9 Ekim 2015

Mutlu Ev Mutlu Gün Mutluluk Gel


Nerdeyse eminim,her kadın bunu yapar.
Banyoya her girişte onu kullansam veya sadece abdest almak için girsem mutlaka bir yerleri silerim.Küçücük bile olsa bir düzeltme bir temizlik yapiyorum.Banyonuz bizim banyo kadar hareketli bir yer ise gereklidir bile bunu yapmak diyebilirim.Ayağımla yerdeki halıları düzeltirim,dış fircalarini yerine koyarım veya açık kalan dış macununun kapağını kapatırım havlular temiz mi koklarim sağ taraftaki abdest için sol taraftaki genel kullanım için mor renkli olan Bahar kızın ve Zeynep bebeğin havlusudur kimse kullanmaz onları.

Böyle küçük işler kimse görmez kimse bilmez diye düşünüyorum ama kadın yanımız rahat etmiyor her banyoya girişimizde bazen çöp poşeti ile çıkarım,bazen tuvalet kağıdı ile küvetin etrafını ya da ayna dolabının raflarini pencere kenarındaki tozları silerim.

Aslında konu banyodaki ekspres temizlik seansalari değildi ..misafirim gelecek bu gün,uzaktan misafir ve bizim için önem taşıyan insanlar.

Eşimin annesi babası ..önceden annem babam gelmişti bu sefer eşimin anne babası gelecek.

Her ne kadar kısmen bile olsa yaşadıklarımızı anlatmış olsak bile bizi görmeye geldiklerinde her şeyin yerinde ve guzel ama bir o kadar da dogal olmasını istiyoruz.Onlar gelecek diye bir yerleri göstermemek bir şeyleri gizlemek yok.

Var mı bir eksiğimiz yatak yorgan yastıklar yeterli mi herkes için.Önemli olan bunlardir.
Nerde yatirirsak daha rahat edip bizim günlük hızlı tempomuza engel hissetmeyecekler ve tam ortasında kalmayacaklar bu karmaşanın.

Ne yemek yapsam?
Yanına tatlı da yapsam mi hangi tatlı ?
Makine bulasik dolu kahvaltıdan kalanlar yıkanmalı bir de.
 Ekmek yeterli mi ekmek alalım mi kızlar ne giyecek o elbiseye uygun temiz çorap var mı ütü nerdeydi saat kaç oldu namaz gitmesin vakit daraldı mi ne kadar zamanımız var  çıkarken çöpleri at ayakkabıları düzelt kapı önü kalabalık olmasın rahat geçsin valizler ..

Bebeği nereye koysam nereye biraksam ki kapıdan girer girmez bebeği görsünler?nerdeyse yedi ayını dolduracak altı adet dişi çıktı yerde suruklenip ilerliyor ne kadar büyüdüğünü görsünler bebek onları uzaktan görsün o görüntü tüm ayrıntıları ile hafızasında kalsın kazınsın daimi olsun unutulmasin.

Çalsın zil sonra,sonra mutfağa gidilsin son kez yemeğe bakma bahanesi acaba nasıl olmuş koltuk örtülerini duzeltmedik oraları kalsın olduğu gibi kalsin evimiz,ev biz koksun temizlik yapmadık normal her günkü gibi topladık eşyaları makinedeki çamaşırları astık çiçeklerim var o yeter..çiçeklerimi görsünler istiyorum nasıl güzeller nasıl başka yerde de toprak olunca yetişir hayat yol alır bilsinler istiyorum.

Bizi de iyi görsünler ne çektik bilmesinler eksiklerimizi bilmesinler özlemine bunlar eklenmesin kimsenin kapı açılsın anne gelsin ışık saçsın baba gelsin umut saçsın bebek babanneyi dedeyi,babanne dede bebeği görsün kan dokunsun kan ısınsın can yatışsın sancı azalsın sofra kurulsun yemek yensin gözler birbirini görsün tekrar hatirlansin tekrar yaşasın yaşansın. .Aile ev kan bağları can bağları Allah bağları yuva yemek yürek ..

Heyecanlıyım ..
Bekliyorum..

..velhamdulillahi rabbil alemin .
Değmesin Yağlı Boya
Değmesin Yağlı Boya

Değmesin Yağlı Boya bir hayat blogudur yani hayatta ne varsa burda da vardır.Konular özenle seçilir güvenle okuyucularıma sunulur çoğunlukla da hepimize iyi gelir,yayınlar özgün ve orjnaldir kopya yapılmaz yapılmasına rıza gösterilmez :)

8 yorum:

 1. ahh.. gözlerim dolu dolu okudum. manyak değilim, hayır. aşığı olduğum şehri eşimin tayininden ötürü terketmek durumundayım ve nefsime öyle ağır geliyo ki gün aşırı görmesem ağlayacağım ailemi uzun zamanlar sonrasında, dar vakitlerde, ev insanı gibi değil de yatılı misafir gibi ağırlayacak olmak. atla dedim bütün okuduklarını, sırf tatlı telaşı ve namaz kaçmasın kısmını al. gerisine alışıcaksın bi şekilde, elbet var allahın bildiği..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Simdiden de ki kendine ozleyebilecegim bir yer var..Buna bile sahip olamayan bulunduğu toprağı sevemeyenler var
   .elbet acitir hasret ama şöyle düşün :dünya uzerindelerse onlar bizimdir ve her zaman yakın olmaya mesafeleri kısaltma imkanımız vardır .Sen üzülme ..yasak ;)

   Sil
  2. tamam (: ruhumu susturup kalp odamı keşfedeyim en iyisi :)

   Sil
 2. Καλησπέρα Σέβγκι και καλώς ξαναγύρισες πίσω! Προσπάθησα αρκετές φορές να επικοινωνήσω μαζί σου αλλά ούτε το μπλογκ μπορούσα να βρω... Σου έχω στειλει εμαιλ αν μπορέσεις απάντησε μου... Καλή Κυριακή εύχομαι!

  YanıtlaSil
 3. En çok da o yorar değil mi? Ne çektiğin bilinmesin ile eksikler. Gözünüz aydın. Herşeye rağmen umut veriyorsunuz. Mutlu aileleri seviyorum. Onlar daim olsun. Bize de nasip. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutluluk olmalı bir şekilde ..ne büyük bir ihtiyactir..
   Sevgiler benden Perim..

   Sil
 4. Heycanla okudum bir roman gibi bitmesın istedim :) hayat artık basitlikden çok uzak herşey konseptli böyle duyguları unutu insan oğlu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklar ..aslında çocuklar hayattır,insan en güzel en saf duyguları onların sayesinde yaşıyor hatırlıyor .

   Sil