6 Kasım 2015

Film Gecesi:En İyi Teklif/The Best Offer


THE BEST OFFER-EN İYİ TEKLİF

Geçen hafta tam da film izlemek istediğim bir anda karşıma çıktı bu film..Yunan kanalında izledim altyazılı olarak..böylece olabildiğince sessiz izledim..pek keyifliydi..ekranın başından ayrılamadım..

Film hakkında düşüncelerim ise bu şekilde:

Yüzünü göstermek istemeyen agorafobi hastalığı olan genç güzel bir bayan..duvar arkasından konuşma faslı ve yavaş yavaş gizemin artışı..

Duygular para paralar duygular ile içiçe..İnsanoğlu para için herşeyi herşeyi de para için verebilir göze alabilir..kanıtı ..daha fazla söz filmi de bozar senaryoya da kurgusuna da ihanet olur.

Gizemli bir o kadar da heyecan verici..sakin bir o kadar da merak uyandıran .
Film kelimesinin içini dolduran bunlar sadece filmlerde olur ama acaba gerçek hayatta da yaşanır mi ki diye düşündüren türden ..
Yönetmenin ustalığı önplanda,izleyiciyi kendine bırakmadan nefessiz izletiyor filmi..

Uzun zaman film izlemeyeni de etkiler sık sık film izleyeni de..sanat bol miktarda..Aşk dozunda ..Filmin en önemli malzemesi oysa..sanat kadar güzel bir tablo kadar büyüleyici bir kadın ve kalbini hiç bir kadına kaptiramayacak kadar akıllı ve ukala orta yaşlı zengin bir adam.

Güzel işlenmiş en zor izleyiciyi dahi tatmin edecek yapıya sahip bir film..tarzı olmayanların dahi sonuna kadar izleyeceği bir film.Favorim oldu diyebilirim,daha ilk dakikalarda üstelik.Bu bir başarıdır..bu gece film izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim..filmin sonuna doğru çok az müstehcen sahneler var,hatırlardan anılardan kesit görevini görmekte..bundan dolayıyanınızda çocuk olmadan izlemelisiniz..

Fragman

En iyi teklif:Fragman...izlenebilecek en iyi filmlerden,izleyecek olanlara iyi seyirler..
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez.Blogumu oku,sana da iyi gelecek:)

10 yorum:

 1. cumartesi günü bizim için film izleme günü :) hemen listeye ekledim ilginç bir filme benziyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi seyirler size o halde :) beğenmeniz dileği ile ;)

   Sil
 2. kesinlikle izleyeceğim. bayılırım böyle filmlere (:

  YanıtlaSil
 3. bu film bir tornatore filmi ya. en sevdiğim yönetmenlerden biri. italyan. başka çok iyi filmleri de var. cennet sineması gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yönetmen gerçekten çok iyi Deep..Cennet sinemasını yıllarca duyuyorum eski bi film midir tiyatro oyunu mudur kitap mıdır perdeye sahneye uyarlanan bilmiyorum ama hep duydum bu ismi..izlemek isterim bi ara dediğin filmi..dün gece Thé Fall'u açtım tavsiyen üzere ama ilk bölümü izleyebildim inşallah sonuna kadar izleyince fikirlerimi paylaşırım.

   Sil
 4. cennet sineması bir film onu da the fall'ı da sakin zamanlarda izle bi :) bi de seni mimledim kii şimdiii :)

  YanıtlaSil

 5. Benim, blogda tavsiye ettiğim bir filmdi :)
  Tam da sevdiğim türden...
  Bu sıralar izlediğim dört film de yayın bekliyor... Yetişemiyoruuum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin blogda var mıydı bu film nasıl görmedim tesadüfen izledim çok da beğendim ..ben de yetisemiyorum ama işlerden iş seçme oyununu oynuyorum :))

   Sil