21 Ocak 2016

Almanyanın Doğası-Mantarlar #1


Temalı çekim gibi oldu..mantarlar ilk sıradadır..evvela çevremdeki tüm mantar türlerinin resimlerini çekmek istiyorum..ardından ağaç gövdelerini,sonra yapraklarıisonra desenleri..sonra renkleri,ilkbahar gelir bu arada,o zaman filizleri,tomurcukları,taze yeşilliği vs vs..


Mantar türleri çok..hiç birinin adını bilmiyorum..enteresan yerlerde bitmişler..daha çok gövdesiz ağaçlarda..geriye kalan bölümlerine yapışmışlar..
Mantarlar mı ağaca tutunarak yaşam mucadelesi vermekte yoksa ağaç mıdır mantarlara sımsıkı sarılıp hayatta kalmak isteyen..?Ölümden sonra da hayat var der gibiler..ölümden sonra da hayat var..inansan da kabullensen de..mantarlar güzel,bak onlara anla..
Ne güzel eğitiyor ne güzel düşündürüyor Mevla..ölmüyor işte hiç bir şey..geri dönüşüm doğada mevcutsa hayatta neden olmasın dünyada nasıl olmaz,ahiret nasıl yalan olabilir almıyor aklım inanamayanlara....dönüyor bir şeyler,karışıyor bir şeylere,özneler nesnelere yapışıyor..


Temsili ve güzel bir örnek..öleceğiz ve bizden sonra da hayat devam edeceği gibi bizim gideceğimiz yerde de bir hayat türü vardır..sıcak veya soğuk serin ve selametli veya ızdıraplı..nereye gitmek istediğimizi bu gün biz seçeceğiz..ya mantar olup ölü bir nesnenin üzerinde yaşayacağız ya da ağaç olup ahirete hatta Cennete uzanan kökler salacağız..

Ortası var mı?

Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

2 yorum:

  1. Profesyonel bir sanatçının elinden çıkmışçasına güzel fotoğraflar... Tebrik ederim.

    YanıtlaSil