30 Aralık 2015

Boya!Dört Yaşında Oldun mu Sen-Oldun Ya!


Tarihi tam olarak hatırlayamasam da ,blogumu açalı dolu dolu dört yıl oldu bu ay..
Kutlu olsun,hayırlı olsun..
Aralık ayının son günleriydi..ilk yayını sildiğimden tam tarihi bulamıyorum ama sanırım ayın yirmidördüncü günüydü..Polonya'dayım,her yer kar dolu..

İlk yayınımın adını hatırlıyorum ama:Limonun faydaları :)
Blog adımı da nasıl seçtiğimi çok net hatırlıyorum..Evvela Ay ışığı anlamına gelen MAHPERVER ismini düşünmüştüm..sonra blogun benim için ne ifade ettiğini düşünmeye başladım..neden blog açıyordum,neden böyle bir şeye ihtiyaç duymuştum gibi bir konuşma şekline girmeyeceğim,yorucu oluyor bazen..

Faydalin ismini de düşündüm,faydalı paylaşımlar yapmaktı amacım,çiçeğin böceğin,bitkinin faydalarını falan yazacaktım..o da olmadı çünkü:

Ben kendimi çok yetersiz çok bilgisiz buluyordum,hala öyle düşünüyorum..ama bir şeyleri paylaşmak bir topluma katılmak ihtiyaç gibiymiş meğer..zaman içinde anladım ki asıl sebebi buymuş blog açmanın..

Dört yıl içinde yerini ve varlığını değiştiremeyeceğim sayısı az ama çok değerli çok kıymetli insanlar tanıdım..buraya gelen,yazdıklarımı okuyan tüm okuyuculara gönül dolusu sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum..
Blog hala var,hala yayında..bunu size borçluyum..blog varsa siz de varsınız,ben de varım..zaman içine düşürülen notlar gibi,birine bir fayda sağlar gibi,bir güzelliğe vesile veya ortak olmak gibi bişey hala var..


Kutlu olsun!

Dileklerden çok dualara talibim,dualar istiyorum...
Çünkü bu zemin dünya üzerinde her zemin gibi kaygan olabiliyor bazen,küçük büyük şeytanlar karışabiliyor bazen,bazen işler beklediğimiz gibi gidemeyebiliyor..
Dua lazım,dua edin bana olur mu?
Her şey daha güzel olsun,hepimiz için.
Herkes herkes için dua etsin,bu bizim çemberimiz bu bizim kalkanımız,silahımız olsun..
Dijital ortam belki ama arkasında insan var,kalp var..

İZLEYEN veya sadece OKUYAN veya SESSİZ OKUYUCU olmayı tercih eden veya HER DAİM YORUMLARIYLA VARLIĞINI BELLİ EDEN kısaca gönül var,tüm gönüllere TEŞEKKÜR EDİYORUM


HER BİRİ DEĞERLİ HER BİRİ BOYANIN BİR RENGİ..

An itibari ile blogumda 1478 renk var- tam bir gökkuşağıyım ben!


Etkinlikler olurdu eskiden..

Şablon çekilişlerim,logo veya header hediyelerim olurdu okuyucularıma..şimdi düşününce tüm bunlar çok güzeldi belki evet ama ben sadece bir veya bir kaç kişinin mutlu olacağı bir şey değil de bir çok kişinin heyecan duymasına vesile olacak bir etkinlik düzenlemek isterim..

Hediyeleşelim desem?

Birbirimize kitaplar,tesbihlerimumluklar veya başkaca minik güzel hediyeler etsek..olsak çift çift,nasıl olur..
İster misiniz..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

29 Aralık 2015

Bitki Çaylarım


Gecelerimin sessiz yoldaşıdır bitki çaylarım..herkes uyuduktan sonra dünyama aldığım.Bazen zencefilli bazen portakallı bazen elmalı bazen melisalı..bitki çaylarıma özel bir yer ayırmalıyım artık..belki küçük şirin ahşap bir dolap,duvara asılabilenlerden veya farklı henüz hayalimle tasarlayamadığım bir şey..sizden de öneri bekliyorum..çay tutkunlarından özellikle..Çaydan bahsetmişken...…çay henüz her şey bitmedi demektir…
Cezmi Ersöz
…ama bu kente gelirsen unutma beni ara. Sana bir çay ve temiz yaralar ısmarlarım…
Osman Konuk
“biz, çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz. Avuçlarken ince belli bardağı, hücrelere kadar hissettiren sıcaklığında unuttuk yalnızlığı.”
Oğuz Atay
…masada çay bardakları ve senin ellerin olsun…
Tarık Tufan
…ve oturdu mu bir masaya hakkını verir çay içmenin…
Cahit Zarifoğlu
…yazsam okusam okusam yazsam biri devamlı çay verse bana…
Ömer Lütfi Mete
…çay var içersen, ben var seversen, yol var gidersen…
Anonim
…bir gün çay içelim seninle, çaylar benden manzara senden olsun…
Orhan Kemal

…her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım, seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana…
Murat Menteş


…çay içiyoruz mutlu bir sessizlik içinde…
Cevat Çapan
…çay bardağında bırakılan dudak payı kadar bile uzak kalamam gözlerine…
Sunay Akın

Her sabah boş bir fincan bulunur tezgahın üzerinde,veya yatağın bir yanında veya evin her hangi bir yerinde,en son nereden geçtiysem fincan orada kalmıştır muhtemelen..
Çocuklarımın ''annem gece çay içmiş yine''dediklerini hayal ediyorum bazen..sanki ben çok yaşlanmış gibi..


Bitki çaylarımın elimde kalan poşetini de yüzüme sürmeyi seviyorum..


Hepsi ve resmi çekilemeyen daha bir çok fincan gece vakti içildi..pencereye yaklaşıp perdeyi hafif aralayarak,evde uyuyanların nefesleri eşliğinde veya güzel bir kitap eşliğinde veya tatlı dostun sohbeti eşliğinde içildiler..çay sıvı bir sihir gibi..eritiyor hüznü..gücü buna yetmeyebiliyor bazen ama gücü yetmeyince de çok güzel avutabiliyor insanı..vaktinde avutulmuş bir çocuk gibi olurum,ya da en çok ihtiyacım olduğu anda omuzuma elini atmış bir dost eli gibi..ben burdayım der gibi..hiç kimse olmasa bile ..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

24 Aralık 2015

Öfkelenince Neden Bağırırız?


Hintli bir ermiş öğrencileri ile gezinirken Ganj nehri kenarında birbirlerine öfke içinde bağıran bir aile görmüş. Öğrencilerine dönüp “insanlar neden birbirlerine öfke ile bağırırlar?” diye sormuş. Öğrencilerden biri “çünkü sükunetimizi kaybederiz” deyince ermiş “ama öfkelendiğimiz insan yanı başımızdayken neden bağırırız? O kişiye söylemek istediklerimizi daha alçak bir ses tonu ile de aktarabilecekken niye bağırırız?” diye tekrarsormuş.

Öğrencilerden ses çıkmayınca anlatmaya başlamış:''İKİ İNSAN BİRBİRİNE ÖFKELENDİĞİ ZAMAN, KALPLERİ BİRBİRİNDEN UZAKLAŞIR''.Bu uzak mesafeden birbirlerinin kalplerine seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, arada açılan mesafeyi kapatabilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.”

“Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Peki, iki insan birbirini daha da fazla severse ne olur? Artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar çünkü kalpleri birbirlerine daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir.”

Daha sonra ermiş öğrencilerine bakarak şöyle devam etmiş: “Bu nedenle tartıştığınız zaman kalplerinizin arasına mesafe girmesine izin vermeyin. Aranıza mesafe koyacak sözcüklerden uzak durun. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirinize yakınlaşacak yolu bulamayabilirsiniz.”

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

Karıncaların Şehri-Yuvalarının İçi/Muhteşem Yapı SanatıGörselde yer alan yapı,karıncalar topluluğu tarafından inşa edilen bir yuvanın içidir..Sıvı alüminyüm doldurularak yuvanın elle tutulur gözle gözrülür hale getirilerek bu muhteşem tasarım ve ilhamı tefekkür etmek her müslüman için faydalı olmaz mı?..belgeseli izlediğim günden bu yana aklımdan gitmeyen bu görüntüyü aşağıda paylaştığım videodan aldım..sıradan diye düşündüğümüz gözle görünmeyen ve çoğu zaman ayaklar altında ezilen bu canlılara böyle bir düzeni böyle bir taksimi kim ilham ediyor..

