21 Nisan 2015

Onca Blog İçinde Boya Gibisi Yok!Bu Bloglar Da Hediye!Enteresan ..bu sayfada çok özel bir şey var sanki..sanki ekranın diğer tarafında yazılarımı okuyan çok özel iki göz var,sanki karşıda çok özel bir yürek veya bir çok yürek varmış gibi hissediyorum.
Penceremi açıp havayı teneffüs etmek gibi bir şey.
Sürekli orada olan sürekli var olan göz veya gözler kalp veya kalpler.

Açıp da kısa bir süre sonra kapattığım tüm bloglarım:

Defter arası (kitaparası ismi de müsait isteyen hemen alabilir)
Tohumcuklar
Aklımı okuyorsun
Cafe huzur
İnce fikirli
Ters akıllı

Defter arası hariç tümünü sildim.

Ayrıca açıp da sırf güzel bir isim olduğunu düşünerek asla yayın girmediğim bilinmeyen bloglar:

Blogum şahane
Tarifini verirmisin
Gönülsel(bunlardan birini isteyen varsa kendisine verebilirim)

Tüm bunları açtım ve yeni bir sayfa açtım artık buradan yazabilirim devam edebilirim niyet ederek kendimi kandırdım.
Kandırmış oldum bunu zaman içinde anlamış oldum çünkü,çünkü ilk göz ağrım olan Boya'm dışında hiç bir yerde yazamadım yazdıysam da arkasını getiremedim,yürütemedim.

Boyam!
Notlar aldığım,konularım için araştırma yaptığım,uzun uzun düşündüğüm,göstermeye çalıştığım düşündürmeye çalıştığım,kafa patlattığım üzüldüğüm güldüğüm Boyam..
Var mı baştan takip eden ve nerden nereye geldiğini gören bilen..1460 izleyicim içinde var mı böyleleri veya böyle biri?
Bence burdasın okuyorsun hatırlıyor ve özlüyorsun bir çok şeyi.
İşte yazıyorum!

Boyamda olduğum için su gibi yazabiliyorum klavyeyi kod ve tasarım dışında bir amaç için kullanabiliyorum harfleri kolayca bulabiliyor cümleleri sıralıyor yazmakta ifade etmekte hiç bir sıkıntı çekmeden akıcı olabiliyorum.

Çünkü Boyadayım.Çünkü ben buradayım ve tekrar yine burada eskisi gibi hatta daha iyi bir halde ve ruh haliyle burda olmaya devam etmek bunu sürdürmek istiyorum.

Sorarım:

Oradamısın-ız?
Paylaştıklarımızla duygularına renk katanlar ve her gelişlerinde bir şeyler getirip bir şeyler alarak buradan ayrılan.

Oradamısın-ız?
Cümlelerimde kendimi arayışa çıktığımda benimle beraber yürüyen-ler?
Oradamısın-ız?

Nefes almak isteyen ve nefes vermek isteyenler..Oradamısın-ız?
Bir ses bir renk bir selam verin lütfen..

İlkbahar yeniden gelmiş ve biz bunu görüyor yaşamışken.
Hayat yeni bir elbise giymiş ve biz bunu kendisine bir türlü yakıştıramamışken.
Zamanın içinde yer eden güzelliklere,samimiyete,dostluklara her zamankinden daha çok çok çok ihtiyacımız olduğunu kanımızda anlamış hissetmişken..

Bir ses bir renk bir selam verin lütfen..olabildiğince samimi olabildiğince insani bir selam verin bu teknoloji boğmasın yüreklerimizi,lütfen :)OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

17 Nisan 2015

Hangi blogları okuyorum #1Blog listemde kimler var?
Kimleri okumayı ihmal etmiyorum?
Kimin yayını düşer düşmez hemen dikaktimi çeker?

Blog sahibi olmak blog çevresine sahip olmak demektir..Blog çevresinesahip olmak da blog okumayı blog gezmeyi blog keşfetmeyi gerektirir.
Yakından takip ettiklerimiz ise tarafımızdan birbaşka ilgi görüyor mutlaka yayınları düşer düşmez hemen başlığı tıklanarak okunmaya başlanır.

Blog listemde kimler var?


Kumanda panelime baktığımda takip etmeye almadan evvel bana katkısını düşünerek listeme eklediğim okunmaya değer bloglar var.Şahsen takip ettiğim bir çok blog mevcut hepsi de mutlaka günüme renk katar bilgime bilgi katar.Bunların içinde de çok özel olduklarını düşündüğüm bloglar yer alır.

Hiç bir yayınını nerdeyse okumadan geçmediğim blogları sıralayacak olursam bunlar:


Elbette bunlarla sınırlı değil blog listem..bunlar en çok okuduklarım en düzenli yayın giren bloglardan bir kaçı oldukları için kendilerine öncelik tanımak istedim..İsterim ki okuduklarımı böyle zamanzamansizinle de yani kendi okurlarımla da paylaşayım.Nihayetinde blog okumak ve blog yazmak emek ve saygı işidir.
Birileri emek vererek yazıyor ve paylaşıyorsa bize de okumak ilgi göstermek ve daha henüz benim vakit darlığından yapamadığım güzel bir eylem olan yorum bırakmaktır.

Bu güzel blogların kendilerinin burada yer aldıklarını görürler mi görmezler mi bilmiyorum blog alemine renk kattıkları için,bloga bildiğimiz güzel tada tat kattıkları kısaca blog yazmayı sürdürdükleri için kendi adıma çok çok teşekkür ediyorum ..
Günümüzde her şey çok çabuk değişiyor-gelişiyor ve ne yazık ki eskiyor gibi düşünebiliriz..Blogun tadı eskisi gibi değil diyenlere b ulistedeki bloglar çok iyi bir cevaptır demek istiyorum çünkü blogu gerçekten sevenler ve burada olmaktan keyif alan güzel insanlar hala mevcut..bunları keşfedelim,fark edelim,bize açtıkları pencereden bakalım istiyorum..

Blog sanaldan gerçekten uzak bir şey.Yazarları ve paylaşımlar hakkında satırlarca bahsedebilirim..Canlı bir gazete gibidir mesela veya yanında fiziksel olarak olamadığımız ama kendimize çok yakın hissettiğimiz arkadaşlar gibidir..varlıkları bile bizi mutlu eden türden.

Teşekkürler


Instagram'ın hayatımıza girdiği günden bu yana bir çok şey anlık oldu ve ne yazık ki bir çok blog sahibi bloglarını terk ederek arkalarında esen yeller bıraktı..
Bırakıp gitmeyen,yeni yenigelenlere selam olsun..

Yılmadan yazmalarını haftada bir dahi olsa bizleri kendilerinden haberdar edip güzel paylaşımda bulunmalarını çok çok istiyorum.
Blog ayrı bir güzellik bambaşkabir olgudur..
Herşeyden önce blogcu olmak paylaşımcı dost canlısı olduğu da ıspatıdır..

Okuduklarınız,keyif aldıklarınızı paylaşın..
Güzel insanların güzel insanlarla tanışmaya,buluşmaya ihtiyacı var çünkü..

Güzel kalın,güzellerle kalın.
Blog okuyun ve mutlaka siz de bir blog yazın.OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: