10 Aralık 2015

Kadraj:Minicik Küçücük Güzellikler


Küçücük güzellikler avına çıkmış gibiydim o gün..gökyüzü kışa zemin hazırlığında..güneş ışınlarını belki de son kez yansıtmaktaydı dünyaya..ve belki de bu sonbaharın son güzelliklerini,ilk ve son kez dünyaya gelen bitki ve çiçekleri resimleme fırsatım oluyordu o gün..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

6 yorum:

 1. Hiç görsel bir eğitim aldınız mı? Resim, fotoğrafçılık ya da temel tasarım gibi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı cumalar canım ..Temel bir eğitim için dil şart burada..durum böyle olunca istediğim halde gidemiyorum ne yazık ki yoksa çok istediğim bir şeydir.

   Sil
  2. O zaman;
   naçizane bir şey söylemek istiyorum, kadraj ve kompozisyon konularına en azından netten bir bakmalısın. Zira çok güzel detaylar görmüşsün ama o karelerin mükemmel olması için bir tık kalmış sadece. Mesela son iki karedeki odaklandığın objeler sanki o kareden kaçıp gidecek gibi gelmiyor mu sana da? Yani o karenin içinde tam da yerine oturmuş değil gibi sanki ne dersin?;)

   Sil
 2. Ormanda ya da kırlarda dolaşıp etrafına daha ilgili bakmak insana incelikler katıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabbim böyle anların sayısını artirsin..huzur buluyorum.

   Sil
 3. Mesela burada kısaca anlatmışlar: https://fotografabaslangic.wordpress.com/baslangic-dersleri/fotografta-kompozisyon-kurallari/

  YanıtlaSil