Resme baktıkça böyle bir çalışma ancak çok tecrübeli bir mühendis tarafından tasarlanabileceğini düşünmeden edemiyorum..tek bir beyin tarafından..bir karınca böyle bir beyne böyle bir birikime böyle bir zekaya sahip olabilir mi?
Karıncalar, cisim itibariyle küçük ve basit gibi görünmelerine rağmen, içlerindeki hayat onlara öyle bir kıymet ve genişlik vermektedir ki, hayatı olmayan dağları ve galaksileri sanat itibari ile geride bırakıp "süper organizmalar" tabirini hak etmektedirler.

Aşağıda eklenen şemada yuvanın iç kısmı ve bunların işlevi hakkında madde madde bilgiler yer almaktadır...

1. Hava savunma sistemi

Karıncaların en büyük düşmanlarından biri kuşlar. Bir kuş yuvaya yaklaştığı zaman, savaşçıların bir kısmı yuvanın ağzında karınlarını hemen havaya doğru çeviriyorlar ve kuşlara doğru bir asit maddesi püskürtüyorlar.


2. Solaryum


Güneye bakan bu odada ana kraliçenin yumurtaları olgunlaşıyor. Odanın sıcaklığı genellikle 38 derecede sabit kalıyor.


3. Ana giriş ve yan girişler

Bu girişleri "kapıcı" karıncalar koruyor. Tehlike anında düz kafa-larıyla kapıların girişini kapatıyorlar. Koloninin diğer sakinleri kapıdan girmek istediklerinde, kapıcı karıncaların kafasına antenleriyle özel bir ritimle vuruyorlar ve kapıcı karınca da girişi açıyor. Bu ritmi unuttukları takdirde koruyucu karıncalar tarafından oracıkta öldürülüyorlar,


4. Hazır odalar

Karıncalar, yuva inşa ettikleri yerde eskiden kalma bir yuva bulurlarsa, bulunan eski yuvanın sağlam kalmış odalarına da el koyuyorlar. Böylece sitenin tamamlanmasında önemli ölçüde zaman kazanıyorlar.


5. Depo-mezarlık

Karıncalar, bu odalara, topladıkları tahıl tanelerinin tüketemedikleri kabuklarını ve ölen diğer karıncaların cesetlerini koyuyorlar.


6. Muhafız birliği odası

Buradaki asker karıncalar 24 saat alarm halindeler. En küçük bir tehlike durumunda hemen harekete geçiyorlar. Formlarını korumak için zaman zaman aralarında turnuvalar düzenliyorlar.


7. Dış yalıtım

Çalı-çırpı ve küçük dal parçacıklarından oluşan bu yalıtım, yuvayı sıcaktan, soğuktan ve yağmurdan koruyor. Yalıtım tabakasının azalıp azalmadığı işçi karıncalar tarafından sürekli denetleniyor.


8. Emzirme odası

Emzirici karıncalar karınlarından şekerli bir sıvı salgılıyorlar. Yetiştirici karıncalar ise antenleriyle onların karınlarını delerek bu sıvıdan yararlanıyorlar.


9. Et ambarı

Böcekler, sinekler, çekirgeler ve düşman karıncalar öldürüldükten sonra ambarda saklanıyorlar.


10. Tahıl ambarı

Büyük parça tahıl taneleri "değirmenci" karıncalar tarafından öğütülüp küçük tabletler haline getiriliyor. Daha sonra kış aylarında bunlardan ekmek olarak yararlanılıyor.


11. Kurtçuk ve nimfalar için kreş

"Hemşire" karıncalar yavru karıncaları hastalıklardan korumak için antibiyotik özellikler taşıyan tükürükleriyle yalıyorlar.


12. Kış odası

Kasım ayının başında kış uykusuna yatıp mayısta yeniden uyanan karıncalar, uzun kış mevsimini bu odada geçiriyorlar. Uyandıklarında da ilk iş olarak bu odayı temizliyorlar.


13. Merkezi ısıtma bölümü

Yaprak parçacıkları ve çalı-çırpıların burada birbirleriyle harmanlanması belli bir ısı sağlıyor. Bu ısı tüm yuvaya 20 ile 30 derece arasında değişen bir sıcaklık veriyor.


14. Kuluçka odası

Ana kraliçenin yumurtaları, yumurtlama sırasına göre bu kuluçka odasında istif ediliyor. Daha sonra buradan alınıp zamanı geldiğinde solaryuma taşınıyor.


