunlardan bi süredir uzak kaldiginizdan sebep bunca özleminiz bagriniza basisiniz.bunu bi siz anlarsiniz bi ben bide suan ülkesinden uzakta yasayanlar.biraz uzun oldu ama sanirim yorumsuz kaldigim senelerin acisini cikardim.o zaman evinize hosgeldiniz yeniden hersey gönlünüzce olsun gönlünüz Hakka göre sekillensin Rabia

  YanıtlaSil
 5. Yürekten bir paylaşım; hoş geldiniz öz vatanınıza. Ana vatanınıza hoş geldiniz.

  YanıtlaSil
 6. Uzaklar...
  Gurbet...
  Ahh hasret...
  Hoş geldiniz. Taşı toprağı mübarek ,çoklarınca kıymeti bilinmeyen ,bitmeyen hüzünlerin sahibi memleketimiz. Onca acıya karşın inadına güzel,inadına candan; denizi baska mavi,ormanı başka yeşil. Sevgisiyle,güzellikleriyle kuşatsın sizi. Ezan sesleriyle ruhunuzu sağaltsın ,çocuk gülüşleriyle içiniz ısınsın. Esen kalın,huzur biriktirip dönün inşallah.

  YanıtlaSil
 7. Aaa hoşgeldiniz sefa getirdiniz :))

  YanıtlaSil