6 Ocak 2016

Telefonumdan Notlar #2


Not tutmaya devam..


Nar kabuklarını kaynatıp beklettiğinizde bordoya boyamak istediğiniz bir tişörtünüz varsa istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Nar kabukları doğal bir boya etkisi yaratır.

ZİKİR VE ÖNEMİ HAKKINDA UZUNCA AMA COK KIYMETLI BİR NOT

Sen, Allah`ın ilminde, O`nun güzel isimlerinin özellikleriyle yaratıldığın için, Allah isimlerinin işaret ettiği mânâlar, özellik olarak senin beyninde açığa çıkmaktadır. Allah`ın güzel isimlerini beyninde tekrarladığın zaman, bu isimlerin özelliklerinin beyninde daha da gelişmesini sağlamış olursun..


Allah`ın “İRADE” sıfatının adı olan “Mürîd” ismini, meselâ hergün diyelim ki üçbin defa civarında tekrarladığın zaman; bir kaç ay içinde irade kuvvetinin arttığını görürsün!..irade zayıflığı yüzünden gerçekleştiremediğin pek çok şeyi, kendini zorlamadan başardığını farkedersin hayretle!.


Buna ilâve olarak, Allah`ın “Kuddûs” ismini de her gün bu sayı civarında tekrar eder ve yanısra “Kuddûs-üt tâhiru min külle sûin” duasını da üçyüz veya beşyüz defa tekrarlarsan; kendini hiç zorlamadan sigara veya uyuşturucu ya da alkol alışkanlığından kurtuluverirsin!..


Acaba öyle mi?…


Deneyen görür! Sadece üç-beş ay buna devam edin, yeter!. İsterseniz inanmadan!.


Çünkü, bu zikir olayı tamamiyle teknik bir olaydır; sonuçlarının oluşması inanca bağlı değildir!. Biz bunun sayısız örneklerini gördük..


Bu önerdiğimiz zikri, bize inanmayarak, sırf denemek için uygulamaya başlayan; bir yandan meyhanede içkisini yudumlarken, bir yanda da bu zikirlere devam eden nice kişi o alışkanlıklarından çok kolaylıkla kurtuldular..

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

3 yorum:

 1. Ses dalgaları cok özel ve yok olmazlar ya zikrederken de ağzımızdan çıkan sesler ve anlamları hayatimıza etki ediyorlar . Görmediğimiz bir enerji hakim oluyor orda bize. Allah Çokça zikredenlerden etsin bizi

  YanıtlaSil
 2. Selamun aleykum. Hayırlı cumalar.
  Zikir, zikir, zikir...
  Yaradılış sebebimiz zikir.
  notlarında yazanlar doğru elbette. Amma ve lakin bu güzel notunu okurken şunu da akılda tutmak da fayda var ki biz kulluk için yaratıldık. O'na itaat için yaratıldık ve iblisin işi de bizi bu vazifeden alıkoymak ve bunu yapmak için her şeyi kullanabilir. Zikrimizi bile!!!
  Hani "İsterseniz inanmadan!" demişsin ya yukarıda, bu da doğru. Çünkü zikir bir ilaçtır aynı zamanda. Evet bildiğiniz ilaç, haplar, şuruplar gibi etki eden bir ilaç. Böyle olunca da dozu önemlidir, zamanı önemlidir, usulü önemlidir. Tıpkı bildiğimiz tüm diğer ilaçlar gibi rastgele ve bir bilene sormadan kullanımı halinde yan etkileri olabilir. Her hastanın da yegane bir durumu vardır ve hekim kişi vaziyete göre ilaç kullanımını ayarlar.

  YanıtlaSil
 3. Rabbim bizi imandan kurandan zikirden ayırmasın. Tarif edilemez bir huzur:)

  YanıtlaSil