15. Kraliyet odası

Ana kraliçe bu odada yumurtluyor. Bu odada sürekli kendisini besleyen ve odanın temizliğini yapan yardımcılar bulunuyor.

(Focus, Ekim-1996)


Bir karınca şehrinin yavaş yavaş gün yüzüne çıkışını izlemek için tıkla:Giant Ant Hill Excavated

Biraz daha bilgi:

Karıncaların ilham kaynağı olan davranışları şunlardır:

Koloni hâlinde yaşayan karıncalar, yiyecek bulmak için, ilk olarak öncü karıncaları çevreye tek başlarına gönderirler. Öncüler, etrafı araştırarak uygun yiyecek kaynağını bulmaya çalışır.
Öncülerden biri yiyecek bulduğu takdirde, koloniye geri dönerken, feromon isimli molekülleri etrafa yayar, böylelikle arkasında hususi koku izi bırakır. Aynı yiyecek kaynağını keşfeden başka bir öncü karınca, daha kestirme bir yol bulmuş da olabilir. Yiyecek kaynağını başarıyla bulan öncü karınca geri dönerken, en kısa yoldan dönmemiş de olabilir.

Hattâ 3-4 öncü karıncanın her biri, farklı bir kestirme yol da bulabilir. Peki, kolonidekiler, hangi öncünün kestirme yolunu izleyecektir? Bu durumda kolonideki diğer karıncalar, karmaşık ve uzun yollarla yiyeceğin kaynağına gitme durumuyla karşı karşıya kalabilir. Ama kestirme yollardaki kimyevî koku izleri, düzenli olarak yenilenir ve bu sayede de karıncalar daha belirgin izi olan, yani daha çok tercih edilen yolu kolayca anlar.

Az tercih edileni değil, çok tercih edileni, yani güçlü feromen kokusu aldıkları yolu tercih ederek, uzun yollardan yiyecek kaynağına gitmek mecburiyetinde kalmazlar.
Karıncaların kullandığı bu çözüm plânının benzeri, zaman alan karmaşık bilgisayar problemlerinin çözülmesinde de kullanılmaktadır.2 Bu çok tercih edilen ve güncellenen feromen izi sayesinde diğer karıncalar da, zaman ve enerjilerini israf etmeden, doğrudan yiyecek kaynağına yönelir.

Mühendisler, bilgisayar ortamında oluşturdukları sa­nal karıncaların davranış ağlarına bakarak, bazı problemleri daha kolay çözebilmektedir. Haberleşme ağlarında kullanılan yönlendirici sinyallerin en kısa rotadan gönderilmesi, trafik sıkışıklığının önlenmesi, bunlara çarpıcı misâllerdir.

Sızıntı dergisi
SubhanAllah...


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

23 Aralık 2015

Telefonumdan Notlar #1
Zaman zaman telefonuma kaydettiğim bir yığın notlarımdan bir kaçı..


''Ey gönlümün hicranını bilen Rabbim..
Ne olur içimden geçenlerebir istikamet ver..''Herkes kendi kalbinin yanında
Ne hikmetse rüzgar da onların ağzının içinde..
-Ne olur koru Allah'ım yaramı sardığım ellerimi..Kıranı affet,bazıları kırılırken kırar.
Önce o incinmiş olmasın?
Belki de af dilemesi gereken sensin..
Cam,kırdığı için kesiyor olmasın?

Bekir DEVELİ


Gerçek şu ki;
İnsanlar kendi iç dünyalarını değiştirmeden Allah onların durumunu değiştirmez..

R'ad suresi 13/11


Kayıp bir şehri arayan arkeologların peşinden gitmekte olan Afrika yerlileri durup şöyle diyorlar:
''Çok hızlı gidiyoruz,ruhlarımız geride kalıyor''


Dünya hayatına kulluk için değil,Allah'a kulluk için yaratıldık..
İnsan bir karar vermeli;Ya hayatı Allah'a kul olma değeri üzerine inşa edip kul olmaya gayret edecek ya da bu dünyayı tek gerçeklik olarak kabul edip,hayatın anlamını,aynada nasıl göründüğüne,ne kadar para kazandığına,insanların ona verdiği değerde arayacak..

Ağlayan çocukları dövmeyiniz.Bebeğin ikiaya kadar ağlaması şehadettir.
Dört aya kadar ağlaması ise Allahü Teala'ya itimattır..
Sekiz aya kadar ağlaması,Peygambere salavattır,iki seneye kadar ağlaması da anne babasına istiğfradır..

