11 Nisan 2014

Allah Ondan Razı Olsunİnsanın bilemezsin geçmişini.
Ne kusuru ne günahı ne açığı vardır bilemezsin.
Kulluğunu hiç,insanlığını sana yaklaşımı sana yaptıkları kadar görebilirsin ancak.
Allah katında nedir yeri nedir konumu durumu bilemezsin.
Belki kötüdür yüreği,belki çok temizdir niyeti.
Belki daima güzellik arzular belki sürekli hata yapıp çirkinliktir elde ettiği.
Bilemezsin,bilemem.
Öyle olur ki bazen hiç beklemediğin anda ve ummadığın kişinin kalbi değişebilir ya da o ana dek görmediğin bir tavrı seni şaşırtabilir.
Allah sana bu insan vesilesiyle lutüfta bulunup onu da yumuşatıyor olabilir.
Son zamanlarda buna benzer durumları yaşadığımı sezer gibiyim..
Bana faydası ve yardımı dokunan insan için teşekkürden çok dua etmek istiyorum.
Açıkça ve burada.
Belki birinin 'amin'i daha makbuldur kabul edilmeye.
Bu amin sayesinde bende bana faydası dokunana faydalı olmak istiyorum.

Son zamanlarda:

Unum yetmeyip komşudan alınan yarım bardak unu verenden.
Tuzumun bittiğini duyup bir paket tuz gönderenden.
Müsait olmayışımdan çocuğumu benim yerime doktora götürenden.
Param yetmeyip üstünü almayandan,üstünü tamamlayandan.
Yol sorduğumda beni götürenden.
Derdim bana ağır gelmişken derdimi açtığımda 'işinle meşgul ol'dediğimde 'işim sensin'diyenden.
Elimden hiç bir şey gelmiyor dediğimde 'senin yaptıkların yetiyor'diyenden.
Bu mübarek Cuma gecesinde Allah onlardan,tümünden razı olsun.

Amin..

Hayırlı Cumalar..

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

9 Nisan 2014

Kolay Hızlı Pratik Banyo ÖrgüleriBanyo örgülerinin en iyilerini en kolay olanlarını bulup ekledim burada..elimin altında olması ve sizin de faydalanmanız için..örmeyi de isterim ilk fırsatta!
Yapılışları kaynaklarında gizli dostlar ..hangisini denesek :)


 kaynak:etsy.comKalın ve açık renkli bir ip ideal gibi görünüyor ancak bnayomuzun renklerine uygun renlerde yapmak en doğrusu ..askılı sepetlere bayıldım bu arada :) ilk örülecek olan o olabilir ..

not:kullanımda olan şablonuma sahip olmak isteyen dostlar degmesinyagliboya@gmail.com adresinden bana yazabilirler..yakında yeni bir tasarıma geçip görünümü değişecek blogun :)

Güzel bir gün dilerim..

Sevgilerimle..


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

7 Nisan 2014

Blogunuzu Seo Uyumlu Hale GetirinSitenize bir şekilde ulaşan ziyaretçilerinizi takipçi listenize ekleyebilmenin ön şartı onlara şık ve okunabilir bir tema sunmaktır.Çünkü renk uyumu olan gözü yormayan temanız okuyucunuzun ilgisini çekecek ve sizi takip etmesini sağlayacaktır.Bu noktada değmesin yağlı boya nın temalarının gayet başarılı olduğunu düşünüyorum.Özellikle bayanların sahip olduğu bloglar için tasarladığı şablonlar gayet şık.Bu yazımda ise böylesine  şık bir temanızı seo uyumlu hale nasıl getirebiliriz ondan bahsetmek istiyorum.

Yazılarınızı Tamamını Anasayfada Göstermeyin


Bilhassa bayan blog sahibi arkadaşlar anasayfada yazısını resimleriyle birlikte tamamını gösteriyorlar.Bu hiç de uygun olmayan bir alışkanlık.Çünkü

1 - Sitenizi ziyaret eden okuyucularınız yazı sayfasına giriş yapmadan bu yazınızın tamamını anasayfada okuyabilir.Böyle olunca google yazının ne kadar hit aldığını ölçemeyecek ve arama sonuçlarında sitenizi yukarı taşımayacaktır.

2 – Yazı içerisinde boyut olarak yüksek ve adet olarak da fazla resim dosyası varsa bu anasayfanın geç açılmasına neden olacaktır.Bu sorunu çoğu bayan blog sahibi arkadaşların blogunda yaşıyorum.Sayfanız açılana kadar belki de ziyaretçiniz sitenizi terk edecek.

Dışarıya Fazla Link Vermeyin


Belki okuduğunuz blogları blogunuzda göstermek istiyorsunuz ama şunu bilinki dışarıya verdiğiniz her link siteniz için eksi not oluşturacaktır.O yüzden her yere her bloga sitenizde link vermeyin.

İlgili Yazılar Widget ını Anasayfada Göstermeyin


Yazı sonlarında okuyucumuz belki benzer yazılarla ilgilenir diye ilgili yazılar eklentisini blogumuza ekleriz.Fakat bunun anasayfada görüntülenmesi ilk maddede bahsettiğim durumu oluşturacağından engellememiz gerekir.Çoğunlukla linkwithin eklentisi kullanılıyor.Bu eklentiyi anasayfada göstermenizi engelleyecek kod için benimle iletişim kurabilirsiniz.Fazla detaya girmeden sizleri sıkmadan giriş olması açısından belli başlık noktalar konusunda sizlere hatırlatma yapmak istedim.Unutmayın bir blog muhakkak google aramaları sonucunda ulaşılabilir olmalı.Bu da tasarımızını, içeriğinizi seo uyumlu hale getirmekten geçiyor.Yapacaklarınız elbette sadece yukarıdakilerden ibaret değil.Kısmet olursa onu da bir sonraki yazılarda paylaşırım :Yazar Hakkında


Ben BloggerTr sitesinin kurucusuyum.Blog ipuçları, SEO, adsense ve sosyal medya konularını takip ediyor ve bu konularda yazıyorum.

OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ:

6 Nisan 2014

Kışa Elveda İlkbahara Merhaba


Kış bitti.
Günler geçtikçe kesinleşiyor havalar ısındıkça şafaklar daha ılık kuşlar daha erken uyanmaya başlıyor.
Gürültülü telaşlı heyecanlı oluyor sabahlar artık..balkona çıkıp kahve içmek büyük bir keyif veriyor insana...
Bahçedeki nar ağacım kış boyunca sessiz renksiz durdu..Belki kar göremedik bu yıl ama soğuklar sisler dertler sevinçler oldu..Kış ile ilkbaharı bir arada ..bahçemdeki şebboylar daha önce hiç bu kadar çok açıp bu kadar yoğun kokmadılar..nerdeyse eve girişi engelliyorlar ama bu durumdan herkes memnun..her misafir evine almak için mutlaka bir tutam mor şebboyla ayrılıyor evimizden :)


Mevsim değişikliği sebebiyle bazı sevdiklerimle vedalaşmam gerekiyordu haliyle..odun sobamın manzarasını ve seslerini ne kadar sevsem de kendisiyle yavaş yavaş vedalaşıyorum..


Odunlar,taşınmaları sıralanmaları da kışa ait..görüntüsü dahi ısıtıyor insanın içini..ama ilkbaharda veya yaz mevsiminde değil..kendileriyle de vedalaşmak gerekti.


Fırsat buldukça kısa yürüyüşler yapılabilir belki..günün daha sıcak olduğu saatlerde..havanın değişimi ve ilkbaharın alerjileri etkilemiyorsa bu güzel mevsimin de birazcık tadına bakmak lazım..


Cafelerin lokantaların masaları kaldırımlara sokaklara taştı..güneş gözlükleriyle güneşi karşılıyor güneşin tadına varıyor insanlar..her yerde çocuk ve kuş sesleri..


Küçük şirin samimi mekanlar tercih ediliyor..ama dışarıya bakan dışarıda alanı ve yeri olan..çok içeride kaldık uzun süre evimizde oturduk..doğanın içindeydik dışına çıkmamız zaten imkansız nefes aldıktan sonra ancak bu zaman daha farklı biraz daha .Papatyaları gelincikleri anemonları olan tarlalarda koşmak yürümek uç uç böceklerini yakından görmek elbette en güzeli olurdu..bulunduğumuz çevrede olanlarla yetinmek zorundaysak yakın bir yerlere kaçabiliriz veya gözlerimizin önünde uyanan doğayı ve dünyayı seyredebilir saksımızdaki çiçek sayesinde komşulardaki ilkbahar temizliği sayesinde bu güzel mevsimi hissedebilir selamlayabiliriz..

Hoş Geldin İlkbahar..

Seni buralarda bekleyenler özleyenler var...


OKUMAK İSTERİM
PAYLAŞ: