30 Kasım 2015

Şu Kahverengi BattaniyeUğruna ne kavgalar,ne savaşlar verildi senin.
Senin için kaç kez birbirine girdi çocuklar ve kimbilir sen kaç kez sinir ve öfke dolu bakışlarıma maruz kaldın.
Cansız bir maddesin özür dileyecek bir yanın yok duyguların yok ne sözden ne tavırdan anlarsın amma bu denli etkili oluşunu neye borçlusun söylesene bana..

Acaba zamanla sökülen ve inatla dikmemek için direndiğim kenar kumaş türünü mü seviyor çocuklar..acaba o kenarları parmakların arasına almak nasıl bir duygu nasıl bir his uyandırıyor diye sorsam sana cevap verir misin?

Kahverengi battaniye..
Şu kahverengi battaniyeden kurtuldum artık burada kendisi yok yeni yastıklar yeni yorgan yeni battaniyeler alındı,onlar sevilir,oldukça şirin oldukça yumuşaklar dedim..ama olmadı..

Yunanistandan gelen eşyaların içinden çıkıverdin bir kabus gibi uyandı tüm duygular tüm hatıraları çocukların ve yine aynı durum tekrar farklı bir ülkede de yaşandı sayende..

Kahverengi battaniye benim!
Kahverengi battaniye benimdir bana ne!..

Bana ne asıl..asıl bana ne dedim içimden..yırtılsan,parçalansan asıl bana ne dedim ama hep içimden..artık..
Dışımdan söylediklerim nasıl ki etkili olmadıysa içimden söylemek ve söylenmek de etkili olmadı tabii ki..

Ortadan ayırsam olur mu?
Hayır..
Peki birlikte örtünseniz nasıl olur?
Hayır..
Peki bir battaniyeyi iki kişi bunlar yapılmadan nasıl paylaşabilir sizce?
Cevap yok..
Kahverengi battaniye benim..
Yok kahverengi battaniye beinm..

Çeyizimden kalma evliliğim süresince kullanılmış yılda belki de beş kez makine yüzü su yüzü görmüş olup incelmesine rağmen hala kıymetli hala değerli..

Son bir çare olarak kahverengi battaniyeyi yok etme kaldırma unutturma gözden ırak tutma eylemim kendisini yorgan kılıfı içine koymak oldu.

Kullanan kim mi oldu..
Ben..

Kahverengi battaniye ortadan kalkınca kavga da bitti gürültü de..
Kahverengi battaniyeye ne oldu diye soran oldu mu?
Oldu..

Battaniyenin kenarları sökük,dikilecek..
Dikilene dek yorgan kılıfında duracak..taa ki çocuklar çocukluktan çıkana dek..

Ki o zaman dahi paylaşılamayacak battaniye bilirim..ama paylaşılabilecek duygular ve anılar olacak,tartışmaların tatlı hatıraları canlanacak..

Kahverengi battaniye böylece biz var olduğumuz sürece ve belki de daima hayatımızda olacak..
Bi şekilde..
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

6 yorum:

 1. merhaba ben gürşen.size komik bişey yazayım o battaniyeden bendede var kızım üzerinde çooook evcilik oynadı şimdide torunum oynuyor.....sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar uzun süre görmeya dayanamam bu battaniyeyi..torun dediniz..ben ve torun hayali öyle uzak ki bana ama gülümsedim düşününce ..kim bilir belli mi olur :))
   Benden de sevgiler.

   Sil
 2. Bilirim o kavgaları, bazen bırlıkte kullanmaları bazen de sırayla oynamaları gıbı yollar denerim. Ya da bırıne sevdıgı başka bır seyı teklıd ederek kavgadan cekılmesını teklıf ederım ;))

  Sonrasında güzel anılar bırakıyor yıne de...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teklif rüşvet işe yaramadı öyle bi tutku :))
   Anıları güzel olsun inşallah ne diyeyim.

   Sil
 3. Birde bende vardı bõyle bir battaniye. Bu sefer yazın memlekete giderken gõtürdüm orda bıraktım. Kendimi iyi hissettim. Bazı şeylerle zamanı gelince ayrılmak lazım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya gerçekten göz önünden yok olsa sorarlar nerde diye..belki bir ay sonra belki bi yıl sonra..onlar için kıymetli olduğundan uzakta kalmadı işte ..Şu kahverengi battaniye :)))

   Sil