19 Ocak 2016

Telefonumdan Notlar #3


Bloglar veya siteler arası dolaşırken okuduğum bir çok kitap yorumuna denk geldim..oldukça ilgimi çeken ve okuduğum kitap türüne çok yakın olan kitapların resimlerini telefonuma ekliyorum ki ilk fırsatta temin edebileyim..


yakında kitap alışverişi yapma imkanım olacak..almak istediklerim ve okumak için heves duyduğum kitaplar şöyledir:


KENDİNE AÇACAĞIN BİR PENCERE

Sevgili Anne Cafe blog sahibesi Hilal hanımın şefkatli kaleminden..resmi bir blogdan aldım..hangisi olduğunu hatırlayamamakla beraber not amayı dahi ihmal etmişim..DERLE,TOPLA,RAHATLA
resim kaynak:ütüsüz perde
Çok fazla eşyam yok çok fazla biriktirmeyi veya atmaktan hediye etmekten çekinen biri de değilim ancak yine hakkında çok olumlu yorum okuduğum DERLE,TOPLA,RAHATLA kitabını almak istiyorum..istifade edilecek bir şeyler mutlaka bulunur diye düşünüyorum..


ALTIN ÇAĞ

Deep'in blogunda yayınlanan konuk bir yazı sayesinde tanıştım bu kitabın yorumları ile..içeriği kaynaklara dayanarak hazırlanmış okunması gerekenler listesinde yer almaya aday kitaplarımdan biridir..DÜNYANIN EN MUTLU KADINI

Kitap ile ilgili okuduğum yorum veya yayını hatırlamıyorum..ama telefonuma kaydetmişim..sebepsiz olamaz diye düşünüyorum..kitabın ismi hem dikkatimi çekti hem de merağımı uyandırdı..fedakarlık kokusu alıyorum bu kitaptan..gülümsedim..


NEŞE-İNSAN

Hakkında okuduğum yorumlar yine uçmuş gitmiş aklımdan kitaba rastladığım sayfayı da kaydetmemişim..okumak istediklerim arasında yerini aldı.Okuyanlar varsa kitap ile yorumlarını esirgememeleri rica olunur..


SARIKAMIŞ-BEYAZ HÜZÜN

Sarıkamış ile ilgili okuduğum ilk kitap olmamasına rağmen almak istiyorum bu kitabı yine de..sevgili Özlem abla (yüreğimin iklimi) kitap ile ilgili çok iyi yorumlar paylaşmıştı..içimizde kanayan ve daima kanaması gereken yaranın kahramanlarını anlatıyor..bize okumak ve çocuklarımıza anlatmak gerek ..


SİNEKLERİN TANRISI

Sevgili Özlem kardeşimin şiddetle tavsiye ettiği kitaplardan biri de Sineklerin Tanrısı kitabıdır..almayı çok istiyorum bu kitabı..resim Özlem'in blogu ve objektifinden.

İyi ki kitapalr ve iyi ki bunları tavsiye eden insanlar var....

ALMAK İSTEDİKLERİM/ALINACAKLAR LİSTESİnin devamı da şöyle..

-Akıcı seri ve ince yazan bir kalem,hatta bir kaç tane kalem..

-Tesbih ipi.Tesbih meraklısıyım koleksiyon yapacak derecede üstelik..elimdeki tesbihler çok güzel ağır ve taşlı olmasından dolayı ipleri sürekli kopuyor,bir tesbih ipi almak gerek,hattabelki bir kaç tane almak gerek,burada bulunmaz heralde hiç görmedim..

Bu sabah hediye olarak yeni gelen mavi taşlı tesbihim de koptu,döküldü taneleri yerlere..sanırım kopan ve burada olan 3'ncü tesbihim..son bir adet olmalı dilerim ipi temin edene kadar idare eder..yok duyanda çok tesbih çekerim diye düşünür riya olur o olur bu olur diye korkarım..tesbihlerin ipini sağlamından iyisinden yapmıyorlar heralde hepsinin kopması mantıklı mı?..sağlam koy ipini sağlam koy ki tesbihi çekenin sevabından çektikçe üretene sana da sevap yazılsın..

Almak istediklerim bunlardan ibaret...yukarıdaki kitapları 2016 yılında okuyabilirsem çok mu çok memnun olurum benim için bunları okumak bile büyük bir lüks..sindirerek not alarak okumayı seviyorum..okudum bitsin yorumladım böyle bişey gibi okumak istemiyorum..hayatımdan geçince hayatıma yansıdı bu kitap demek istiyorum..kitaba verilen zaman yazık olmasın...Adem Güneş'in kitapları var henüz elimde okunmamış..art arda okuyamıyorum aynı yazarı sanırım..

Kitaplar ile ilgili kıymetli görüş ve yorumlarınızı bekleyeceğim..

Sevgiler.
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

11 yorum:

 1. Kendine acacagin bi pencere'yi okudum ve dahi dostlara okuttum. Çok zarif cümleler insanın güzelliğini açığa çıkarıyor. Dünyanın en mutlu kadını benim de okuma listemde, ismi çok iddialı, mutlu olabilecek miyiz bakalım. Sineklerin tanrısını da merak ettim. Okumak en güzel direnme biçimidir. İyi okumalar diliyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okunulan kitaplar okumak isteyenlere gönderilse daha güzel olur muş.

   Sil
  2. Güzel olurdu evet okuduklarımı isteyen olsa gönderirim ben.

   Sil
  3. Hilal hanımın kalemi güzeldir zaman zaman okumak ister insan güzellikleri hayatımıza yansıyor sanki hep iyi olmasını dilerim..Diğer kitabı başka bi kardeşim tavsiye etti okumak için sabirsizlaniyorum..Dünyanın en mutlu kadınına gelince,çok merak ediyorum ;)

   Sil
 2. Sevgiciğim beni ne kadar memnun ettin okuduğum kitaba yer vermek ile, sağol güzelim. Tesbih ipi bulamazsan eğer bana haber ver, alır gönderirim canım. Dizdiğinde ipin bağlantı yerini çakmak ile yak o zaman kolay dağılmaz, ben de de çok var tesbih hepsi kenarda duruyor zikirmatikler daha kolay galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zikirmatiklerden bende de vardı ama nerdeler bilmem..tesbihleri de severim lakin böyle kopunca moralim bozuluyor gerçekten neden sağlam ipe dizmezler boncuklari anlamıyorum ..kitap ile ilgili tüm yorumlarını okurum Özlem abla bu kitap hakkındaki yorumun nedense içime işlemiş kitabı almama da en güçlü neden o yorumun oldu ben teşekkür ederim.

   Sil
 3. Sineklerin tanrısı ve Sarıkamış beyaz hüzün kitaplarını okudum. Kesinlike Sarıkamış kitabını okuyun derim. Okurken nasıl tek seferde bittiğine şaşırmış ve üzülmüştüm.İyi okumalar dilerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuyup yorumunu paylaşacağım inşallah teşekkür ederim.

   Sil
 4. Kitapları seçip almak be okumaya niyetlenmek bile ne guzel bir duygu. Ins hepsi güzel ufuklar acar sizde. Iyi okumalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet can..not almak bile onlara daha da yaklaşmak gibi..Teşekkürler.

   Sil
 5. Ben de blogları dolaşırken beğendiğim kitapların fotoğrafını çekiyorum :)

  YanıtlaSil