Hz.Muhammed (s.a.s)


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

18 Aralık 2015

Aydınlık Lazım Mı?


O halde..
Şimdi tam zamanı,tam vakti.
En uygun an,en ideal zaman dilimi..
Cuma vakti..

Gafletteysen..gaflet gibi bir ruh hali içindeysen.
Kendini zayıf veya eskisi gibi güçlü hissetmiyorsan.
Gözlerinin arka duvarlarında griye çalan bir gölge varsa.
Bu karanlık yüreğine kadar seni,basiretini,bilincini ve hayatını gölgeliyorsa..

Şimdi tam zamanı..

Kehf suresini oku bu gün.

Aydınlık gökten kalbine inecek..gözlerinin arkasında zuhur edip,kalbine yerleşecek,nefes alacaksın..ve Allahın izniyle ışık dolacak yüreğine,sağ duyun ve iraden güçlenecek..Hata varsa hatayı,yanlışlık varsa yanlışlığı göreceksin..

Allahın sözü var..
Allahın sözünü al..

Bu gün günlerden Cuma..Aydınlığa hepimizin ihtiyacı var..
Hayırlı cumalar.

''Kim Kehf Suresi'ni okursa, bulunduğu yer ile Mekke arası kendisi için aydınlanarak nur olur. Kim Kehf Suresi'nin sonundan 10 ayet okursa, Deccal'in ona zararı dokunmaz.''OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

17 Aralık 2015

KOZMO OKUR

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

EMILIANATA

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

MAKE UP HINTS

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

PEMBE HOBİ

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

MOBİL FOTOĞRAFÇILIK

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

MASALWORKS

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

BENNETT DESIGN

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

CİCİ BİCİ İŞLER

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

15 Aralık 2015

Güzel Evim-2:PerdelerAlmanyada yaşayanlar bilirdir de ben bilmezmişim..meğer bu ülkede perde asmak,bulmak ne kadar zormuş ya :(( ..
Bulsan da asamıyorsun,astıkların ise beton duvar olmadığından üzüm gibi dökülüyor..
Pazarları mevcut oysa mağazaları da çok ama burada perde normal standartların dışında tutuluyor,yani bir lüks-müş!..
Kısacık 2 euro'ya alabileceğim anında asabileceğin perdeler elbette var..bunlar halk perdeleri heralde öyle olmalı yoksa Almanya'da ucuz bir şey almak ya kalitesiz olduğu anlamına gelir ya da olmazsa olmazlar listesindedir..bizim gibi camları koooomple baştan aşağı perde ile örtmeyi pek sevmiyorlar bunun yanısıra da sevmekten ziyade onları camlarını örtmeyi değil,açık tutup izletmeyi seviyorlar(bir küstahlık taktiği).
Benim şu garip evi dayayıp döşeme eylemimin ikinci planı elbette evi de ev yapan perdedir anlayışımızdır..
Evet,evin nerdeyse yüzde 70'i pencere ile dolu..aydınlık güzeldir ha?..öyle de bu eve bu pencerelere Almanya'da nasıl perde bulup asacaksın...
İstediğim perdeleri buldum ben dediğim an karşıma fiyatı çıkar fiyat beni aşar perde hayal olarak kalırdı ..aylarca böyle..perdesiz bir ev düşün evet,aylarca,evet...
Neyse ki Allaha hamd olsun..pazar diye bir nimet burada da var..çok uygun fiyata perde kumaşımı aldım,sıra geldi mi onların dikilmesine...?Evet,geldi..
Model de bir sıkıntı..(klasik ev hanımı kafasına onsekiz yıl sonra ulaştım,anlayış lütfen)peki bu kumaşa hangi model nasıl olur diyerek perde modelleri dosyasını oluşturdum,çünkü ağır tarzı sevmiyorum,evi fazla şatafatlı hatta hiç şatafatlı olsun istemiyorum tamamen yaşam alanı olduğunu yansıtsın istiyorum..Evde bulunan her şey,perdeler de dahil bizim için yapılmalı,seçilmeli ve asılmalıdır..sıcacık ev,sıradan bile olsa perdeler,ucuz olsa bile kumaş türleri,bizim için olmalı bizim için kullanılmalı..
Seçtiğim perde modelleri tam da aşağıdaki gibi olmalı..hem sade hem biraz zarif hem de kullanışlı..
Zekice asılmış ve çok da hoş durmuş..


