4 Kasım 2015

Kendime Zaman Ayırdım-Emekleyen Bebek/Turkuvaz Minder/Altın Desenli Perdem


Kendime ve sevdiğim şeyleri yapmak için bana artan zaman dilimi taş çatlasa hmm belki ama zorla belki bir buçuk ila bir saattir günlük (gün ışığı gerektiren hobilerim için) bunun dışında tasarım işine hafif bir ara verdiğim için bilgisayara biraz kafadağıtmak için oturuyorum..

Kendime ayrılan vakit yeni evin perdesini örtüsünü dikmek olarak değerlendirmek çok hoşuma gidiyor..ayın sadece iki günü pazar olan birbölgede yaşamak bir bakıma beni kısıtlıyor malzeme edinme açısından ancak imkansız olmadığı için ne zamanpazara gitsem hoşuma giden kumaşlardan az da olsa alıyorum..


GÖZÜN AYDIN ANNECİM BEN EMEKLİYORUM-


Aynen öyle!..evde sürekli bir yerlere ulaşmaya çalışan keşif ateşiyle yanıp tutuşan sekiz aylık bir bebeğimiz var..asla karşına çıkmayacaksın ayakta dikilmeyeceksin onu almaya çalıştığını aman ha sezmesin..çığlık ve isyan hemen başlar..dokunmuyoruz..dokunmamak için çok çok önemli bir sebebimiz var çünkü..sonraki günlerde sizinle de paylaşacağım emekleyen bebeği olan anneler emekleyen bebeği neden engellemelleri gerektiğini anlayacaklar(benim gibi)..konu hobilerim,kendime ayırdığım vakit ve kumaşlar!!!


KENDİME AYIRDIĞIM VAKİT 1-)
Dikiş

Fon perde için aldığım ince kadife altın desenli perdeleri diktim nihayet..henüz asabilmiş değilim..o derece işler yoğun olabiliyor ancak asmak için sabırsızlanıyorum..


Zor,kenarları sürekli toplanan bir kumaştır kadifelerin çoğu dikenler bilir..katlanarak dikilen her yer iki dikiş ile ancak düzgün durabiliyor ama çok sevdim desenini..değer dedim,dikmeye devam ettim..


KENDİME AYIRDIĞIM VAKİT 2-)
Örgü
Sandalyemi çok beğenerek almıştım ..oldukça da şık bir tasarımı var ama uzun soluklu oturmak biraz zor oldu zamanla..bir minder de şart oldu böylece ;)
Elimdeki turkuvaz ipi değerlendirmenin en güzel şekli..


Arka kısmını da artık rengi iyice kaymış beyaz eski bir havludan yapıldı..içini elyaf ile doldurup oturdum oturduğum yerde..şimdi daha konforlu bir şekilde tabii :))


Emekleyen şirin varlık hala aktif ve enerji dolu dolanmakta evin içinde..
Zeyneeeeep aaah Zeynebim üşüyeceksin vurulacaksın ikazlarına kulak asmıyorsun..asma bebeğim..sen şimdi altın topluyorsun değil mi?
Topla annecim..topla ve ömrün boyunca keyifle huzurla harca ..
(altın toplama konusunu mutlaka açıklayıp izah edeceğim)

Zamanımın kısıtlı oluşu beni dağınık ve aceleci değil daha da düzenli yaptığını fark ettim desem?..kıymetlendi zaman gözümde daha çok ve böylece bir gün öncesinden yarın neler yapabilirim düşüncesi hem hazırlığa hem vakti daha iyi değerlendirmeme yardımcı oluyor..

Demem o ki vakit asla dar gelmiyor biz özellikle de anneler belki güzel kullanıp yirmidört saatimizden hakkıyla istifade edemiyoruz..
Kendime ne zaman vakit ayırdıysam,küçücük bir şey dahi olsa yaptığım güne daha mutlu daha enerjik bir şekilde devam ediyorum..
Mutlaka ama mutlaka kendinize zaman ayırın..bir çay için dahi olsa..

Nerde biberonlarrr...nerde bebekler...renkli kağıtlar tebeşirler nerdeee..aç olan var mıııııııııııı :)))


Allah tüm annelere ve tüm koşturanlara bereketli vakitler nasip etsin..


Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

12 yorum:

 1. Ama ben sizi niye bu kadar geç keşfettim :( Deep olmasa daha da keşfedemeyecekmişim. Bebeğiniz ve sevdiklerinizle nice güzel yıllarınız olsun ki bizde burada okuyabilelim. Fırsat buldukça arşivinize de bakacağım. İlginizi çekerse benim de nacizane şirin bir bloğum var, beklerim.

  Sevgilerle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz diyeyim o halde olur bazen ben de güzel blogları geç keşfeden biriyim önemli olan bulmak ;)
   Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. çocuklar küçükken çok zor.. en büyük aktivite faaliyet onlar :)) kendine zaman ayırma ihtiyacı hisediyor gerçekten. Rabbim sağlık ve sıhhat versin çok çabuk geçecek bu güzel yıllar. :(( insan özlüyor o günleri. güzel günlerde kullan canım ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin yaptıklarını keyifli paylaşımlarını okurken belki ben de bir gün böyle bir an böyle bir gün yaşarım diyorum Saadet hanım. .İnsan yavrusu büyütmek zordur lakin çok anlamlıdır ..teşekkür ederim ziyaret ve yorumunuz için .

   Sil
 3. Kendine zaman ayırmak , cok sey değiştiriyor... Zaman yönetimi konusunda iyi değilim ama...
  O da olur inşallah...
  Ayrıca ellerine sağlık... Çok güzel hepsi , hele de o emekleyen var ya ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim can..kısacık bir zaman dilimi yetiyor bana..uyumadan kitap okumak ise kaçamak diyebilirim :))
   Bu aralar bu aylar bu yıllar böyle ..Allah razı olsun.

   Sil
 4. Sevgicim özlemişim yazılarını..Ne güzel şeyler üretmişsin yine..Maşallah bebeğimizde büyümüş,emeklemeye başlamış..Çok öpüyorum hepinizi..sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Nursencim eksik olma can elimden ne kadar geliyorsa artık :))

   Sil
 5. Hepsine bayıldım ablacım, ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah razı olsun Özlemcim teşekkür ederim canım .

   Sil
 6. Oy oyy ben bu yazıyı kaçırmışım şimdi farkettim.Bebiş büyümüş maşallah :)

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar güzel anlatmışsın yüreğinize emeğinize sağlık bu arada yaptıklarınız da çok güzel olmuş emeğinize ağlık o güzel küçük varlıkta çok şeker :) Allah bağışlasın

  YanıtlaSil