17 Şubat 2016

Benim Memleketim''Gün Doğumu-Şafak Vakti''Sabah ezanıyla açılıyordu gözlerim..her yer ıslak sisten dolayı..sonra yavaş yavaş açılmaya başlardı gökyüzü,göstermek istercesine çevredeki tüm güzelliği..ah negüzel sabahlar bunlar,canlı olmak böyle sabahlarda ne kadar da güzel..


Dağ görmenin mutluluğu,dağ havasıyla gelen esenliğin benzersizliği..sırtımda siyah hırkam,elimde makine ile ıslak toprağa batan terliklerimin ıslaklığına aldırmadan..


Dağların eteklerine yerleşen bulutlar..çöküşleri ana kucağına yaslanmış çocuğa benzerdi sanki..


Yüreğim şen terliklerim ıslak kahve suyum kaynamaktaydı bu dakikalarda..


Zeytin dalları da ıslaktı..güneş yavaş yavaş gülümserken dallarının arasında yeni güne merhaba dedim bir kez daha..


..doğunca güneş göğe yükselen bembeyaz pamuk bulutların altında ..


Annemin ellerinden mis gibi kahvemi yudum yudum bitirmek üzereydim..çocuklu olup da çocuk gibi hissetmek ne kadar güzel..memleket anne şefkati gibi,şefkat memeleket toprağı,kucağı,göğü bulutu rüzgarı ve güneşi gibi..
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

2 yorum:

  1. Daglara nazır gün doğumunu elinde kahveyle karşılamak. Hele bir de memlekette iseniz hele bir de cocuk gibi hafif ise kişi daha ne olsun.... Allah huzurunuzu daim etsin.

    YanıtlaSil
  2. "Havasına, suyuna, taşına, toprağına/Bin can feda bir tek dostuma" çok özlemişsiniz belli ki. Ne olursa olsun vatan başka...

    YanıtlaSil