Perdeleri birleştirip üzerinden geçen parça fikrini pek sevdim..burada banyoya uygulanmış..şatafat..


Çok ideal bir renk çok ideal bir kumaş türü çok ideal bir model..kendim bile yaparım..tek eksiğim düğmeler olur,onları da alırız artık,olsun o kadarcık zorluğu.


Perde için değil manzara için ekledim bu resmi..böyle manzarası olan buraya perde asacak kadar ruhsuz olabilir mi?..değildir inşallah..ama iyi model güzel,daha dar pencereler için tabii..


Yukarıdaki model şatafat..yüzdeyüz öyle..bu resim ve bu modelde hoşuma giden şey perdeleri asma tekniğidir..iki farklı kumaş türü ve iki farklı renk ile çok hoş durabilir..düşündüren bir model..


Işıklı olan herşeyi de neden seviyorum acaba :))


İşte bu!..Perde ponponlu..duvar istediğim gibi..aslında duvarı beğeniyor insan bu resimde,sonradan da perdeyi fark ediyor.


Desene takılma..model seçiyorum..evet olabilir..çok sade çok hoş ama altına mutlaka tül perde şart..mutfak için bu kadar perde ne denli kullanışlı bilemem..


Bir yerleri örtmek bir bölmeyi kapatmak için perde önerisi..ihtiyacı olan olabilir,o kişi için eklenmiş bir resim..


Kaç kişisiniz??


Ehmmm..bilmem ki..sıradaki...


Perde modeli!
Renk desen model..hepsi hoş...


Evet!...kolayca asılır kolayca yıkanır kolayca kullanılır..


Hoş..resim modele haksızlık ediyor..kumaşından mıdır bilmem..ama model hoş gibi..Nasıl ama?..canlı,renkli,hayat dolu..hem mütevazi hem çok sempatik bir perde..deseni şahane ilan ettim..
Bu tarz sevenler var mıdır benim gibi bilemiyorum...sevenler ve kendim için uygun fiyata perde satışı yapan kaynak linkler ekliyorum,elimin altında olsun,ilgilenenler de inşallah istifade etsin...
1. Target: 1- Threshold Paisley Panel / 2- Threshold Fretwork Border Panel / 3- Mudhut Suzani Panel
2. World Market: 1- Gemma Floral Curtain / 2- Bird & Botanical Burnout Panel / 3- Whippoorwill Curtain
3. Pier One: 1- Vintage Vine Panel / 2- Nature’s Floral Panel / 3- Papaya Tile Panel
4. West Elm: 1- Woodland Canvas Panel /2- Ironwork Flocked Panel / 3- Desert Marigold Panel
5. Etsy: 1- Window Panels by Melissa / 2- 20 Daisy Street / 3- Rocky Top Design
6. Overstock: 1- Madison Park Aramo Panel / 2- Madison Park Emerson Arabesque / 3- Lush Prima Panel
7. Ikea: 1- Malin Figur Curtain / 2- Vivan Curtains / 3- Kajsamia Curtains
8. Urban Outfitters: 1- Vine Flourish Curtain / 2- Papercut Medallion Curtain / 3- Magical Silk Sari Curtains
9. Wayfair: 1- Elisabeth Michael Chevron Panel / 2- Amelie Window Panel / 3- Isabella Damask Curtain
10. ZGallerie: 1- Montecito Panels / 2- Geo Panels-Steel / 3- Mimosa Panel


Liknlerin ve resim kaynağı burası

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

BENBİR

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

14 Aralık 2015

Belgesel Zamanı


Gidemedigim yerleri görmediğim canlıları anlayamadigim hikmetleri ve sırları belgeseller ile anlıyorum bazen..
Televizyon sevgim pek yoktur çoğu zaman keşke evde hiç olmasa bile demişimdir ama konu belgesel olunca ve bu belgeselin konusu da doğa olunca televizyonların en büyüğü karşısında bulmak isterim kendimi,surround ses sistemi bile isterim bunun için ..

Benim gibi belgesel seven arkadaşlar için güzel bir link bırakıyorum buraya:TRT BELGESEL günlük olarak yayına girecek belgeselleri kolayca takip etmek için..hani bazen istese de arasam da bulamaz ya insan hah işte sırf bu yüzden bu bağlantı bulunsun burada istiyorum..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: